Manipulacje rynkiem srebra na sali sądowej

Najnowszy wpis na blogu

Related Posts with Thumbnails

czwartek, 11 listopada 2010

Manipulacje rynkiem srebra na sali sądowej

Na temat manipulacji światowym rynkiem srebra rozpisywano się w internecie już od dłuższego czasu. Dość wspomnieć artykuły na blogach, w których temat był podnoszony. Temat ostatnimi czasy sięgał tez łam prasy. 

Tym razem dotarł nas news, że temat trafił na salę sądową. Otóż "W środę 3 listopada 2010 r. do sądu w Nowym Jorku wpłynął pozew oskarżający banki JP Morgan Chase oraz HSBC o manipulowanie cenami srebra. Oskarżycielem jest kancelaria prawnicza Hagens Berman Sobol Shapiro reprezentująca indywidualnego inwestora z Seatlle. Dzień wcześniej podobny wniosek (...) także w imieniu inwestora indywidualnego, tym razem z Florydy, złożyli prawnicy z firmy Kaplan Fox & Kilsheimer."

Nie che mi się rozpisywać i objaśniać kulisów manipulacji czy potencjalnych mechanizmów, które były i są wykorzystywane. temat był wałkowany wielokrotnie i chętni zapewne już go znają. Chciałem tylko dorzucić do sprawy swoje trzy grosze. Rzecz w tym, że obawiam się, aby nie skończyło się w ten sposób, że kogoś spali się na stosie jako ofiarnego kozła, całą sprawę rozmydli się w prawniczych dywagacjach na sądowej sali, a dużym graczom manipulującym rynkiem nic się nie stanie. A może okaże się że nigdy żadnej manipulacji nie było i to wszystko fantasmagorie? Bo jak się czyta takie artykuły...

Ja tam sądzę, że coś jednak jest na rzeczy...

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Komentarze na blogu są moderowane. Zastrzegam sobie prawo do zablokowania komentarza bez podania przyczyn. Komentarze zawierające linki wyglądające na reklamowe lub pozycjonujące - nie będą publikowane.