Peak Oil

Najnowszy wpis na blogu

Related Posts with Thumbnails

środa, 18 kwietnia 2012

Peak Oil

Nie wypowiadałem się na blogu na temat Peak Oil bo na ten temat część blogosfery publikuje regularnie i nie ma sensu powielać tematów. Tym razem jednak po przeczytaniu tych dwóch materiałów na temat kradzieży paliwa i cen benzyny we Włoszech zdałem sobie sprawę jak problem paliw bezpośrednio nas dotyka i będzie dotykał. Takie obrazki jak wiercenie dziur w bakach aby kraść paliwo będą się zdarzały częściej. Wzrost cen energii (bo do tego zmierza problem z korzystaniem z nieodnawialnych źródeł paliw kopalnych) spowoduje zasadnicze zmiany dla cywilizacji zachodu. Nie chodzi wyłącznie o wzrost kosztów życia, ale o przeszacowanie wartości i zmianę przyzwyczajeń. Niestety nie ma na to dobrej recepty. Polecam oglądnięcie ze zrozumieniem poniższego materiału i zastanowienie się jak przygotować się na nieuniknione w perspektywie może nie kilku, ale kilkudziesięciu lat na pewno. 


Moja refleksja jest taka, że chyba najbardziej cenne i sensowne będzie wyposażenie naszych dzieci w umiejętności, które pozwolą im funkcjonować w świecie, w którym będzie po prostu żyło się inaczej.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Komentarze na blogu są moderowane. Zastrzegam sobie prawo do zablokowania komentarza bez podania przyczyn. Komentarze zawierające linki wyglądające na reklamowe lub pozycjonujące - nie będą publikowane.