Lokaty bankowe czerwiec 2012
Zapisz się na newsletter aby otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach.

Zapisując się otrzymasz dwa darmowe e-booki o inwestowaniu w złoto i inwestycjach alternatywnych (wyłącznie dla subskrybentów)!

Najnowszy wpis na blogu

Related Posts with Thumbnails

czwartek, 14 czerwca 2012

Lokaty bankowe czerwiec 2012

Bardzo już dawno nie pisałem nic na temat lokat bankowych i ich porównania. Postanowiłem zatem, że przyglądnę się temu co aktualnie jest dostępne na rynku.

Uwagę zwrócić może promowanie depozytów "na start" dla klientów, którzy w danym banku albo założą konto, albo wpłacą nowe środki, albo nie byli dotychczas klientami. Taką propozycją jest na przykład trzymiesięczna Lokata Mistrzowski Procent w NeoBanku na 6,6%, lokata bezkarna w BGŻoptima na 3 miesiące z oprocentowaniem 6,3% i "Pierwsza Lokata" w Meritum Banku na 3 miesiące na 8,5%. Są też takie lokaty na krótszy termin, gdzie można dostać dużo wyższe odsetki: "Wysoki Procent" w Neo Banku na 2 miesiące na 9%, czy Lokata z Kuponem w Idea Banku na 1 miesiąc na 9%.

Niestety są to "jednorazówki", przeciętne oprocentowanie "normalnych" depozytów z podobnymi terminami jest znacznie niższe.
Na trzy miesiące można nieźle ulokować pieniądze w "Lokatę na Wyścigi", na 6,25% - niestety jest to oferta limitowana. FMbank za trzymiesięczną lokatę proponuje z kolei 6%.

Także na sześć miesięcy FMbank  ma niezłą ofertę na 6,25%. Podobnie na 12 miesięcy - 6,3%


Na uwagę zasługują tez na dłuższe terminy lokaty o zmiennym oprocentowaniu indeksowanym WIBOR+marża. Przykładowo FM Bank ma lokaty Wibor plus na 12, 24 i 36 miesięcy z całkiem atrakcyjnym oprocentowaniem. Trochę gorsze ale tez niezłe warunku ma lokata WIBORowa w Meritum Banku. Można ją jednak założyć tylko na 2 lub 3 lata. Podobne lokaty mają też Raiffeisen Bank, Santander, BGŻ i Invest Bank, jednak na gorszych warunkach - ciekawe porównanie znalazłem tutaj.