Orlen emituje obligacje

Najnowszy wpis na blogu

Related Posts with Thumbnails

wtorek, 28 maja 2013

Orlen emituje obligacje


Nowa interesująca wiadomość dla rynku obligacji korporacyjnych. PKN Orlen opublikował prospekt emisyjny obligacji, które zamierza wyemitować w ofercie publicznej. Spółka zamierza pozyskać z rynku w ten sposób dwieście milionów złotych. Cały program emisji obligacji zakładany jest na miliard złotych. Interesujące jest to, że będzie to emisja publiczna a minimalny zapis to jedna sztuka. Tak więc jest to emisja dostępna w zasadzie dla wszystkich.

Jednocześnie nie ma co nastawiać się na wysokie oprocentowanie. Z racji tego, że PKN jest spółką dużą i powiedzmy sobie stosunkowo bezpieczną (na tle innych podmiotów na Catalyst), to oprocentowanie nie może być zbyt wysokie. Ustalono je na WIBOR6M + 1,5% marży. 

Zapisy na obligacje można składać od dzisiaj do 14 czerwca. 

Obligacje będą miały cenę nominalną 100zł, a cena zakupu uzależniona będzie od daty złożenia zapisu (ze względu na naliczanie odsetek od daty rozpoczęcia zapisów). Będą to papiery 4 letnie, niezabezpieczone. Jednocześnie agencja ratingowa Fitch Ratings („Agencja”) przyznała PKN ORLEN S.A. krajową ocenę kredytową („rating”) na poziomie BBB+ (pol) dla planowanej emisji obligacji Serii A.