Przegląd Finansowy: 15-02-01 - 15-03-01

piątek, 27 lutego 2015

Wpisy sprzed lat - marzec: złoto, recenzje książek, depozyty bankowe, etc...

Co miesiąc zaglądam do archiwum bloga i wyciągam ciekawe wpisy, które w analogicznym okresie napisałem przed laty. Tym razem chciałem polecić:
Zapraszam do lektury...

wtorek, 24 lutego 2015

Jak zarobić 100zł za założenie konta?

PROMOCJA ZAKOŃCZONA

Bank BNP Paribas przygotował specjalna promocję dla osób zakładających nowe konto osobiste. 
Za założenie konta Można dostać 100 zł.

Aby przystąpić do promocji konieczne jest bycie nowym klientem BNP Paribas, czyli od dnia 01.10.2014 do dnia startu promocji nie można być posiadaczem lub współposiadaczem dowolnego konta w BNP Paribas.

Zgodnie z regulaminem promocji prawo do nagrody w wysokości 100 zł otrzymuje się po spełnieniu następujących warunków:
 • konto musi być nowe i założone od 17.02.2015 r. do 31.03.2015 r.,
 • trzeba założyć konto wraz z kartą debetową do konta MasterCard,
 • trzeba wypełnić wniosek klikając w poniższy baner:

http://www.comperialead.pl/a/pp_adserwer.php?link=9f6d152e9cfcdc79700ef401e0d04424&etykieta_=baner
 • do 31.05.2015 r. trzeba wykonać płatność lub płatności bezgotówkowe kartą debetową MasterCard debit wydaną do konta na kwotę minimum 1000 zł,
"Przez płatność rozumie się transakcje w Internecie oraz w tradycyjnych punktach sprzedaży. Przy obliczaniu kwoty dokonanych płatności nie będą brane pod uwagę płatności anulowane oraz transakcje bankomatowe, przelewy z konta oraz płatności dokonane w punktach posiadających MCC (Merchant Category Code):
- równy 7995, określający kasyna oraz zakłady bukmacherskie i im podobne,
- równy 8999 określający profesjonalne usługi, nieklasyfikowane pod innymi kodami MCC, o ile płatność zidentyfikowana jest jako zagraniczna (country code inny niż Polska),
- równy 4111, określający m.in. usługi transportowe,
- równy 6012, określający instytucje finansowe,
- równy 6211, określający brokerów ubezpieczeniowych,
- równy 6051, określający przekazy pieniężne w instytucjach finansowych,
- równy 4829, określający internetowe przekazy pieniężne.
"
 • konto musi być aktywne do 15.06.2015 r.,
 • trzeba wyrazić zgodę na przetwarzanie danych dla celów marketingowych, 
 • można założyć tylko jedno takie konto.
iKonto to internetowych rachunek, z "wbudowaną" opcją zwrotu 3% od wartości transakcji internetowych dokonywanych za pomocą PayU. Oznacza to, że oprócz gwarantowanej premii, co miesiąc otrzymamy dodatkowe 3% (do 50 zł miesięcznie) za zakupy w wybranych sklepach internetowych czy Allegro.

Koszt prowadzenia konta będzie zerowy oczywiście pod warunkiem jeśli miesięczne wpływy na rachunek wyniosą co najmniej 1000 PLN, w przeciwnym razie oplata miesięczna wyniesie 9 PLN. 

Zero złotych za wydanie i użytkowanie karty debetowej jest warunkowane tym, że  wartość transakcji bezgotówkowych w miesiącu wyniesie co najmniej 200 PLN lub klient posiada wydaną i niezastrzeżoną kartę kredytową, w przeciwnym razie opłata miesięczna wyniesie 6 PLN. 

Jeżeli chodzi o wypłaty z bankomatów to koszt wynosi zero złotych za wypłaty z bankomatów BNP Paribas w Polsce oraz pierwsze 4 wypłaty z bankomatów obcych w całej Polsce, każda kolejna wypłata w miesiącu kosztuje 3 złote. 

Money-back 3% transakcji online kartą debetową w ramach platformy PayU jest przyznawany pod warunkiem, że  miesięczne wpływy na rachunek wyniosą co najmniej 1000 PLN.

Disclosure: za wnioski wypełnione za pośrednictwem linka prowadzącego z mojej strony otrzymam prowizję.

piątek, 20 lutego 2015

Jak długo jest ważny odpis z Księgi Wieczystej?

Ostatnio zajmowałem się Księgami Wieczystymi, pisałem o tym jak znaleźć numer Księgi po adresie i jak w ogóle czytać Księgi Wieczyste. Tylko, że teraz jak sobie jeszcze raz do tego tematu wróciłem naszła mnie jedna refleksja, o której pewnie niewielu z Was wie. Otóż - w sądzie można zamówić sobie papierowy "Odpis z Księgi Wieczystej". Czasem przy transakcji prosi się o przyniesienie do notariusza takiego odpisu. Czy wiecie ile jest ważny taki "Odpis z Księgi Wieczystej"???

ON NIE JEST W OGÓLE WAŻNY ANI PRZEZ MINUTĘ!!!

Wyobraźcie sobie taką sytuację. Dostajecie  "Odpis z Księgi Wieczystej" nieruchomości którą dajmy na to chcecie kupić- on jest sporządzony na konkretną datę i konkretną godzinę. Minutę po otrzymaniu tego odpisu, właściciel nieruchomości złożył wniosek o obciążenie jej hipoteką. W Księdze ląduje wzmianka o wniosku. Wy tego w swoim Odpisie nie będziecie mieli, staje sie on warty tyle co papier, na którym go wydrukowano.

Jedyną realną wartość ma sprawdzenie Księgi Wieczystej elektronicznie, tuż przed samą transakcją!


   

czwartek, 19 lutego 2015

4% na koncie oszczędnościowym?

Getin Bank promuje ostatnio dosyć intensywnie swoją ofertę konta oszczędnościowego z promocyjnym oprocentowaniem na 4%. Oferta nowa nie jest, bo funkcjonuje w tabeli oprocentowania już od stycznia, ale teraz wszędzie porozklejali plakaty i reklamy. Postanowiłem się z ta ofertą rozprawić bo moje doświadczenia z tym bankiem do najlepszych nie należą.

Mamy więc ofertę konta oszczędnościowego, które będzie oprocentowane na poziomie 4%, ale tylko do kwoty 10 tyś zł i tylko do końca 2016 roku. Możnaby powiedzieć - okej, zrobimy sobie w ten sposób taką elastyczną lokatę na dziesięć tysięcy i spokojnie poleży sobie to prawie dwa lata...

Nic z tych rzeczy, do tego aby otrzymać promocyjne oprocentowanie potrzebne jest spełnienie jeszcze kilku warunków:
 • posiadać konto osobiste w Getin Banku,
 • co miesiąc otrzymywać wynagrodzenie min. 1000 zł oraz dokonywać płatności kartą na min. 300 zł,
 • wyrazić zgodę marketingową na otrzymywanie SMS-em i e-mailem informacji o promocjach Getin Banku.

Promocja praktycznie wyłączona jest dla starych kont założonych przed październikiem 2012 roku (skąd taka data nie mam pojęcia), dla których będzie ona obowiązywała tylko do końca czerwca. W pozostałych przypadkach promocyjne oprocentowanie przysługuje do końca grudnia 2016. 

Oferta nie dotyczy Kont Oszczędnościowych Skarbonka oraz Celowych Kont Oszczędnościowych.

Moje opinie? Cóż, zakładanie tego konta dla samego konta oszczędnościowego nie wchodzi w rachubę. Konieczne jest założenie rachunku osobistego - jeżeli nie będziemy z niego aktywnie korzystać to nie spełnimy warunków promocji.

Jeżeli jednak ktoś chce założyć nowe konto osobiste i z niego aktywnie korzystać, to może to mieć sens. Spełniając warunki "Pakietu Korzyści" otrzyma następujące benefity:
 • 0 zł za konto osobiste,
 • 0 zł za kartę do konta,
 • zwrot opłat za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce,
 • co miesiąc zwrot 2% za prąd, gaz, telefon itp. do 360 zł rocznie (do 30 zł miesięcznie),
 • 1% więcej na Koncie Oszczędnościowym (o ile nie załapie się na 4%),
 • zwrot 2% każdej raty kredytów gotówkowych i ratalnych do 360 zł. rocznie (max. łącznie 30 zł. miesięcznie),
 • zwrot co miesiąc 2% od każdej płatności kartą kredytową do 360 zł rocznie (do 30 zł miesięcznie),
 • dostaniesz zwrot opłat za otrzymane powiadomienia SMS.

Więcej informacji o koncie na stronie "producenta". Tabela oprocentowania dostępna jest tutaj. Regulamin pakietu korzyści - tutaj.

poniedziałek, 16 lutego 2015

Jak czytać Księgi Wieczyste?Osobom, które zajmują się nieruchomościami pojęcie "Księga Wieczysta" nie jest obce. Dla porządku jednak przypomnę, że Księgi Wieczyste są rejestrem, w którym odzwierciedla się stan prawny danej nieruchomości. Dzięki temu można mieć możliwość uzyskania wiarygodnych, w 100% pewnych informacji o tym, komu i jakie prawa przysługują w związku z daną nieruchomością. Jeżeli zaś, informacje w Księgach są niezgodne ze stanem faktycznym, to nabywca działający w dobrej wierze może zasłaniać się tzw. "rękojmią wiary publicznej Ksiąg Wieczystych" tzn, uzyskać ochronę przed roszczeniami powołując się na treść zapisów Księgi Wieczystej.

Księgi wieczyste prowadzone są przez konkretne wydziały ksiąg wieczystych w sądach rejonowych właściwych według miejsca położenia danej nieruchomości. Każda Księga ma swój numer.

Warto dodać, że nie każda nieruchomość czy też prawo do lokalu musi mieć założoną Księgę Wieczystą. Lepiej jednak gdy ma bo stanowi o bezpieczeństwie obrotu.

Księgi Wieczyste są jawne, każdy kto zna numer księgi może pójść do sądu i ją przeglądnąć. Można także skorzystać z wyszukiwarki na stronach Ministerstwa Sprawiedliwości i przeglądnąć księgę online. Jeżeli nie znamy numeru księgi, to mamy dwie możliwości uzyskania go:
 1. możemy udać się do wydziału geodezji w Starostwie Powiatowym i tam wykazując "interes prawny" po wypełnieniu odpowiednich formalności uzyskać numer księgi dla danej nieruchomości, 
 2. możemy skorzystać z usług prywatnej firmy, która stworzyła bazę danych o numerach ksiąg i adresach, gdzie za opłatą podadzą nam numer księgi dla danego adresu czy numeru działki.
Każda Księga Wieczysta składa się z czterech działów. Pierwszy obejmuje oznaczenie nieruchomości (lokalu) oraz wpisy praw związanych z jej własnością (np. prawo przechodu przez sąsiednią nieruchomość). Dane właścicielskie znajdują się w dziale drugim, trzeci dział przeznaczony jest na wpisy dotyczące ograniczonych praw rzeczowych, czwarty zaś dotyczy hipotek.

Poniżej omówię poszczególne działy bardziej dokładnie.

Dział I „I-O”

W tej części działu I: „Oznaczenie nieruchomości” znajdziemy informacje dotyczące konkretnego oznaczenia danej nieruchomości:
 • numer nieruchomości,
 • numer działki,
 • położenie (np. miejscowość),
 • sposób korzystania, 
 • wyodrębnione lokale.

 

Dział I „I – Sp”

Ta część działu I zawiera informacje odnoszące się do praw, jakie to przysługują właścicielowi konkretnej nieruchomości. W przypadku lokalu będzie to wielkość udziału w gruncie i w częściach wspólnych budynku, związanego  z własnością naszego lokalu; dla spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mamy informację o Spółdzielni Mieszkaniowej; w przypadku działek będzie to informacja o tym czy jest ona oddana w użytkowanie wieczyste albo jakie uprawnienia są związane z jej własnością, mogą to być np. służebności.

Dział II  

Dział ten zawiera informacje  dotyczące właścicieli czy też użytkowników wieczystych. Znajdują się tam dane w jaki sposób dana osoba nabyła swoje prawo (w drodze kupna-sprzedaży, spadku, darowizny itp.).

Dział III

W trzecim dziale znajdziemy dane dotyczące ograniczonych praw rzeczowych, ograniczeń dotyczących rozporządzania nieruchomością,  prawa osobiste i roszczenia. Są to na przykład dzierżawy, roszczenia z zawarcia umowy przedwstępnej bądź prawa pierwokupu, prawo dożywotniego mieszkania, informacje o wszczęciu postępowania egzekucyjnego czy podział nieruchomości do korzystania,  itp.

Dział IV

Dział ten zawiera wpisy dotyczące hipotek, a w szczególności wysokość hipoteki, co zabezpiecza oraz na rzecz kogo została ona ustanowiona.

Co to jest Wzmianka?

Na koniec warto dodać, że czytając księgę należy zwrócić szczególną uwagę na tzw. Wzmianki. Wymienione są one na początku każdego Działu i oznaczają, że został złożony wniosek o dokonanie wpisu w księdze. Nie wolno ich ignorować - mogą one bowiem oznaczać, że ktoś złożył już wniosek o wpisanie się do księgi, albo, że nieruchomość była przedmiotem transakcji a wniosek o wpis leży w sądzie. Niestety, z odpisu Księgi nie dowiemy się, czego dotyczy wniosek o zmianę wpisu. Aby to sprawdzić musimy pofatygować się do sądu. Jeżeli tego nie sprawdzimy a okaże się, że zostaną do Księgi wpisane niekorzystne dla nas zmiany (np. właściciela czy hipoteki) to nie możemy się zasłaniać tym, że nie wiedzieliśmy o tym. Księgi są bowiem jawne.

Treść aktualna i treść zupełna księgi

Wreszcie możemy zauważyć, że przeglądając Księgę Wieczystą w przeglądarce na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości, możemy zobaczyć dwie opcje: treść aktualną i treść zupełną. Treść aktualna to nic innego tylko treść zapisów według stanu na dzień dzisiejszy. Treść zupełna zaś to cała historia nieruchomości, wszystkie wpisy od momentu założenia księgi, wraz z historią zmian.

Mam nadzieję, że powyższe informacje okażą się dla Was przydatne jeżeli będziecie potrzebowali przeglądnąć Księgę Wieczystą.

   
PS. Za zamówienia zrealizowane po założeniu konta za pośrednictwem linka prowadzącego z mojego bloga, otrzymam prowizję.

środa, 11 lutego 2015

Raiffeisen w kłopotach

Tytuł trochę przewrotny, ale prawdziwy. Fakt faktem, grupa Raiffeisen ogłosiła ostatnio zamiar sprzedaży swoich banków w Polsce, Czechach, Słowacji i Słowenii - sytuacja wywodzi się wprost z problemów, jakie grupa Raiffeisen ma po kryzysie na Ukrainie, osłabieniu się rubla i umocnieniu się CHF. Według wstępnych danych, ubiegłoroczna strata Raiffeisen Bank International wyniosła 493 mln euro. Raiffeisenowi dała się we znaki reforma, którą bankom na Węgrzech zafundował Wiktor Orban w związku z kredytami frankowymi. 

Już od dawana mówiło się "w kuluarach", że grupa Raiffeisen jest zbytnio wyeksponowana na ryzyka charakterystyczne dla regionu Europy Środkowej i Wschodniej i że turbulencje w obszarze kredytów walutowych mogą dać się jej we znaki.

Klienci polskiego ramienia Raiffeisena nie mają jednak powodów do obaw. Bank kondycję ma dobrą, a wstępnie chęć rozważenia zakupu zaczęło deklarować Pekao. Powodów do obaw nie powinni mieć (chyba) także posiadacze notowanych na GPW certyfikatów wyemitowanych przez Raiffeisen Centrobank AG. Po pierwsze jest to zupełnie odrębna spółka niż te zajmujące się działalnością bankową, a po drugie nie znalazłem żadnych informacji na temat jakichkolwiek problemów z nią związanych. 

Pozostaje przyglądać się temu jaki wpływ na rynek bankowy i depozytowy może mieć ewentualne przejęcie RaiffeisenPolbanku przez innego gracza.niedziela, 8 lutego 2015

newsy.przeglad-finansowy.pl

Od niedawna pod linkiem http://newsy.przeglad-finansowy.pl jako podstrona na blogu dostępny jest agregator newsów z najważniejszych portali finansowych takich jak Forsal.pl, Bankier.pl, Money.pl, etc. Zbiera on po dwa newsy z każdego, sortuje chronologicznie i wyświetla w formie listy z najnowszym wpisem na górze. Może się przydać do śledzenia w jednym miejscu najnowszych informacji, z różnych źródeł. Zapraszam do korzystania.

piątek, 6 lutego 2015

Jakie lokaty w lutym 2015?

Rada Polityki Pieniężnej pozostawiła wprawdzie stopy procentowe na niezmienionym poziomie, ale w zakresie oferty lokat bankowych, w lutym pojawiły się jednak drobne zmiany. 

T-mobile Usługi Bankowe (czyli dawny Alior Sync) ma w swojej ofercie lokatę na 125 dni na 3,8%. 

Co ciekawe zarówno T-mobile Usługi Bankowe, jak i Alior ma w swojej ofercie także trzyletnią lokatę we frankach szwajcarskich na min 200 CHF na - UWAGA: 1,25%! Przypominam, że aktualny LIBOR 3M we frankach wynosi -0,87% (jest ujemny), to oznacza, że w tym momencie Alior dopłaca do każdej takiej trzyletniej lokaty we frankach 2,12%. To dużo. Z czego to wynika - nie wiem.

Getin Bank za lokatę we frankach na 36miesięcy (minimum 5000 CHF) płaci 1,15%.

Pytanie tylko, czy przy obecnej zmienności ktokolwiek chciałby na tak długi termin zawierać lokatę walutową?

Wracając do złotówek.

Najlepsze lokaty "z haczykami" czyli takie, które wymagają posiadania konta albo są dedykowane wyłącznie dla nowych klientów:
 • Idea Bank proponuje na Lokacie Happy 4,5% na 3 miesiące dla nowych klientów,
 • Meritum Bank dla nowych klientów oferuje 5% na 2 miesiące przy założeniu konta, 
 • Podobnie Deutsche Bank na 2 miesiące daje nowym klientom 5% przy założeniu konta, 
 • BGŻoptima, dla nowych klientów daje 4% na 3 miesiące,
 • Getin Online daje 4,5% na 2 miesiące przy założeniu konta, 
 • Noble Bank dla dużych kwot na 2 miesiące proponuje 4,25%,
 • mBank nowym klientom na 3 miesiące proponuje 4% przy założeniu konta.
Tyle jeżeli chodzi o cukierki dla nowych klientów, "bez haczyków" wygląda to znacznie mniej ciekawie:
 • Na dwa miesiące w BIZ Banku założymy lokatę na 2,8%,
 • Na trzy miesiące w Getin Online założymy lokatę na 3,1%,
 • Na cztery miesiące BIZ Bank daje 2,9%,
 • Na pięć miesięcy Getin Online proponuje Lokatę Wznoszącą na 2,51%,
 • Na pół roku Getin Online daje 3,4% na Lokacie Zimowej.
Cudów nie ma jak widać...


czwartek, 5 lutego 2015

Wpisy sprzed lat luty: o złocie (dużo) i obligacjach (mniej)

Ja co miesiąc, tym razem z niewielkim opóźnieniem wracam do wpisów, które powstały na blogu przed laty, a zachowały swoją aktualność:

środa, 4 lutego 2015

Zagłosuj na mój blog w konkursie Blog Roku 2014

Chciałem Was wszystkich Drodzy Czytelnicy poprosić o oddanie swojego głosu na mój blog w konkursie Blog Roku 2014. 

Jeżeli uważacie, że w jakikolwiek sposób treści, które przygotowywałem i przygotowuję, są dla Was interesujące i przydatne, to oddajcie swój głos i POMÓŻCIE DZIECIAKOM, którymi opiekuje się FUNDACJA DZIECI NICZYJE - wysyłając SMS o treści o K11511 na numer 7122 - koszt SMS-a wynosi 1,23 zł. Należy pamiętać aby nie wstawiać w treść SMS-a spacji!  Całość dochodu z SMS zostanie przez organizatorów konkursu przeznaczona na Fundację Dzieci Niczyje.


http://fdn.pl/o-fundacji

 
Fundacja Dzieci Niczyje istnieje po to, aby zapewnić każdemu dziecku bezpieczne dzieciństwo, zajmuje się ochroną dzieci przed krzywdzeniem i pomocą tym, które doświadczyły przemocy. Tutaj można pobrać broszurę o tym czym zajmuje się Fundacja.

Przyznam się szczerze, że sam do teraz tak na prawdę nie wiedziałem, czym oni się zajmują. Coś tam słyszałem o fundacji, starałem się pomagać różnym organizacjom charytatywnym w ten czy w inny sposób, ale tej fundacji nigdy nie było na mojej liście. A myślę, że powinna była się znaleźć bo pomoc dzieciakom które doświadczyły przemocy czy zostały skrzywdzone w inny sposób ma znaczenie równie istotne co pomoc ludziom chorym. Fundacja pisze sama o sobie tak:

"W placówkach specjaliści Fundacji Dzieci Niczyje podejmują interwencje, udzielają konsultacji oraz prowadzą terapie, których celem jest pomoc dzieciom w przezwyciężeniu traumy i odzyskaniu równowagi po zdarzeniach związanych z przemocą. Udzielają także wsparcia psychologicznego i pomocy prawnej bliskim dzieci, które stały się ofiarami krzywdzenia."


Fundacja prowadzi także "Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111" - z konsultantami telefonu zaufania dzieci mogą podzielić się swoimi troskami i problemami. Celem jego działania jest poprawa samopoczucia, a często – bezpieczeństwa dzwoniących.

Tych działań jest całe mnóstwo. 

Tak więc wydaje mi się, że cel jest szczytny, a jeżeli pretekstem do pomocy dzieciakom byłoby zagłosowanie na mój blog w konkursie, to będzie mi tym bardziej miło.

http://www.blogroku.pl/2014/kategorie/-b-przeglad-b-b-finansowy-b-,bvk,blog.html

Zasady konkursu Blog Roku 2014 możecie znaleźć na tej stronie. Głosowanie potrwa do 10 lutego, do godziny 12:00. 

Jeżeli jednak nie macie ochoty oddawać na mój blog swojego głosu, ale jednak chcielibyście pomóc dzieciakom, to też możecie wesprzeć Fundację Dzieci niczyje, przekazując jej 1% swojego podatku. Wystarczy, że w składanym zeznaniu podatkowym za rok 2014, w rubryce "Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego (OPP)" wpiszecie numer KRS 0000 20 44 26. Resztą zajmie się urząd skarbowy.Szczegóły znajdują się na tej stronie.

Tak więc podsumowując, serdecznie zapraszam do głosowania na mój blog w konkursie Blog Roku 2014 wysyłając SMS o treści o K11511 na numer 7122 - koszt SMS-a wynosi 1,23 zł, a dochód z głosowania zostanie przeznaczony dla Fundacji Dzieci Niczyje.

wtorek, 3 lutego 2015

Jak znaleźć numer księgi wieczystej po adresie lub numerze działki? - Wyszukiwarka KW online.


W dostępnej na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości przeglądarce Ksiąg Wieczystych (http://ekw.ms.gov.pl) nie ma możliwości wyświetlenia księgi, jeśli nie znamy pełnego jej numeru. Sam stawałem przed tym problemem kiedy chciałem sprawdzić online Księgę Wieczystą nieruchomości po adresie, a nie znałem jej numeru. Na szczęście znalazłem rozwiązanie.

Brak numeru KW to kłopot, szczególnie kiedy np. chcemy sprawdzić jakaś nieruchomość pod kątem ewentualnego zakupu lub kiedy ścigamy dłużnika i szukamy jego majątku. Trzeba więc ustalić numer księgi wieczystej po adresie albo po numerze działki.

Do nie dawna nie było w takiej sytuacji zbyt wielu możliwości znalezienia numeru księgi wieczystej. Trzeba było składać wnioski i fatygować się do urzędów. Tymczasem przecież Księgi Wieczyste są jawne, potrzeba tylko znać numer KW. Można go ustalić mając np. identyfikator działki, trzeba tylko skorzystać z wyszukiwania w specjalnej bazie.


Znajdź numer księgi wieczystej

Ponieważ sam stanąłem przed tego typu problemem niedawno, to zacząłem szukać rozwiązania i okazuje się, że rozwiązanie jest dostępne w serwisie znajdzksiege.pl Skorzystałem i ponieważ w moim przypadku zadziałało, i wyszukiwarka pozwoliła mi odkryć numer księgi znając numer działki - postanowiłem podzielić się tym "znaleziskiem" na blogu. 

Istnieje zatem serwis internetowy (link), w którym możemy całkowicie online wyszukać i pobrać numer księgi wieczystej podając adres nieruchomości lub podając numer działki. Jest to olbrzymie ułatwienie dla wszystkich, którzy próbują namierzyć i rozeznać konkretne nieruchomości. Rozwiązanie to SPRAWDZIŁEM na sobie i wiem, że działa!

Koszt wykonania takiego wyszukiwania wynosi 29zł. Mnie nie dziwi, że takie wyszukiwanie nie odbywa się za darmo. Uważam, że jest to niewielka kwota, za nieocenioną w niektórych wypadkach informację. Żeby skorzystać z wyszukiwania wystarczy zarejestrować się podając adres e-mail. Nie trzeba wpisywać żadnych danych osobowych. Po wyszukaniu numeru księgi, należy wnieść opłatę. Można to zrobić przelewem, można poprzez płatności "moje rachunki" albo w sieci Żabka, niestety nie da się zapłacić kartą.
Autorzy serwisu twierdzą, że posiadają zindeksowane dane z około 80% wszystkich ksiąg wieczystych. Sprawdzałem wiele numerów KW mieszkań czy działek i za każdym razem udawało mi się pozyskać numer księgi wieczystej.

Numer KW po adresie i po numerze działki ewidencyjnej

Serwis działa w ten sposób, że najpierw możemy sprawdzić, czy w ogóle jesteśmy w stanie ustalić numer księgi wieczystej - wyszukujemy podając adres lub numer działki. Kiedy wiemy, że numer księgi został odnaleziony, musimy dokonać opłaty, a wtedy zostanie on nam wyświetlony. Cała operacja, jeśli płacimy przez Internet trwa około pięciu minut.

Autorzy serwisu deklarują także, że w rzadkich przypadkach, gdyby wskazana  księga wieczysta nie opisywała żądanej nieruchomości (na przykład w wyniku niedawnej modyfikacji treści księgi), dokonają niezwłocznego zwrotu pełnej opłaty za wyszukanie księgi.

Pojawiały się w komentarzach pod tym wpisem opinie o tym, że nie odpowiadają na maile, w moim przypadku odpowiedź otrzymywałem na każdą korespondencję. Według tego co obserwuję to jednak w większości przypadków, tak jak było w moim, wszystko jest w porządku i numer księgi uzyskamy. Co więcej z tego co widzę to Z SERWISU SKORZYSTAŁO JUŻ TYSIĄCE OSÓB!!

Z własnego doświadczenia polecam, jeśli ktoś chce skorzystać, może przejść do serwisu klikając w banner poniżej.
   

Alternatywna ścieżka dla tych, którzy nie chcą skorzystać z wyszukiwarki online obejmuje udanie się osobiście do Wydziału Geodezji w Starostwie Powiatowym, w którym zlokalizowana jest nieruchomość. Tam na wniosek, po opłaceniu 12 zł  i wskazaniu tzw. "interesu prawnego" (w praktyce chęć zakupu to też interes prawny, czyż nie?) można uzyskać wyrys z mapki z numerem działki.


Jak już ktoś znajdzie Księgę Wieczystą, a nie bardzo wiedziałby jak się po niej poruszać, to polecam mój wpis o tym jak czytać zawartość Księgi Wieczystej.

Czy wiesz jak długo jest ważny odpis z księgi wieczystej?

Napisałem też artykuł o tym jak poprawić błąd w księdze wieczystej.

Już ponad TYSIĄC osób skorzystało z linka polecającego na tej stronie i uzyskało dostęp do numer księgi wieczystej. Z boku jest lista przykładowa kilkudziesięciu transakcji, ale ona jest już stara bo od czasu jej wygenerowania z serwisu skorzystało jeszcze dodatkowe ze KILKASET osób.

Niektóre osoby zamawiały po kilka numerów ksiąg - niewątpliwie wyszukiwarka ksiąg wieczystych po adresie czy numerze w ich przypadku dała pozytywne rezultaty ponieważ skoro zamówili kolejne numery, to pierwsze wyszukanie musiało zadziałać.

Domyślam się też, że gdyby wyszukiwarka KW po identyfikatorze działki nie działała poprawnie to miałbym mnóstwo negatywnych komentarzy pod tym wpisem, tymczasem jeśli już pojawiają się jakieś problemy to są one sporadyczne. Jeżeli ktoś korzystając z serwisu nie otrzyma numer księgi pasującego do adresu lub działki (co może się zdarzyć, wszak w każdej bazie danych czasem są błędy) to może napisać na maila reklamację i żądać zwrotu pieniędzy. Autorzy serwisu z resztą deklarują, że zwracają w takich wypadkach kasę. Ja nigdy nie miałem problemów, tak się złożyło, że moje wyniki wyszukiwania były prawidłowe. Kilka razy już korzystałem z wyszukiwarki, są też tacy, którzy zamawiają pakiety hurtowe i dostają ZNIŻKI!

Właśnie tak, ZNIŻKA ZA PAKIET hurtowy - sam tego nie załatwiałem, ale jest możliwość otrzymania zniżki gdyby ktoś chciał wykupić od razu pakiet większej liczby zapytań. Po wejściu do serwisu można wkupić pakiet hurtowy  dzięki temu zapłaci się taniej za wyszukiwania, i nie będzie trzeba wykonywać nowego przelewu przy każdym zamówieniu. Można zaoszczędzić nawet do 50%:  
 • 3 wyszukiwania za 79 zł (oszczędność 10%),
 • 5 wyszukiwań za 119 zł (oszczędność 20%),
 • 10 wyszukiwań za 219 zł (oszczędność 25%),
 • 25 wyszukiwań za 479 zł (oszczędność 35%)
 • 100 wyszukiwań za 1499 zł (oszczędność 50%)Na koniec warto jeszcze zrekapitulować jak to jest z tą jawnością przeglądania ksiąg wieczystych. Znalazłem na jednej ze stron prawniczych takie wytłumaczenie co do jawności formalnej KW, że skoro ustawa stanowi, że księgi wieczyste są jawne, to oznacza że są dostępne dla publiki. Gdyby było inaczej nie miałaby sensu zasada, że nie można się zasłaniać brakiem znajomości wpisów w księdze. Księgi muszą być więc jawne i dostępne dla każdego kto tego potrzebuje choćby chcąc dokonać czynności prawnej bo bezpieczeństwo obrotu nieruchomościami właśnie tego wymaga. Bez jawności ksiąg nie byłoby możliwe stosowanie hipoteki. Co więcej z treścią księgi wieczystej może się zapoznać każdy bez konieczności wykazywania interesu prawnego, dopiero przeglądanie akt księgi wymaga wykazania takiego interesu(co w praktyce bywa interpretowane różnie).

Numery wydziałów ksiąg wieczystych sądów wieczystoksięgowych

Ponieważ udało mi się dotrzeć do interesującego zestawienia postanowiłem, że wrzucę je tu na bloga bo może się przydać wszystkim, którzy chcieliby wyszukać numer księgi wieczystej a nie wiedzą z jakim sądem wiąże się dany kod w numerze. W poniższej tabeli znajdziecie adresy sądów rejonowych, prowadzących wydziały ksiąg wieczystych oraz numery kodów tych sądów w systemie nowej księgi wieczystej. Dzięki temu w wiadomo dokąd się udać jeśli chcemy w sądzie zweryfikować numer księgi wieczystej.

Lp.Nazwa lokalizacjiAdresKod
1Sąd Rejonowy w Aleksandrowie Kujawskimul. Narutowicza 16, 87-700 Aleksandrów KujawskiWL1A
2Sąd Rejonowy w Aleksandrowie Kujawskim, Wydział Zamiejscowy w Radziejowieul. Brzeska 20, 88-200 RadziejówWL1R
3Sąd Rejonowy w Augustowieul. Młyńska 59, 16-300 AugustówSU1A
4Sąd Rejonowy w Augustowie, Wydział Zamiejscowy w Sejnachul. Konarskiego 23B, 16-500 SejnySU1N
5Sąd Rejonowy w Bartoszycachul. Warszawska 3, 11-200 BartoszyceOL1Y
6Sąd Rejonowy w Bartoszycach, Wydział Zamiejscowy w Lidzbarku Warmińskimul. Wyszyńskiego 37, 11-100 Lidzbark WarmińskiOL1L
7Sąd Rejonowy w Bełchatowieul. Stefana Okrzei 4, 97-400 BełchatówPT1B
8Sąd Rejonowy w Będzinieul. Królowej Jadwigi 2, 42-500 BędzinKA1B
9Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiejul. Brzeska 20-22, 21-500 Biała PodlaskaLU1B
10Sąd Rejonowy w Białogardzieul. Wileńska 2, 78-200 BiałogardKO1B
11Sąd Rejonowy w Białogardzie, Wydział Zamiejscowy w Świdwinieul. Batalionów Chłopskich 6, 78-300 ŚwidwinKO2B
12Sąd Rejonowy w Białymstokuul. Mickiewicza 103, 15-950 BiałystokBI1B
13Sąd Rejonowy w Bielsku Podlaskimul. Mickiewicza 53, 17-100 Bielsk PodlaskiBI1P
14Sąd Rejonowy w Bielsku Podlaskim, Wydział Zamiejscowy w Hajnówceul. Warszawska 87, 17-200 HajnówkaBI2P
15Sąd Rejonowy w Bielsku Podlaskim, Wydział Zamiejscowy w Siemiatyczachul. Górna 61, 17-300 SiemiatyczeBI3P
16Sąd Rejonowy w Bielsku-Białejul. Świętej Trójcy 3, 43-300 Bielsko-BiałaBB1B
17Sąd Rejonowy w Biłgorajuul. T. Kościuszki 29, 23-400 BiłgorajZA1B
18Sąd Rejonowy w Biłograju, Wydział Zamiejscowy w Janowie Lubelskimul. Jana Zamoyskiego 94, 23-300 Janów LubelskiZA1J
19Sąd Rejonowy w Bochniul. Kościuszki 4, 32-700 BochniaTR1O
20Sąd Rejonowy w Bolesławcuul. Sądowa 1, 59-700 BolesławiecJG1B
21Sąd Rejonowy w Braniewieul. Sądowa 1, 14-500 BraniewoEL1B
22Sąd Rejonowy w Brodnicyul. Sądowa 5, 87-300 BrodnicaTO1B
23Sąd Rejonowy w Brodnicy, Wydział Zamiejscowy w Golubiu-Dobrzyniuul. Kościelna 23/25, 87-400 Golub-DobrzyńTO1G
24Sąd Rejonowy w Brzeguul. B. Chrobrego 31, 49-300 BrzegOP1B
25Sąd Rejonowy w Brzeskuul. Kościuszki 20, 32-800 BrzeskoTR1B
26Sąd Rejonowy w Brzezinachul. Waryńskiego 32, 95-060 BrzezinyLD1B
27Sąd Rejonowy w Busku-Zdrojuul. Kościuszki 5, 28-100 Busko-ZdrójKI1B
28Sąd Rejonowy w Busku-Zdroju, Wydział Zamiejscowy w Kazimierzy Wielkiejul. T. Kościuszki 3, 28-500 Kazimierza WielkaKI1I
29Sąd Rejonowy w Busku-Zdroju, Wydział Zamiejscowy w Pińczowieul. 3 Maja 12a, 28-400 PińczówKI1P
30Sąd Rejonowy w Bydgoszczyul. Wały Jagiellońskie 4, 85-950 BydgoszczBY1B
31Sąd Rejonowy w Bytomiuul. Piekarska 1, 41-900 BytomKA1Y
32Sąd Rejonowy w Chełmieal. I Armii Wojska Polskiego 16, 22-100 ChełmLU1C
33Sąd Rejonowy w Chełmie, Wydział Zamiejscowy we WłodawieRynek 10 a, 22-200 WłodawaLU1W
34Sąd Rejonowy w Chełmnieul. Toruńska 3, 86-200 ChełmnoTO1C
35Sąd Rejonowy w Chełmnie, Wydział Zamiejscowy w Wąbrzeźnieul. Wolności 19, 87-200 WąbrzeźnoTO1W
36Sąd Rejonowy w Chodzieżyul. Krasińskiego 10, 64-800 ChodzieżPO1H
37Sąd Rejonowy w Chodzieży, Wydział Zamiejscowy w Wyrzyskuul. Bydgoska 24, 89-300 WyrzyskPO2H
38Sąd Rejonowy w Chojnicachul. Młyńska 30, 89-600 ChojniceSL1C
39Sąd Rejonowy w Chorzowieul. Rostka 2, 41-500 ChorzówKA1C
40Sąd Rejonowy w Choszcznieul. Wolności 14, 73-200 ChoszcznoSZ1C
41Sąd Rejonowy w Chrzanowieul. Sądowa 7, 32-500 ChrzanówKR1C
42Sąd Rejonowy w Ciechanowieul. Mikołajczyka 5, 06-400 CiechanówPL1C
43Sąd Rejonowy w Cieszynieul. Garncarska 8, 43-400 CieszynBB1C
44Sąd Rejonowy w Częstochowieul. Dąbrowskiego 23/35, 42-201 CzęstochowaCZ1C
45Sąd Rejonowy w Częstochowie, Wydział Zamiejscowy w Kłobuckuul. Wieluńska 17, 42-100 KłobuckCZ2C
46Sąd Rejonowy w Człuchowieul. Szczecińska 1, 77-300 CzłuchówSL1Z
47Sąd Rejonowy w Dąbrowie Górniczejul. Graniczna 23, 41-300 Dąbrowa GórniczaKA1D
48Sąd Rejonowy w Dąbrowie Tarnowskiejul. Jakuba Bojki 2, 33-200 Dąbrowa TarnowskaTR1D
49Sąd Rejonowy w Dębicyul. Słoneczna 3, 39-200 DębicaRZ1D
50Sąd Rejonowy w Dębicy, Wydział Zamiejscowy w Ropczycachul. Słowackiego 7, 39-100 RopczyceRZ1R
51Sąd Rejonowy w Drawsku Pomorskimul. Jasna 3, 78-500 Drawsko PomorskieKO1D
52Sąd Rejonowy w Działdowieul. Jagiełły 31, 13-200 DziałdowoEL1D
53Sąd Rejonowy w Dzierżoniowieul. Świdnicka 51, 58-200 DzierżoniówSW1D
54Sąd Rejonowy w Elblągu ul. płk. Dąbka 8-12, 82-300 ElblągEL1E
55Sąd Rejonowy w Ełkuul. M. Konopnickiej 4, 19-300 EłkOL1E
56Sąd Rejonowy w Garwolinieal. Legionów 46, 08-400 GarwolinSI1G
57Sąd Rejonowy Gdańsk-Północ w Gdańskuul. Piekarnicza 10, 80-126 GdańskGD1G
58Sąd Rejonowy w Gdynipl. Konstytucji 5, 81-969 GdyniaGD1Y
59Sąd Rejonowy w Giżyckuul. Warszawska 28, 11-500 GiżyckoOL1G
60Sąd Rejonowy w Giżycku, Wydział Zamiejscowy w Węgorzewieul. 3 Maja 2, 11-600 WęgorzewoOL2G
61Sąd Rejonowy w Gliwicachul. Wieczorka 10a, 44-100 GliwiceGL1G
62Sąd Rejonowy w Głogowieul. St. Kutrzeby 2, 67-200 GłogówLE1G
63Sąd Rejonowy w Gnieźnieul. Franciszkańska 9, 62-200 GnieznoPO1G
64Sąd Rejonowy w Goleniowieul. Konstytucji 3 Maja 45, 72-100 GoleniówSZ1O
65Sąd Rejonowy w Gorlicachul. Biecka 5, 38-300 GorliceNS1G
66Sąd Rejonowy w Gorzowie Wielkopolskimul. Chopina 52 blok 15, 66-400 Gorzów Wlkp.GW1G
67Sąd Rejonowy w Gostyninieul. 3 Maja 43, 09-500 GostyninPL1G
68Sąd Rejonowy w Gostyniuul. Sądowa 1, 63-800 GostyńPO1Y
69Sąd Rejonowy w Grajewieul. Mickiewicza 10 C, 19-200 GrajewoLM1G
70Sąd Rejonowy w Grodzisku Mazowieckimul. Bartniaka 21/23, 05-825 Grodzisk MazowieckiWA1G
71Sąd Rejonowy w Grodzisku Wielkopolskimul. Żwirki i Wigury 3, 62-065 Grodzisk Wlkp.PO1S
72Sąd Rejonowy w Grójcuul. Sportowa 14, 05-600 GrójecRA1G
73Sąd Rejonowy w Grójcu, Wydział Zamiejscowy w Białobrzegachul. Kościelna 110, 26-800 BiałobrzegiRA2G
74Sąd Rejonowy w Grudziądzuul. Sikorskiego 19/23, 86-300 GrudziądzTO1U
75Sąd Rejonowy w Gryficachul. Wysoka Brama 2, 72-300 GryficeSZ1G
76Sąd Rejonowy w Gryficach, Wydział Zamiejscowy w Łobzieul. Niepodległości 15, 73-150 ŁobezSZ1L
77Sąd Rejonowy w Gryfinieul. Grunwaldzka 8, 74-100 GryfinoSZ1Y
78Sąd Rejonowy w Hrubieszowieul. mjr. H. Dobrzańskiego "Hubala" 7, 22-500 HrubieszówZA1H
79Sąd Rejonowy w Iławieul. Gen. Andersa 2, 14-200 IławaEL1I
80Sąd Rejonowy w Iławie, Wydział Zamiejscowy w Nowym Mieście Lubawskimul. Grunwaldzka 28, 13-300 Nowe Miasto LubawskieEL1N
81Sąd Rejonowy w Inowrocławiuul. G. Narutowicza 42, 88-100 InowrocławBY1I
82Sąd Rejonowy w Inowrocławiu, Wydział Zamiejscowy w Mogilnieul. Sądowa 21, 88-300 MogilnoBY1M
83Sąd Rejonowy w Jarocinieul. Wrocławska 6, 63-200 JarocinKZ1J
84Sąd Rejonowy w Jarosławiuul. Jana Pawła II 11, 37-500 JarosławPR1J
85Sąd Rejonowy w Jarosławiu, Wydział Zamiejscowy w Lubaczowieul. Mickiewicza 24, 37-600 LubaczówPR1L
86Sąd Rejonowy w Jastrzębiu-Zdrojuul. Staszica 3, 44-330 Jastrzębie-ZdrójGL1J
87Sąd Rejonowy w Jaśleul. Armii Krajowej 3, 38-200 JasłoKS1J
88Sąd Rejonowy w Jaworznieul. Grunwaldzka 28, 43-600 JaworznoKA1J
89Sąd Rejonowy w Jeleniej Górzeul. Bankowa 18, 58-500 Jelenia GóraJG1J
90Sąd Rejonowy w Jędrzejowieul. 11 Listopada 74, 28-300 JędrzejówKI1J
91Sąd Rejonowy w Jędrzejowie, Wydział Zamiejscowy we Włoszczowieul. Kusocińskiego 11, 29-100 WłoszczowaKI1W
92Sąd Rejonowy w Kaliszual. Wolności 13, 62-800 KaliszKZ1A
93Sąd Rejonowy w Kamiennej Górzeal. Wojska Polskiego 36, 58-400 Kamienna GóraJG1K
94Sąd Rejonowy w Kartuzachul. Kościuszki 1, 83-300 KartuzyGD1R
95Sąd Rejonowy Katowice-Wschód w Katowicachul. Francuska 70A, 40-028 KatowiceKA1K
96Sąd Rejonowy w Kędzierzynie-Koźluul. Żeromskiego 5, 47-200 Kędzierzyn-KoźleOP1K
97Sąd Rejonowy w Kępnieal. Marcinkowskiego 10, 63-600 KępnoKZ1E
98Sąd Rejonowy w Kępnie, Wydział Zamiejscowy w Ostrzeszowieul. Zamkowa 9a, 63-500 OstrzeszówKZ1O
99Sąd Rejonowy w Kętrzynieul. Sikorskiego 66, 11-400 KętrzynOL1K
100Sąd Rejonowy w Kielcachul. Malików 146a, 25-639 KielceKI1L
101Sąd Rejonowy w Kluczborkuul. M. Skłodowskiej-Curie 15, 46-200 KluczborkOP1U
102Sąd Rejonowy w Kłodzkuul. Bohaterów Getta 15, 57-300 KłodzkoSW1K
103Sąd Rejonowy w Kłodzku, Wydział Zamiejscowy w Nowej Rudzieul. Niepodległości 2, 57-400 Nowa RudaSW2K
104Sąd Rejonowy w Koleul. Włocławska 4, 62-600 KołoKN1K
105Sąd Rejonowy w Kołobrzeguul. Katedralna 13, 78-100 KołobrzegKO1L
106Sąd Rejonowy w Koninieul. Wojska Polskiego 2, 62-500 KoninKN1N
107Sąd Rejonowy w Końskichul. Iwo Odrowąża 5, 26-200 KońskieKI1K
108Sąd Rejonowy w Koszalinieul. Grottgera 4, 75-950 KoszalinKO1K
109Sąd Rejonowy w Koszalinie, Wydział Zamiejscowy w Sławnieul. Wojska Polskiego 8, 76-100 SławnoKO1E
110Sąd Rejonowy w Kościaniepl. Niezłomnych 2, 64-000 KościanPO1K
111Sąd Rejonowy w Kościerzynieul. Zgromadzenia Księży Zmartwychwstańców 1, 83-400 KościerzynaGD1E
112Sąd Rejonowy w Kozienicachul. Konstytucji 3 Maja 22, 26-900 KozieniceRA1K
113Sąd Rejonowy dla Krakowa-Krowodrzy w Krakowie, Wydział Zamiejscowy w CzernichowieCzernichów 241, 32-070 CzernichówKR1K
114Sąd Rejonowy dla Krakowa-Krowodrzy w Krakowie, Wydział Zamiejscowy w Krzeszowicachpl. Kulczyckiego 1, 32-065 KrzeszowiceKR2K
115Sąd Rejonowy dla Krakowa-Nowej Huty w Krakowie, Wydział Zamiejscowy w Proszowicachul. Kosynierów 28, 32-100 ProszowiceKR1H
116Sąd Rejonowy dla Krakowa–Podgórza w Krakowieul. Przy Rondzie 7, 31-547 KrakówKR1P
117Sąd Rejonowy dla Krakowa–Podgórza w Krakowie, Wydział Zamiejscowy w SkaleRynek 29, 32-043 SkałaKR2P
118Sąd Rejonowy dla Krakowa–Śródmieścia w Krakowie, Wydział Zamiejscowy w Miechowiepl. Kościuszki 3a, 32-200 MiechówKR1M
119Sąd Rejonowy dla Krakowa–Śródmieścia w Krakowie, Wydział Zamiejscowy w Słomnikachos. Świerczewskiego 4, 32-090 SłomnikiKR1S
120Sąd Rejonowy w Krasnymstawieul. Poniatowskiego 31, 22-300 KrasnystawZA1K
121Sąd Rejonowy w Kraśnikuul. Lubelska 81, 23-200 KraśnikLU1K
122Sąd Rejonowy w Krośnieul. Sienkiewicza 12, 38-400 KrosnoKS1K
123Sąd Rejonowy w Krośnie, Wydział Zamiejscowy w Brzozowieul. 3 Maja 2a, 36-200 BrzozówKS1B
124Sąd Rejonowy w Krośnie Odrzańskimul. Piastów 10 L, 66-600 Krosno OdrzańskieZG1K
125Sąd Rejonowy w Krośnie Odrzańskim, Wydział Zamiejscowy w Gubinieul. Piastowska 16, 66-620 GubinZG2K
126Sąd Rejonowy w Krotoszynieul. Sienkiewicza 11, 63-700 KrotoszynKZ1R
127Sąd Rejonowy w Kutnieul. Spokojna 2, 99-300 KutnoLD1K
128Sąd Rejonowy w Kwidzynieul. Kościuszki 30A, 82-500 KwidzynGD1I
129Sąd Rejonowy w Kwidzynie, Wydział Zamiejscowy w Sztumieul. Mickiewicza 17, 82-400 SztumGD2I
130Sąd Rejonowy w Legionowieul. Sobieskiego 47, 05-118 LegionowoWA1L
131Sąd Rejonowy w Legnicyul. Andersa 12-13, 59-220 LegnicaLE1L
132Sąd Rejonowy w Leskupl. Konstytucji 3 Maja 9, 38-600 LeskoKS1E
133Sąd Rejonowy w Lesku, Wydział Zamiejscowy w Ustrzykach Dolnychul. 29 Listopada 12, 38-700 Ustrzyki DolneKS2E
134Sąd Rejonowy w Lesznieul. Dąbrowskiego 2, 64-100 LesznoPO1L
135Sąd Rejonowy w Leżajskuul. Mickiewicza 47, 37-300 LeżajskRZ1E
136Sąd Rejonowy w Lęborkupl. Kopernika 4, 84-300 LęborkSL1L
137Sąd Rejonowy w Lęborku, Wydział Zamiejscowy w Bytowieul. Zamkowa 1, 77-100 BytówSL1B
138Sąd Rejonowy w Limanowejul. Józefa Marka 19, 34-600 LimanowaNS1L
139Sąd Rejonowy w Limanowej, Wydział Zamiejscowy w Mszanie Dolnejul. Fabryczna 6, 34-730 Mszana DolnaNS2L
140Sąd Rejonowy w Lipnieul. Piłsudskiego 15/17, 87-600 LipnoWL1L
141Sąd Rejonowy w Lipnie, Wydział Zamiejscowy w Rypinieul. Warszawska 42, 87-500 RypinWL1Y
142Sąd Rejonowy w Lubaniuul. Armii Krajowej 31, 59-800 LubańJG1L
143Sąd Rejonowy w Lubartowieul. Lubelska 57, 21-100 LubartówLU1A
144Sąd Rejonowy w Lubinieul. Wrocławska 3, 59-300 LubinLE1U
145Sąd Rejonowy Lublin-Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdnikuul. Kard. S. Wyszyńskiego 18, 21-040 ŚwidnikLU1S
146Sąd Rejonowy Lublin-Zachód w Lublinieul. Konrada Wallenroda 4d, 20-607 LublinLU1I
147Sąd Rejonowy w Lublińcuul. Sądowa 3, 42-700 LubliniecCZ1L
148Sąd Rejonowy w Lwówku Śląskimal. Wojska Polskiego 7, 59-600 Lwówek ŚląskiJG1S
149Sąd Rejonowy w Łańcucieul. Grunwaldzka 10, 37-100 ŁańcutRZ1A
150Sąd Rejonowy w Łaskuul. Przemysłowa 5, 98-100 ŁaskSR1L
151Sąd Rejonowy w Łasku, Wydział Zamiejscowy w Poddębicachul. Północna 5, 99-200 PoddębiceSR2L
152Sąd Rejonowy w Łęczycyul. M. Konopnickiej 16, 99-100 ŁęczycaLD1Y
153Sąd Rejonowy dla Łodzi-Śródmieścia w Łodziul. Pomorska 21, 90-921 ŁódźLD1M
154Sąd Rejonowy w Łomżyul. Polowa 1, 18-400 ŁomżaLM1L
155Sąd Rejonowy w Łowiczuul. Kaliska 1/3, 99-400 ŁowiczLD1O
156Sąd Rejonowy w Łukowieul. Staropijarska 1, 21-400 ŁukówLU1U
157Sąd Rejonowy w Malborkuul. 17 Marca 3, 82-200 MalborkGD1M
158Sąd Rejonowy w Malborku, Wydział Zamiejscowy w Nowym Dworze Gdańskimul. Warszawska 28, 82-100 Nowy Dwór GdańskiGD2M
159Sąd Rejonowy w Mielcuul. Kościuszki 15A, 39-300 MielecTB1M
160Sąd Rejonowy w Mielcu, Wydział Zamiejscowy w Kolbuszowejul. Tyszkiewiczów 4, 36-100 KolbuszowaTB1K
161Sąd Rejonowy w Międzyrzeczuul. Wojska Polskiego 1, 66-300 MiędzyrzeczGW1M
162Sąd Rejonowy w Międzyrzeczu, Wydział Zamiejscowy w Sulęcinieul. Kościuszki 30, 69-200 SulęcinGW1U
163Sąd Rejonowy w Mikołowieul. Ks. Kard. St. Wyszyńskiego 4, 43-190 MikołówKA1M
164Sąd Rejonowy w Mińsku Mazowieckimul. Okrzei 14, 05-300 Mińsk MazowieckiSI1M
165Sąd Rejonowy w Mławieul. Reymonta 3, 06-500 MławaPL1M
166Sąd Rejonowy w Mławie, Wydział Zamiejscowy w Żurominieul. Olszewska 9/11, 09-300 ŻurominPL2M
167Sąd Rejonowy w Mrągowieul. Królewiecka 55, 11-700 MrągowoOL1M
168Sąd Rejonowy w Mrągowie, Wydział Zamiejscowy w Biskupcuul. Sądowa 4, 11-300 BiskupiecOL1B
169Sąd Rejonowy w Mysłowicachul. Krakowska 2, 41-400 MysłowiceKA1L
170Sąd Rejonowy w Myszkowieul. Kwiatkowskiego 2, 42-300 MyszkówCZ1M
171Sąd Rejonowy w Myślenicachul. Piłsudskiego 7, 32-400 MyśleniceKR1Y
172Sąd Rejonowy w Myślenicach, Wydział Zamiejscowy w DobczycachRynek 22A, 32-410 DobczyceKR2Y
173Sąd Rejonowy w Myśliborzuul. Niedziałkowskiego 6, 74-300 MyślibórzSZ1M
174Sąd Rejonowy w Nakle nad Noteciąul. Sądowa 3, 89-100 Nakło nad NoteciąBY1N
175Sąd Rejonowy w NiskuPlac Wolności 14, 37-400 NiskoTB1N
176Sąd Rejonowy w Nowej Soliul. Piłsudskiego 24, 67-100 Nowa SólZG1N
177Sąd Rejonowy w Nowej Soli, Wydział Zamiejscowy we WschowiePlac Kosynierów 1C, 67-400 WschowaZG1W
178Sąd Rejonowy w Nowym Dworze Mazowieckimul. Chemików 1B, 05-100 Nowy Dwór MazowieckiWA1N
179Sąd Rejonowy w Nowym Sączuul. Pijarska 3, 33-300 Nowy SączNS1S
180Sąd Rejonowy w Nowym Sączu, Wydział Zamiejscowy w Muszynieul. A. Kity 18, 33-370 MuszynaNS1M
181Sąd Rejonowy w Nowym Targuul. Ludźmierska 29, 34-400 Nowy TargNS1T
182Sąd Rejonowy w Nowym Tomyślupl. Niepodległości 31, 64-300 Nowy TomyślPO1N
183Sąd Rejonowy w NysieRynek 36 C, 48-300 NysaOP1N
184Sąd Rejonowy w Obornikachul. Piłsudskiego 57, 64-600 ObornikiPO1O
185Sąd Rejonowy w Oleckuul. Sembrzyckiego 18, 19-400 OleckoOL1C
186Sąd Rejonowy w Oleśnicyul. 3 Maja 48/49, 56-400 OleśnicaWR1E
187Sąd Rejonowy w Oleśnieul. Sądowa 3, 46-300 OlesnoOP1L
188Sąd Rejonowy w Olkuszuul. Króla Kazimierza Wlk. 45, 32-300 OlkuszKR1O
189Sąd Rejonowy w Olsztynieul. Dąbrowszczaków 44, 10-001 OlsztynOL1O
190Sąd Rejonowy w Olsztynie, Wydział Zamiejscowy w Nidzicyul. Kościuszki 15, 13-100 NidzicaOL1N
191Sąd Rejonowy w Oławieul. 3 Maja 26, 55-200 OławaWR1O
192Sąd Rejonowy w Oławie, Wydział Zamiejscowy w Strzelinieul. Kamienna 1, 57-100 StrzelinWR1T
193Sąd Rejonowy w Opatowiepl. Obrońców Pokoju 18, 27-500 OpatówKI1T
194Sąd Rejonowy w Opocznieul. Biernackiego 20, 26-300 OpocznoPT1O
195Sąd Rejonowy w Opoluul. Ozimska 60a, 45-368 OpoleOP1O
196Sąd Rejonowy w Opolu Lubelskimul. Piłsudskiego 12, 24-300 Opole LubelskieLU1O
197Sąd Rejonowy w Ostrołęceul. Mazowiecka 3, 07-410 OstrołękaOS1O
198Sąd Rejonowy w Ostrowcu Świętokrzyskimul. Kościuszki 1, 27-400 Ostrowiec ŚwiętokrzyskiKI1O
199Sąd Rejonowy w Ostrowi Mazowieckiejul. B. Prusa 2, 07-300 Ostrów MazowieckaOS1M
200Sąd Rejonowy w Ostrowie Wielkopolskimul. Sądowa 2, 63-400 Ostrów WielkopolskiKZ1W
201Sąd Rejonowy w Ostródzieul. Jana III Sobieskiego 12, 14-100 OstródaEL1O
202Sąd Rejonowy w Ostródzie, Wydział Zamiejscowy w Morąguul. Warmińska 17a, 14-300 MorągEL2O
203Sąd Rejonowy w OświęcimiuRynek Główny 14, 32-600 OświęcimKR1E
204Sąd Rejonowy w Oświęcimiu, Wydział Zamiejscowy w KętachRynek 20, 32-650 KętyKR2E
205Sąd Rejonowy w Otwockuul. Armii Krajowej 2, 05-400 OtwockWA1O
206Sąd Rejonowy w Pabianicachul. Partyzancka 105/127, 95-200 PabianiceLD1P
207Sąd Rejonowy w Piasecznieul. Kościuszki 14, 05-500 PiasecznoWA1I
208Sąd Rejonowy w Pileal. Powstańców Wlkp. 79, 64-920 PiłaPO1I
209Sąd Rejonowy w Piotrkowie Trybunalskimul. Słowackiego 5, 97-300 Piotrków TrybunalskiPT1P
210Sąd Rejonowy w Piszuul. Warszawska 47, 12-200 PiszOL1P
211Sąd Rejonowy w Pleszewieul. Malińska 21, 63-300 PleszewKZ1P
212Sąd Rejonowy w Płockupl. Narutowicza 6, 09-404 PłockPL1P
213Sąd Rejonowy w Płońskuul. Sienkiewicza 9a, 09-100 PłońskPL1L
214Sąd Rejonowy Poznań–Stare Miasto w Poznaniu, V Wydz. Ksiąg Wieczystychul. Młyńska 1a, 61-729 PoznańPO1P
215Sąd Rejonowy Poznań–Stare Miasto w Poznaniu, VI Wydz. Ksiąg Wieczystychul. Młyńska 1a, 61-729 PoznańPO2P
216Sąd Rejonowy w Prudnikuul. Kościuszki 5, 48-200 PrudnikOP1P
217Sąd Rejonowy w Prudniku, Wydział Zamiejscowy w Głubczycachul. Kochanowskiego 1, 48-100 GłubczyceOP1G
218Sąd Rejonowy w Pruszkowieul. Kraszewskiego 22, 05-800 PruszkówWA1P
219Sąd Rejonowy w Przasnyszuul. Świerkowa 7, 06-300 PrzasnyszOS1P
220Sąd Rejonowy w Przemyśluul. Konarskiego 6, 37-700 PrzemyślPR1P
221Sąd Rejonowy w Przeworskuul. Stepkiewicza 2, 37-200 PrzeworskPR1R
222Sąd Rejonowy w Przeworsku, Wydział Zamiejscowy w SieniawieRynek 1, 37-530 SieniawaPR2R
223Sąd Rejonowy w Przysuszeul. Skarbowa 3, 26-400 PrzysuchaRA1P
224Sąd Rejonowy w Przysusze, Wydział Zamiejscowy w Szydłowcupl. Marii Konopnickiej 7, 26-500 SzydłowiecRA1S
225Sąd Rejonowy w Pszczynieul. Bogedaina 14, 43-200 PszczynaKA1P
226Sąd Rejonowy w Puławachul. Lubelska 7, 24-100 PuławyLU1P
227Sąd Rejonowy w PułtuskuRynek 37, 06-100 PułtuskOS1U
228Sąd Rejonowy w Raciborzuul. Nowa 29, 47-400 RacibórzGL1R
229Sąd Rejonowy w Radomiuul. Żeromskiego 43/ 45, 26-600 RadomRA1R
230Sąd Rejonowy w Radomskuul. Tysiąclecia 3, 97-500 RadomskoPT1R
231Sąd Rejonowy w Radzyniu Podlaskimul. Kardynała Wyszyńskiego 5, 21-300 Radzyń PodlaskiLU1R
232Sąd Rejonowy w Rawiczuul. Ignacego Buszy 1, 63-900 RawiczPO1R
233Sąd Rejonowy w Rawie Mazowieckiejul. Kościuszki 17, 96-200 Rawa MazowieckaLD1R
234Sąd Rejonowy w Rudzie Śląskiejul. Czarnoleśna 18, 41-709 Ruda ŚląskaGL1S
235Sąd Rejonowy w Rybnikuul. Piłsudskiego 33, 44-200 RybnikGL1Y
236Sąd Rejonowy w Rykachul. Kościuszki 15, 08-500 RykiLU1Y
237Sąd Rejonowy w Rzeszowieul. Kustronia 4, 35-303 RzeszówRZ1Z
238Sąd Rejonowy w Rzeszowie, Wydział Zamiejscowy w Strzyżowieul. 8 Marca 9, 38-100 StrzyżówRZ1S
239Sąd Rejonowy w Rzeszowie, Wydział Zamiejscowy w TyczynieRynek 18, 36-020 TyczynRZ2Z
240Sąd Rejonowy w Sandomierzuul. Kościuszki 2a, 27-600 SandomierzKI1S
241Sąd Rejonowy w Sanokuul. Kościuszki 5, 38-500 SanokKS1S
242Sąd Rejonowy w Siedlcachul. Biskupa I. Świrskiego 17, 08-110 SiedlceSI1S
243Sąd Rejonowy w Siedlcach, Wydział Zamiejscowy w Łosicachul. Szpitalna 2, 08-200 ŁosiceSI2S
244Sąd Rejonowy w Siemianowicach Śląskichul. Chorzowska 14, 41-106 Siemianowice ŚląskieKA1I
245Sąd Rejonowy w Sieradzual. Zwycięstwa 1, 98-200 SieradzSR1S
246Sąd Rejonowy w Sierpcuul. Wiosny Ludów 1, 09-200 SierpcPL1E
247Sąd Rejonowy w Skarżysku-Kamiennejul. Sikorskiego 20, 26-110 Skarżysko-KamiennaKI1R
248Sąd Rejonowy w Skierniewicachul. Reymonta 12/14, 96-100 SkierniewiceLD1H
249Sąd Rejonowy w Słubicachul. Mickiewicza 3, 69-100 SłubiceGW1S
250Sąd Rejonowy w Słupcyul. Armii Krajowej 2, 62-400 SłupcaKN1S
251Sąd Rejonowy w Słupskuul. Kilińskiego 43, 76-200 SłupskSL1S
252Sąd Rejonowy w Słupsku, Wydział Zamiejscowy w Miastkuul. Armii Krajowej 30, 77-200 MiastkoSL1M
253Sąd Rejonowy w Sochaczewieul. 1 Maja 7, 96-500 SochaczewPL1O
254Sąd Rejonowy w Sokołowie Podlaskimul. Ks. Bosco 3, 08-300 Sokołów PodlaskiSI1P
255Sąd Rejonowy w Sokółceul. Marsz. Józefa Piłsudskiego 7, 16-100 SokółkaBI1S
256Sąd Rejonowy w Sopocieul. 1 Maja 10, 81-967 SopotGD1S
257Sąd Rejonowy w Sosnowcuul. Kaliska 7, 41-200 SosnowiecKA1S
258Sąd Rejonowy w Stalowej Woliul. Popiełuszki 16, 37-450 Stalowa WolaTB1S
259Sąd Rejonowy w Starachowicachul. Staszica 12, 27-200 StarachowiceKI1H
260Sąd Rejonowy w Stargardzie Szczecińskimul. Wojska Polskiego 17-19, 73-110 Stargard SzczecińskiSZ1T
261Sąd Rejonowy w Stargardzie Szczecińskim, Wydział Zamiejscowy w Pyrzycachul. Staromiejska 3, 74-200 PyrzyceSZ2T
262Sąd Rejonowy w Starogardzie Gdańskimul. Kościuszki 13, 83-200 Starogard GdańskiGD1A
263Sąd Rejonowy w Staszowieul. Kościuszki 2, 28-200 StaszówKI1A
264Sąd Rejonowy w Strzelcach KrajeńskichRynek 2-3, 66-500 Strzelce KrajeńskieGW1K
265Sąd Rejonowy w Strzelcach Opolskichul. Opolska 11, 47-100 Strzelce OpolskieOP1S
266Sąd Rejonowy w Suchej Beskidzkiejul. Mickiewicza 11, 34-200 Sucha BeskidzkaKR1B
267Sąd Rejonowy w Suwałkachul. Waryńskiego 45, 16-400 SuwałkiSU1S
268Sąd Rejonowy w Szamotułachal. 1 Maja 5a, 64-500 SzamotułyPO1A
269Sąd Rejonowy w Szamotułach, Wydział Zamiejscowy w Międzychodzieul. Sikorskiego 22, 64-400 MiędzychódPO2A
270Sąd Rejonowy Szczecin-Prawobrzeże i Zachód w Szczeciniepl. Żołnierza Polskiego 16, 70-952 SzczecinSZ1S
271Sąd Rejonowy Szczecin-Prawobrzeże i Zachód w Szczecinie, Wydział Zamiejscowy w Policachul. Korczaka 13/15, 72-010 PoliceSZ2S
272Sąd Rejonowy w Szczecinkuul. Bohaterów Warszawy 42, 78-400 SzczecinekKO1I
273Sąd Rejonowy w Szczytnieul. Sienkiewicza 8, 12-100 SzczytnoOL1S
274Sąd Rejonowy w Szubiniepl. Wolności 4, 89-200 SzubinBY1U
275Sąd Rejonowy w Szubinie, Wydział Zamiejscowy w Żninieul. Sądowa 2, 88-400 ŻninBY1Z
276Sąd Rejonowy w Śremieul. Franciszkańska 4, 63-100 ŚremPO1M
277Sąd Rejonowy w Środzie Śląskiejul. Św. Andrzeja 3, 55-300 Środa ŚląskaWR1S
278Sąd Rejonowy w Środzie Śląskiej, Wydział Zamiejscowy w Wołowieul. Mikołaja Reja 11, 56-100 WołówWR1L
279Sąd Rejonowy w Środzie WielkopolskiejStary Rynek 6, 63-000 Środa WielkopolskaPO1D
280Sąd Rejonowy w Świdnicyul. Okulickiego 2-4, 58-100 ŚwidnicaSW1S
281Sąd Rejonowy w Świebodzinieul. Wałowa 11, 66-200 ŚwiebodzinZG1S
282Sąd Rejonowy w Świebodzinie, Wydział Zamiejscowy w Sulechowieal. Niepodległości 9, 66-100 SulechówZG2S
283Sąd Rejonowy w Świeciuul. Sądowa 12, 86-100 ŚwiecieBY1S
284Sąd Rejonowy w Świnoujściuul. Paderewskiego 6, 72-600 ŚwinoujścieSZ1W
285Sąd Rejonowy w Świnoujściu, Wydział Zamiejscowy w Kamieniu PomorskimPlac Wolności 1c, 72-400 Kamień PomorskiSZ1K
286Sąd Rejonowy w Tarnobrzeguul. Sienkiewicza 27, 39-400 TarnobrzegTB1T
287Sąd Rejonowy w Tarnowieul. J. Dąbrowskiego 27, 33-100 TarnówTR1T
288Sąd Rejonowy w Tarnowie, Wydział Zamiejscowy w Tuchowieul. Chopina 5, 33-170 TuchówTR2T
289Sąd Rejonowy w Tarnowskich Górachul. Opolska 24, 42-600 Tarnowskie GóryGL1T
290Sąd Rejonowy w Tczewieul. Kołłątaja 6, 83-110 TczewGD1T
291Sąd Rejonowy w Tomaszowie Lubelskimul. Lwowska 55, 22-600 Tomaszów LubelskiZA1T
292Sąd Rejonowy w Tomaszowie Mazowieckimul. I. Mościckiego 9, 97-200 Tomaszów MazowieckiPT1T
293Sąd Rejonowy w Toruniuul. Fosa Staromiejska 12/14, 87-100 ToruńTO1T
294Sąd Rejonowy w Trzcianceul. Staszica 3, 64-980 TrzciankaPO1T
295Sąd Rejonowy w Trzciance, Wydział Zamiejscowy w Czarnkowieul. Ppłk. Zdzisława Orłowskiego 1, 64-700 CzarnkówPO2T
296Sąd Rejonowy w Trzebnicyul. Parkowa 4, 55-100 TrzebnicaWR1W
297Sąd Rejonowy w Trzebnicy, Wydział Zamiejscowy w Miliczuul. Piłsudskiego 10, 56-300 MiliczWR1M
298Sąd Rejonowy w Tucholiul. Świecka 28, 89-500 TucholaBY1T
299Sąd Rejonowy w Tucholi, Wydział Zamiejscowy w Sępólnie Krajeńskimul. Wojska Polskiego 22, 89-400 Sępólno KrajeńskieBY2T
300Sąd Rejonowy w Turkuul. Legionów Polskich 4, 62-700 TurekKN1T
301Sąd Rejonowy w Tychachul. Budowlanych 33, 43-100 TychyKA1T
302Sąd Rejonowy w Wadowicachul. Żwirki i Wigury 9, 34-100 WadowiceKR1W
303Sąd Rejonowy w Wałbrzychuul. Słowackiego 11, 58-300 WałbrzychSW1W
304Sąd Rejonowy w Wałczuul. Sądowa 2, 78-600 WałczKO1W
305Sąd Rejonowy dla Warszawy Mokotowa w Warszawie, VI Wydz. Ksiąg Wieczystychal. Solidarności 58, 00–240 WarszawaWA1M
306Sąd Rejonowy dla Warszawy Mokotowa w Warszawie, VII Wydz. Ksiąg Wieczystychal. Solidarności 58, 00–240 WarszawaWA2M
307Sąd Rejonowy dla Warszawy Mokotowa w Warszawie, IX Wydz. Ksiąg Wieczystychal. Solidarności 58, 00–240 WarszawaWA3M
308Sąd Rejonowy dla Warszawy Mokotowa w Warszawie, X Wydz. Ksiąg Wieczystychal. Solidarności 58, 00–240 WarszawaWA4M
309Sąd Rejonowy dla Warszawy Mokotowa w Warszawie, XIII Wydz. Ksiąg Wieczystychal. Solidarności 58, 00–240 WarszawaWA5M
310Sąd Rejonowy dla Warszawy Mokotowa w Warszawie, XV Wydz. Ksiąg Wieczystychal. Solidarności 58, 00–240 WarszawaWA6M
311Sąd Rejonowy w Wągrowcuul. Kościuszki 18, 62-100 WągrowiecPO1B
312Sąd Rejonowy w Wejherowieul. Reformatów 9, 84-200 WejherowoGD1W
313Sąd Rejonowy w Wejherowie, Wydział Zamiejscowy w Puckuul. 1 Maja 15, 84-100 PuckGD2W
314Sąd Rejonowy w Węgrowieul. Przemysłowa 20, 07-100 WęgrówSI1W
315Sąd Rejonowy w Wieliczceul. Janińska 25, 32-020 WieliczkaKR1I
316Sąd Rejonowy w Wieliczce, Wydział Zamiejscowy w Niepołomicachul. Zamkowa 5, 32-005 NiepołomiceKR2I
317Sąd Rejonowy w Wieliczce, Wydział Zamiejscowy w Skawinieul. Mickiewicza 21, 32-050 SkawinaKR3I
318Sąd Rejonowy w Wieluniupl. Jagielloński 1, 98-300 WieluńSR1W
319Sąd Rejonowy w Wieluniu, Wydział Zamiejscowy w Pajęcznieul. Sienkiewicza 12, 98-330 PajęcznoSR2W
320Sąd Rejonowy we Włocławkuul. Kilińskiego 20, 87-800 WłocławekWL1W
321Sąd Rejonowy w Wodzisławiu Śląskimul. 26 Marca 44, 44-300 Wodzisław ŚląskiGL1W
322Sąd Rejonowy w Wolsztynieul. Poniatowskiego 5, 64-200 WolsztynPO1E
323Sąd Rejonowy w Wołominieul. Prądzyńskiego 3A, 05-200 WołominWA1W
324Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Krzyków we Wrocławiuul. Komandorska 16, 50-022 WrocławWR1K
325Sąd Rejonowy we Wrześniul. Jana Pawła II 10, 62-300 WrześniaPO1F
326Sąd Rejonowy w Wysokiem Mazowieckiemul. Ludowa 44, 18-200 Wysokie MazowieckieLM1W
327Sąd Rejonowy w Wyszkowieul. Kościuszki 50, 07-200 WyszkówOS1W
328Sąd Rejonowy w Zabrzuul. 3 Maja 21, 41-800 ZabrzeGL1Z
329Sąd Rejonowy w Zakopanemul. Gimnazjalna 13, 34-500 ZakopaneNS1Z
330Sąd Rejonowy w Zambrowieal. Wojska Polskiego 56, 18-300 ZambrówLM1Z
331Sąd Rejonowy w Zamościuul. Akademicka 1, 22-400 ZamośćZA1Z
332Sąd Rejonowy w Zawierciuul. Paderewskiego 32, 42-400 ZawiercieCZ1Z
333Sąd Rejonowy w Ząbkowicach Śląskichul. Świerkowa 1, 57-200 Ząbkowice ŚląskieSW1Z
334Sąd Rejonowy w Zduńskiej Woliul. Żeromskiego 19, 98-220 Zduńska WolaSR1Z
335Sąd Rejonowy w Zgierzuul. Sokołowska 6, 95-100 ZgierzLD1G
336Sąd Rejonowy w Zgorzelcuul. Poniatowskiego 2, 59-900 ZgorzelecJG1Z
337Sąd Rejonowy w Zielonej Górzepl. Słowiański 2, 65-069 Zielona GóraZG1E
338Sąd Rejonowy w Złotoryiul. Kolejowa 3, 59-500 ZłotoryjaLE1Z
339Sąd Rejonowy w Złotoryi, Wydział Zamiejscowy w Jaworzeul. Klasztorna 5, 59-400 JaworLE1J
340Sąd Rejonowy w Złotowieul. Konopnickiej 15, 77-400 ZłotówPO1Z
341Sąd Rejonowy w Zwoleniuul. Moniuszki 6, 26-700 ZwoleńRA1Z
342Sąd Rejonowy w Zwoleniu, Wydział Zamiejscowy w Lipskuul. Partyzantów 7, 27-300 LipskoRA1L
343Sąd Rejonowy w Zwoleniu, Wydział Zamiejscowy w Pionkachul. Jana Pawła II 19, 26-670 PionkiRA2Z
344Sąd Rejonowy w Żaganiuul. Szprotawska 3, 68-100 ŻagańZG1G
345Sąd Rejonowy w Żarachul. Spokojna 20, 68-200 ŻaryZG1R
346Sąd Rejonowy w Żorachal. Jana Pawła II 15, 44-244 ŻoryGL1X
347Sąd Rejonowy w Żyrardowieul. Radziejowska 1, 96-300 ŻyrardówPL1Z
348Sąd Rejonowy w Żywcuul. Kościuszki 39, 34-300 ŻywiecBB1Z


Ustalenie numeru księgi wieczystej może być przydatne także w szukaniu odpowiedzi na inne pytania takie jak: Jak znaleźć właściciela jeziora?, Jak znaleźć właściciela lasu?, Jak ustalić właściciela działki?, Jak sprawdzić kto jest właścicielem drogi?, Jak ustalić właściciela nie znając numeru księgi wieczystej?, Jak sprawdzić do kogo należy droga?, Jak sprawdzić kto jest właścicielem budynku?, Jak ustalić właściciela nieruchomości?, Kto jest właścicielem konkretnej nieruchomości/budynku/działki?, Jak ustalić właściciela gruntu?, Jak zdobyć dane adresowe właściciela działki?, Ustalenie właściciela sąsiedniej nieruchomości?, Jak sprawdzić księgę wieczystą?, Jak wyszukać księgę wieczystą? Dlaczego numer kw jest potrzebny aby wykonać sprawdzanie księgi wieczystej?
Szukając następujących fraz można trafić na tę stronę:
 • "sprawdzenie księgi wieczystej" - jest możliwe w bazie Ministerstwa Sprawiedliwości na podstawie numeru
 • "wyszukiwarka ksiąg wieczystych" - narzędzie prezentowane na tej stronie nie jest wyszukiwarką sensu stricto, ale w zasadzie pozwala na znalezienie numeru księgi a nie samej księgi, wyszukiwarka jest na stronie MS
 • "numer księgi wieczystej" - to właśnie ten numer pozwala ustalić strona, do której linki partnerskie umieściłem w tym wpisie
 • "elektroniczne księgi wieczyste" - dzięki numerowi księgi można je przeglądać na stronie internetowej ministerstwa, jest to olbrzymie ułatwienie, wyobraźcie sobie, że kiedyś trzeba było iść osobiście do sądu i stać w kolejce
 • "wyszukiwanie ksiąg wieczystych" - na podstawie numeru działki albo adresu można namierzyć numer KW, który następnie pozwoli właśnie na wyszukanie właściwej księgi
 • "nr księgi wieczystej" - ten numer składający się z kodu sądu, numeru właściwego i cyfry kontrolnej można ustalić na stronie podlinkowanej przeze mnie
 • "jak sprawdzić księgi wieczyste" - to proste, wystarczy ze znalezionym numerem udać się na stronę Ministerstwa Sprawiedliwości i tam wpisać go dzięki czemu będziemy mogli przeglądać wszystkie działy KW
 • "księga wieczysta" - to rodzaj zapisu rejestrowego dotyczącego nieruchomości albo spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu, zawiera jednoznaczne informacje o tym kto jest właścicielem i czy są jakieś obciążenia związane z nieruchomością
 • "numer KW online" - kiedyś nie dało się go ustalić bez wizyty w sądzie dziś jest już co najmniej kilka wyszukiwarek pozwalających znaleźć ten numer
 • "numer księgi" - dla każdej księgi wieczystej istnieje zawsze jeden numer księgi i tylko po nim można ją odnaleźć, porównałbym go z numerem inwentarzowym książki w bibliotece
 • "księga wieczysta po adresie" - to duży skrót myślowy ale znalezienie numeru księgi na podstawie adresu jest jak najbardziej możliwe - opisałem jak to zrobić  powyższym poście, wyszukiwanie jest trywialnie proste
 • "księga wieczysta numer działki" - to też skrót, ale tak się składa, że niektórzy taką właśnie frazę wpisują do wyszukiwarki, oczywiście można oprócz adresu do wyszukiwania użyć także numeru działki, śmiem twierdzić że bardziej jednoznaczne przypisanie numeru KW jest właśnie do numeru działki
 • "księgi wieczyste online" - są dostępne już od wielu lat, cyfryzacja ksiąg wieczystych była rewolucją w sposobie korzystania z nich i ułatwiła życie milionom ludzi
 • "księgi wieczyste info" - tego trochę nie rozumiem czego oczekują internauci wpisujący takie hasło do wyszukiwarki, centralna informacja ksiąg wieczystych udostępnia je w internecie - może to o to chodzi?
 • "numery ksiąg wieczystych" - numery ksiąg są nadawane w danym sądzie, dlatego poprzedzone są kodem sądu rejonowego, każda księga ma jeden numer
 • "wyszukiwarka KW online" - strona którą opisałem w niniejszym poście to właśnie taka wyszukiwarka, z tym że ona pozwala znaleźć numer i nie uzurpuje sobie prawa do wyświetlania samej księgi
 • "Wyszukaj numer księgi na podstawie numeru działki" - tak można byłoby streścić czynność którą realizuje ta strona po podaniu właściwej referencji do działki geodezyjnej
 • "Nowa księga wieczysta" - to zdaje się nazwa projektu informatycznego, który polegał na cyfryzacji ksiąg wieczystych i umieszczeniu ich w systemie teleinformatycznym
 • "jak znaleźć dane księgi wieczystej" - no żeby znaleźć dane trzeba mieć numer, a o tym jak namierzyć numer to jest cały ten wpis
 • "znajdź księgę wieczystą po numerze działki"  - jak wyżej - mając numer działki geodezyjnej znalezienie tego co jest nam potrzebne to kwestia trzech kliknięć
 • "Skąd wziąć numer księgi wieczystej" - bardzo wiele osób zadaje to pytanie, ten numer często jest na wyrysie z mapy ewidencyjnej albo na aktach notarialnych dotyczących nieruchomości, można też oczywiście znaleźć go w wyszukiwarce
 • "Jak pozyskać numer księgi wieczystej" - wystarczy wpisać do wyszukiwarki odpowiednie dane i opłacić koszt wyszukiwania
 • "Jak odkryć numer księgi wieczystej " - tu nie ma co odkrywać bo ten numer nie jest ukryty, trzeba tylko go znaleźć
 • "Numer księgi wieczystej wg miejsca położenia" - sądy prowadzą księgi wg właściwości miejscowej, oznaczenie, który sąd prowadzi daną księgę jest zaszyte w kodzie sądu na początku numeru księgi
 • "Numer księgi w oparciu o adres" - tak na prawdę w oparciu o adres można określić tylko pierwszą część numeru, resztę trzeba dopasować na podstawie bazy danych
 • "Elektroniczne Księgi Wieczyste - sprawdź przez internet" - to hasło powinno zaprowadzić użytkowników do strony Ministerstwa Sprawiedliwości
 • "Księga Wieczysta - weryfikacja numeru" - jest możliwe za pomocą cyfry kontrolnej, mając pełny numer można sprawdzić czy jest prawidłowy wyliczając cyfrę kontrolną
 • "Jak znaleźć księgę wieczystą po adresie przez Internet - Strona główna" - trochę dziwne ale takie hasło wyszukiwania też się pojawia, w zasadzie to powyższy post wyczerpuje odpowiedź na tak zadane pytanie
 • "Baza Ksiąg Wieczystych" - bazę ksiąg wieczystych prowadzi Minister Sprawiedliwości (Centralna Baza Danych Ksiąg Wieczystych)
 • "ewidencja kw"- jak wyżej ewidencja ksiąg wieczystych dokonywana po numerze prowadzona jest w CBDKW
 • "sprawdzanie ksiąg wieczystych" - może być dokonane za pomocą przeglądarki ksiąg wieczystych na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości
 • "wykaz ksiąg wieczystych" - nie ma czegoś takiego, księgi są przechowywane w systemie informatycznym, ale nie ma jako takiego katalogu, do każdej księgi można dotrzeć po jej numerze, a wyszukiwanie numerów opisałem w niniejszym poście
 • "znajdź księgę wieczystą" - jak chcesz znaleźć księgę, to potrzebujesz numer, jak chcesz znaleźć numer to przeczytaj jeszcze raz uważnie cały wpis.
 • "znalezienie numeru księgi wieczystej po nazwisku właściciela" - to niestety nie jest już takie proste i takiej możliwości nie daje wyszukiwarka, którą testowałem. Domyślam się, że wynika to z kwestii ochrony danych osobowych. Prawdopodobnie taką możliwość mają komornicy, ale tylko wtedy kiedy mamy tytuł egzekucyjny i zlecimy komornikowi poszukiwanie majątku dłużnika za wynagrodzeniem.
 • "jak wyliczyć cyfrę kontrolną numeru kw" - jest na to pewien algorytm, który można znaleźć na stronach dostępnych w internecie, polega on na tym, że każdej kolejnej literze i cyfrze w numerze jest przypisana określona wartość liczbowa i waga, wartości mnożymy przez wagi i sumujemy, a następnie dzielimy modulo 10 aby otrzymać cyfrę kontrolną. Tak się jednak składa, że znacznie prostszym i szybszym sposobem jest po prostu sprawdzenie na stronie przeglądarki Ministerstwa Sprawiedliwości wszystkich dziesięciu możliwych cyfr, zajmuje to kilka minut, nic nie trzeba liczyć a możliwości jest jedynie dziesięć. 
 • "ekw ms gov pl" - serwis internetowy Ministerstwa Sprawiedliwości na którym znajduje się przeglądarka elektronicznych ksiąg wieczystych i dzięki któremu mając  numer KW można ją sobie obejrzeć i wydrukować. 
 • "akta księgi wieczystej" - znajdują się w sądzie rejonowym, który prowadzi daną KW, prowadzone są wyłącznie w systemie papierowym więc w elektronicznej KW znajdą się tylko odnośniki do nich, a same dokumenty znajdują się w sądzie i tam może je przeglądnąć każdy kto wykaże interes prawny czyli każda osoba wpisana do księgi jako właściciel, wierzyciel lub ktoś na rzecz kogo ustanowiono jakieś prawo, do ich przeglądania nie ma jednak prawa ktoś kto zamierza nabyć nieruchomość. 
 • "księga wieczysta mieszkania", może też być "kw lokalu" czy też "numer kw działki" - księgę można też założyć dla spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu.
Warto wspomnieć, że przeglądanie ksiąg wieczystych jest bezpłatne. W tym celu wystarczy na stronie udostępnionej przez Ministerstwo podać właściwy elektroniczny numer księgi. Może to zrobić każdy obywatel. Za pomocą portalu Ministerstwa Sprawiedliwości można także złożyć wniosek o odpis, wyciąg albo zaświadczenie o zamknięciu księgi wieczystej, zrealizować płatność i pobrać dokument w formacie PDF, można także sprawdzić, czy odpisy, wyciągi i zaświadczenia o zamknięciu księgi, uzyskane drogą elektroniczną, są aktualne i prawdziwe. Do tego wszystkiego wystarczy znajomość numeru KW, który jednakże trzeba jakoś uzyskać. Tu z pomocą przychodzi opisana wyżej baza danych. Jest to całkowicie niezależna od Ministerstwa inicjatywa pozwalająca przeszukać bazę w której dopasowane są do siebie adresy, numery działek i numery ksiąg wieczystych. Co najważniejsze, tam nie ma przetwarzanych żadnych danych osobowych. Do weryfikacji czy też wyszukania elektronicznego numeru księgi wieczystej wykorzystuje się online tylko adres lub numer działki.

W tym kontekście jest jeszcze jedna uwaga. Dosyć często widzę w wynikach wyszukiwania osoby wchodzące na tę stronę po wpisaniu w wyszukiwarce hasła "księgi wieczyste po adresie za darmo" - ja nie do końca rozumiem czego te osoby szukają. Przeglądanie ksiąg wieczystych jest owszem możliwe za darmo. Nie trzeba się logować ani rejestrować na żadnych stronach - wygenerowanie księgi wieczystej jest możliwe na stronach Ministerstwa Sprawiedliwości. Rzecz w tym, że numer księgi wieczystej numerze działki albo po adresie nie jest możliwy do znalezienia w bazie odpłatnej bo MS tego nie umożliwia na własnej stronie. Tak więc po adresie księgi wieczyste znajdziemy kiedy skorzystamy z serwisu, o którym pisałem.

znajdzksiege.pl
znajdzksiege - recenzja
Opisałem w jaki sposób skorzystałem z wyszukiwarki aby po adresie i po numerze działki odnaleźć w bazie danych numer KW szukanej nieruchomości.
Published by: Blog PF
Date published: 03/02/2015
9 / 10
Discolsure: Za zamówienia zrealizowane po założeniu konta za pośrednictwem linka prowadzącego z mojego bloga, otrzymam prowizję.