Rynek kantorów internetowych się wysycił?

Najnowszy wpis na blogu

Related Posts with Thumbnails

środa, 10 maja 2017

Rynek kantorów internetowych się wysycił?

Robiłem właśnie aktualizację listy kantorów internetowych na blogu i stwierdziłem, że w ciągu ostatniego pół roku zamknęło się i zniknęło z sieci, co najmniej kilkanaście serwisów. Doszedł wprawdzie jeden nowy, ale wygląda na to, że stało się to, co wieszczyłem jeszcze półtora roku temu - rynek uległ nasyceniu i miejsca na nowych małych graczy jest coraz mniej. Na rynku są w stanie funkcjonować takie serwisy, które zbudowały sobie w ubiegłych latach już pewną bazę użytkowników. Nowym podmiotom jest trudno pozyskać klientów. 

Kto miał ochotę zacząć korzystać z kantoru online, zapewne już to robi. Jeżeli zaś, ktoś przez ostatnie kilka lat nie korzystał z kantoru online, to szansa na to, że nagle zostanie klientem internetowej wymiany walut, jest coraz mniejsza. Na ten rynek weszły też w międzyczasie niektóre banki ze swoją ofertą wymiany walut, a te serwisy, które wystartowały na początku mają już bazę klientów, którzy się do nich przyzwyczaili. Każdy nowy podmiot próbujący swoich sił ma teraz trudniej.

Spodziewam się, że w nadchodzących latach będzie jeszcze więcej kantorów online, które zamkną swoje podwoje i na rynku zostaną tylko ci najwięksi gracze.


3 komentarze :

Damian pisze...

To prawda, sam korzystam głównie z kantorów online. Tak jak wszystko co internetowe, wypiera teraz naziemne placówki. Taki rozwój świata i rok 2017. Świetny blog tak by the way!

Sunsc pisze...

nie ma aż takiego zapotrzebowania na tak dużą ilość kantorów to w końcu popyt kieruje podażą.

Waldek pisze...

Ja korzystam tylko z kantorów online i jestem na prawdę bardzo zadowolony. Przede wszystkim w łatwy sposób można znaleźć najlepszy kurs :) pozdrawiam

Prześlij komentarz

Komentarze na blogu są moderowane. Zastrzegam sobie prawo do zablokowania komentarza bez podania przyczyn. Komentarze zawierające linki wyglądające na reklamowe lub pozycjonujące - nie będą publikowane.