Znowu Amber Gold

Najnowszy wpis na blogu

Related Posts with Thumbnails

środa, 23 czerwca 2010

Znowu Amber Gold

Ten wpis na temat Amber Gold jest już stary. Uważam, że temat Amber Gold w pewnym sensie wyczerpałem.

Cieszę się, jeżeli znajdziesz w poniższym wpisie to czego szukasz. Jeszcze lepiej jeżeli nabierzesz ostrożnego krytycyzmu i realizmu co do tego typu ofert.. 
Polecam inne wpisy z tego bloga, które mogą być dla Ciebie interesujące - są to wpisy dotyczące prawdziwego inwestowania w prawdziwe złoto:
Pierwotna treść artykułu:
Nie chciałem pisać znowu o Amber Gold. Wydawało mi się, że po polemice związanej z tym wpisem, na który odpowiedź ukazała się na blogu firmy Amber Gold wszystko zostało wyjasnione, biznes będzie toczył się normalnie w granicach przewidzianych przepisami prawa i każdy sam oceni sobie czy chce ulokować pieniądze na zasadach proponowanych przez tę firmę. No ale taki news... "Minister gospodarki: Natychmiastowy zakaz działalności dla Amber Gold"...

Obok tego nie sposób przejść obojętnie i trzeba to gwoli informacji przytoczyć. Cytując za stroną Ministerstwa Gospodarki:

W dniu 21 czerwca 2010 r. Minister Gospodarki wydał decyzję, w której zakazał przedsiębiorcy  AMBER GOLD Sp. z o.o.  z siedzibą w Gdańsku przy ulicy Spichrzowej 15, prowadzenia działalności gospodarczej w zakresie przedsiębiorstwa składowego.
Decyzja podlega natychmiastowemu wykonaniu.
     
                                      
W A Ż N E

Zgodnie z art. 11 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 16 listopada 2000 r. o domach składowych oraz o zmianie Kodeksu cywilnego, Kodeksu postępowania cywilnego oraz innych ustaw, nadzór nad działalnością domów składowych przyjmujących na skład towary przemysłowe sprawuje minister właściwy ds. gospodarki. Minister ma prawo kontrolować i w wiążący sposób wpływać na działalność domów składowych. Nie ponosi jednak odpowiedzialności za szkody wynikające z zawieranych przez dom składowy umów składu. W tych sytuacjach zastosowanie mają odpowiednie przepisy Kodeksu cywilnego dotyczące odpowiedzialności stron umowy.

Jedyny komentarz na który sobie pozwolę w tej sytuacji jest następujący.
Firma Amber Gold jak sama zadeklarowała na swoim blogu w tym wpisie, chciała uwiarygodnić się w oczach klientów prowadząc swoją działalność jako dom składowy, na mocy odpowiedniej ustawy i pod kontrolą Ministerstwa Gospodarki. Na ironię zakrawa fakt, że w tym przypadku system prawny zadziałał w ten sposób, że kontrola z ministerstwa poskutkowała wydaniem zakazu tejże działalności w formie domu składowego. Niewątpliwie firma Amber Gold odwoła się od tej decyzji, ale ewidentnie sytuacja ta podważa zaufanie, które z takim trudem starała się zbudować właśnie w oparciu o działalność w formie domu składowego.
Ciekawostką jest fakt, że najpierw Ministerstwo Gospodarki wydało zezwolenie i wpisało firmę do rejestru, a teraz w trakcie kontroli wydaje zakaz działalności. Niewątpliwie zarzut ten zostanie podniesiony w stosownym odwołaniu, które Amber Gold złoży od decyzji Ministerstwa Gospodarki.
Należy zapewne oczekiwać wkrótce oświadczenia wydanego oficjalnie w tym temacie przez Amber Gold.Ciekaw jestem rozstrzygnięcia tej sprawy i  jak tylko coś nowego w tym temacie się pojawi - nie omieszkam poinformować na tym blogu jak się sprawy mają.

-->


Update

Otóż tak jak się spodziewałem Amber Gold zaprezentował oświadczenie na ten temat, a także treść decyzji Ministerstwa Gospodarki. W oświadczeniu czytamy między innymi to na co już zwracałem uwagę - urzędnicy argumentują, że cofają decyzję bo w dniu składania wniosku o wpis do rejestru członkiem zarządu była osoba figurująca w rejestrze skazanych. Czyżby urzędnicy nie popisali się rozpatrując sam wniosek? Z resztą jeśli spółka spełni wszystkie kryteria formalne to wkrótce zostanie ponownie wpisana do rejestru (od decyzji nie służy odwołanie, ale wniosek o ponowne rozpatrzenie sprawy), a urzędnicy tylko wystawią się na pośmiewisko. Najpierw nie sprawdzają poprawnie wniosku (nie mogli? nie mieli uprawnień aby żądać wyciągu z KRK?), potem wykreślają, a następnie pewnie znowu wpiszą do rejestru. Kuriozalna sytuacja. Inna sprawa jest taka -  zgodnie z pismem z Ministerstwa ewidentnie Amber Gold złożył wniosek do Ministerstwa Gospodarki ŚWIADOMIE podając nieprawdę na temat karalności prezesa. To znacząco podważa zaufanie do tej firmy nawet w sytuacji kiedy tamta osoba prezesem już nie jest, a czyny za które została skazana miały miejsce w przeszłości.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Komentarze na blogu są moderowane. Zastrzegam sobie prawo do zablokowania komentarza bez podania przyczyn. Komentarze zawierające linki wyglądające na reklamowe lub pozycjonujące - nie będą publikowane.