sobota, 3 lutego 2018

••Jak znaleźć numer księgi wieczystej - wyszukiwarka


Elektroniczne księgi wieczyste online są dostępne do wglądu w internecie. Analiza księgi jest zwykle pierwszym krokiem przy podejmowaniu decyzji dotyczących nieruchomości. Jeżeli szukasz informacji na temat księgi wieczystej, albo potrzebujesz dostać odpis księgi  - nie musisz chodzić do sądu! Wystarczy skorzystać z internetu i odpowiedniej wyszukiwarki (bazy numerów ksiąg wieczystych). Warunkiem sprawdzenia księgi wieczystej jest właśnie wyszukanie numeru KW. Zatem znajdź księgę wieczystą po adresie lub numerze. To wcale nie wymaga wiele zachodu.

🔍 GDZIE ZNALEŹĆ NUMER KSIĘGI WIECZYSTEJ PO NUMERZE DZIAŁKI LUB ADRESIE? 🔍Znalazłem rozwiązanie problemu jak odnaleźć online numer KW posiadając tylko adres czy numer działki. Opisana w artykule wyszukiwarka ksiąg wieczystych pozwala na sprawne i szybkie znalezienie księgi wieczystej po jej numerze, po numerze działki czy adresie nieruchomości.

W dostępnej na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości przeglądarce Ksiąg Wieczystych (http://ekw.ms.gov.pl) nie ma możliwości wyświetlenia księgi, jeśli nie znamy pełnego jej elektronicznego numeru. Strona główna wyszukiwarki wprawdzie oznajmia "znajdź księgę wieczystą po kryteriach", ale jedynym kryterium jest znajomość numeru KW, który trzeba wcześniej jakoś zdobyć (najlepiej za darmo). Jeżeli ktoś ma tylko adres nieruchomości to nie jest w stanie uzyskać numeru KW. Sam stawałem przed tym problemem kiedy chciałem sprawdzić online Księgę Wieczystą nieruchomości po adresie, a nie znałem jej numeru. Na szczęście znalazłem stronę pozwalającą wyszukać taki numerek.

Brak numeru KW to kłopot, szczególnie kiedy np. chcemy sprawdzić jakaś nieruchomość pod kątem ewentualnego zakupu lub kiedy ścigamy dłużnika i szukamy jego majątku. Ustalenie stanu prawnego mieszkania czy działki wymaga sprawdzenia zawartości wpisów w księdze wieczystej. Trzeba więc ustalić numer księgi wieczystej po adresie albo po numerze działki.Analizując treść księgi warto sprawdzić czy dane adresowe w dziale pierwszym są prawidłowe, podobnie należy przeanalizować też sprawy własnościowe, oraz czy nie znajdują się tam wpisy o służebnościach, roszczenia, ograniczenia, prawa czy hipoteki.

Do nie dawna nie było w takiej sytuacji zbyt wielu możliwości znalezienia numeru księgi wieczystej. Trzeba było składać wnioski i fatygować się do urzędów. Był też problem polegający na tym, że nie każdemu urzędy chciały taki numer udostępnić. Tymczasem przecież Księgi Wieczyste są jawne, potrzeba tylko znać numer KW. Wpisując go do przeglądarki ksiąg wieczystych możemy wyświetlić pełną jej treść. "Gdzie znajdę numer księgi wieczystej?" Można go ustalić mając np. identyfikator działki, trzeba tylko skorzystać z wyszukiwania w specjalnej bazie.


Znajdź numer księgi wieczystej

Ponieważ sam stanąłem przed tego typu problemem niedawno, to zacząłem szukać rozwiązania i okazuje się, że rozwiązanie jest dostępne. ktoś kiedyś pokusił się o mozolne zestawienie numerów ksiąg wieczystych z adresami i numerami działek, taka baza numerów KW udostępniona została w serwisie znajdzksiege.pl - znajduje się tam wyszukiwarka ksiąg wieczystych. Skorzystałem i ponieważ w moim przypadku zadziałało, i wyszukiwarka pozwoliła mi odkryć numer księgi znając numer działki - postanowiłem podzielić się tym "znaleziskiem" na blogu. 

Powyżej wspomniany (link), pozwala całkowicie online wyszukać i pobrać nowy numer księgi wieczystej podając adres nieruchomości lub podając numer działki. Jest to olbrzymie ułatwienie dla wszystkich, którzy próbują namierzyć i rozeznać konkretne nieruchomości. Rozwiązanie to SPRAWDZIŁEM na sobie i wiem, że działa!

Tak to wygląda w środku:
Wyszukiwarka numerów Ksiąg Wieczystych po adresie lub działce

Uzyskanie numeru księgi wieczystej za darmo?

Koszt wykonania takiego wyszukiwania kw wynosi 39,95zł. Mnie nie dziwi, że takie wyszukiwanie nie odbywa się za darmo. Ktoś zbudował całą bazę (prawdopodobnie pracowicie przepisując numerki z publicznie dostępnych ksiąg). Uważam, że jest to niewielka kwota, za nieocenioną w niektórych wypadkach informację. Żeby skorzystać z wyszukiwania wystarczy zarejestrować się podając adres e-mail (nie jest przy tym istotne czy ten mail jest prawdziwy). Nie trzeba wpisywać żadnych danych osobowych. generalnie w całej tej bazie numerów ksiąg nie ma żadnych danych osobowych! Jak ktoś chciałby wyszukać księgę po nazwisku właściciela, to niestety się zawiedzie. Można szukać wyłącznie po danych adresowych (a to nie są żadne dane osobowe) czy też po numerach działek ( to już w ogóle). Po wyszukaniu numeru księgi, należy wnieść opłatę. Można to zrobić przelewem, można poprzez płatności "moje rachunki" albo w sieci Żabka, niestety nie da się zapłacić kartą. następnie możemy wykonać sprawdzenie numeru księgi wieczystej.
Autorzy serwisu twierdzą, że posiadają zindeksowane dane dotyczące numerów ksiąg z około 80% wszystkich ksiąg wieczystych. Nie jestem w stanie tej deklaracji sprawdzić. niewątpliwie nie będzie tam wszystkich ksiąg więc może się zdarzyć, że nie traficie ze swoim wyszukiwaniem. Ja sprawdzałem wiele numerów KW mieszkań czy działek i za każdym razem udawało mi się pozyskać numer księgi wieczystej.

Numer KW po adresie i po numerze działki ewidencyjnej

Co trzeba zrobić aby znaleźć w wyszukiwarce numer KW?


Serwis działa w ten sposób, że najpierw możemy sprawdzić, czy w ogóle jesteśmy w stanie ustalić numer księgi wieczystej - wyszukujemy podając adres lub numer działki. (Po nazwisku się nie da) Zanim dokonamy płatności serwis wyświetli nam numer księgi w formie zamaskowanej, będziemy jedynie widzieć jego fragment i wiedzieć czy w ogóle istnieje w bazie. Kiedy wiemy, że numer księgi został odnaleziony, musimy dokonać opłaty, a wtedy zostanie on nam wyświetlony w całości. Cała operacja, jeśli płacimy przez Internet trwa około pięciu minut.

Autorzy serwisu deklarują także, że w rzadkich przypadkach, gdyby wskazana  księga wieczysta nie opisywała żądanej nieruchomości (na przykład w wyniku niedawnej modyfikacji treści księgi), dokonają niezwłocznego zwrotu pełnej opłaty za wyszukanie księgi. Szczerze deklaruję, że nie jestem w stanie zweryfikować tych informacji. nie miałem takiej potrzeby. W moim przypadku wszystkie wyszukiwania trafiały. Natomiast to nie jest tak, że z autorami serwisu nie da się skontaktować. Odpisują na maile - ja odpowiedzi dostawałem.

Pojawiały się w komentarzach pod tym wpisem opinie o tym, że nie odpowiadają na maile, w moim przypadku odpowiedź otrzymywałem na każdą korespondencję. Według tego co obserwuję to jednak w większości przypadków, tak jak było w moim, wszystko jest w porządku i numer księgi uzyskamy. Co więcej z tego co widzę to Z SERWISU SKORZYSTAŁO JUŻ TYSIĄCE OSÓB!!

Z własnego doświadczenia polecam, jeśli ktoś chce skorzystać, może przejść do serwisu klikając w banner poniżej.
   

Alternatywna ścieżka dla tych, którzy nie chcą skorzystać z wyszukiwarki ksiąg wieczystych online obejmuje udanie się osobiście do Wydziału Geodezji w Starostwie Powiatowym, w którym zlokalizowana jest nieruchomość. Tam na wniosek, po opłaceniu 12 zł  i wskazaniu tzw. "interesu prawnego" (w praktyce chęć zakupu to też interes prawny, czyż nie?) można uzyskać wyrys z mapki z numerem działki. Niestety z tego co się orientuję, urzędy nie uznają np. za interes prawny chęci zakupu nieruchomości.


Jak już ktoś znajdzie Księgę Wieczystą, a nie bardzo wiedziałby jak się po niej poruszać, to polecam mój wpis o tym jak czytać zawartość Księgi Wieczystej.

Czy wiesz jak długo jest ważny odpis z księgi wieczystej?

Napisałem też artykuł o tym jak poprawić błąd w księdze wieczystej.

Już ponad TYSIĄC osób skorzystało z prezentowanego serwisu i uzyskało dostęp do numer księgi wieczystej. Z boku jest lista przykładowa kilkudziesięciu transakcji, ale ona jest już stara bo od czasu jej wygenerowania z serwisu skorzystało jeszcze dodatkowe SETKI osób.

Niektóre osoby zamawiały po kilka numerów ksiąg - niewątpliwie wyszukiwarka ksiąg wieczystych po adresie czy numerze w ich przypadku dała pozytywne rezultaty ponieważ skoro zamówili kolejne numery, to pierwsze wyszukanie musiało zadziałać.

Domyślam się też, że gdyby "wyszukiwarka KW" po identyfikatorze działki nie działała poprawnie to miałbym mnóstwo negatywnych komentarzy pod tym wpisem, tymczasem jeśli już pojawiają się jakieś problemy to są one sporadyczne. Jeżeli ktoś korzystając z serwisu nie otrzyma numer księgi pasującego do adresu lub działki (co może się zdarzyć, wszak w każdej bazie danych czasem są błędy) to może napisać na maila reklamację i żądać zwrotu pieniędzy. Autorzy serwisu z resztą deklarują, że zwracają w takich wypadkach kasę. Ja nigdy nie miałem problemów, tak się złożyło, że moje wyniki wyszukiwania były prawidłowe. Kilka razy już korzystałem z wyszukiwarki, są też tacy, którzy zamawiają pakiety hurtowe i dostają ZNIŻKI!

Właśnie tak, ZNIŻKA ZA PAKIET hurtowy - sam tego nie załatwiałem, ale jest możliwość otrzymania zniżki gdyby ktoś chciał wykupić od razu pakiet większej liczby zapytań. Po wejściu do serwisu można wkupić pakiet hurtowy  dzięki temu zapłaci się taniej za wyszukiwania, i nie będzie trzeba wykonywać nowego przelewu przy każdym zamówieniu. Można zaoszczędzić nawet do 50%:  
 • 3 wyszukiwania numeru kw za 99,95 zł (oszczędność 15%),
 • 5 wyszukiwań numerku księgi za 159,95 zł (oszczędność 20%),
 • 10 wyszukiwań po adresie lub numerze działki za 299,95 zł (oszczędność 25%),
 • 25 wyszukiwań ksiąg wieczystych za 499,95 zł (oszczędność 50%)
 • 50 wyszukiwań za 899,95zł (oszczędność 55%)
 • 100 wyszukiwań numeru księgi wieczystej za 1499,95 zł (oszczędność 60%)Na koniec warto jeszcze zrekapitulować jak to jest z tą jawnością przeglądania ksiąg wieczystych. Znalazłem na jednej ze stron prawniczych takie wytłumaczenie co do jawności formalnej KW, że skoro ustawa stanowi, że księgi wieczyste są jawne, to oznacza że są dostępne dla publiki. Gdyby było inaczej nie miałaby sensu zasada, że nie można się zasłaniać brakiem znajomości wpisów w księdze. Księgi muszą być więc jawne i dostępne dla każdego kto tego potrzebuje choćby chcąc dokonać czynności prawnej bo bezpieczeństwo obrotu nieruchomościami właśnie tego wymaga. Bez jawności ksiąg nie byłoby możliwe stosowanie hipoteki. Co więcej z treścią księgi wieczystej może się zapoznać każdy bez konieczności wykazywania interesu prawnego, dopiero przeglądanie akt księgi wymaga wykazania takiego interesu(co w praktyce bywa interpretowane różnie).
Zgodnie z ustawą z dnia 6.07.1982 r. o księgach wieczystych i hipotece (Dz.U.1982 Nr 19 poz.147):
 • księgi wieczyste są jawne - każdy kto zna numer księgi wieczystej może ją przeglądać. nie dotyczy to akt księgi wieczystej, te może przeglądać tylko osoba mająca interes prawny,
 • domniemanie zgodności ze stanem prawnym – przyjmuje się, że stan prawny ujawniony w księdze wieczystej jest zgodny z rzeczywistością,
 • rękojmia wiary publicznej ksiąg wieczystych – w razie niezgodności między stanem prawnym ujawnionym w księdze wieczystej a rzeczywistym stanem prawnym, treść księgi rozstrzyga na korzyść tego, kto przez czynność prawną z osobą uprawnioną według księgi wieczystej nabył własność lub inne prawo rzeczowe,
 • pierwszeństwo praw wpisanych - prawa wpisane do KW mają pierwszeństwo przed takimi prawami niewpisanymi do księgi.
Co ciekawe w kwestii jawności dostępu do numeru księgi wieczystej wypowiedział się Naczelny Sąd Administracyjny w wyroku z 19 listopada 2014 roku (Sygn. akt I OSK 802/13), uznając, że w przypadku wnioskowania do starosty o podanie numeru KW konkretnej nieruchomości numer ten jest objęty jawnością. Co za tym idzie organ administracji nie może przyjmować, że numer księgi wieczystej określonej nieruchomości objętej operatem ewidencji gruntów i budynków nie stanowi informacji o gruncie, podlegającej ujawnieniu na wniosek każdej zainteresowanej osoby. W konsekwencji powinien go podać na wniosek.

Pogląd ten podzielił też Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie, który w orzeczeniu do sprawy o sygnaturze III SA/Lu 1147/14 orzekł, że jest interesem prawnym żądanie numeru księgi wieczystej w celu zabezpieczenia swoich roszczeń określonych tytułem wykonawczym. Informacje o numerze księgi wieczystej mogą być konieczne dla wytaczania powództw służących zabezpieczeniu wyzbywania się majątku przez dłużników. W przypadku żądania danych o numerze KW konkretnej wskazanej nieruchomości Starosta winien te dane podać.

Tyle w kwestii orzecznictwa, na które się natknąłem. Jak pokazuje życie można się wozić o taki numerek z organami administracji państwowej i sądami, albo sprawdzić go odpłatnie w komercyjnej wyszukiwarce. Jaki sens ma taka postawa urzędów? Nie wiem.

Numery wydziałów ksiąg wieczystych sądów wieczystoksięgowych

Ponieważ udało mi się dotrzeć do interesującego zestawienia postanowiłem, że wrzucę je tu na bloga bo może się przydać wszystkim, którzy chcieliby wyszukać numer księgi wieczystej a nie wiedzą z jakim sądem wiąże się dany kod w numerze. W poniższej tabeli znajdziecie adresy sądów rejonowych, prowadzących wydziały ksiąg wieczystych oraz numery kodów tych sądów w systemie nowej księgi wieczystej. Dzięki temu w wiadomo dokąd się udać jeśli chcemy w sądzie zweryfikować numer księgi wieczystej.

Lp.Nazwa lokalizacji - :AdresKod
1 Aleksandrowie Kujawskimul. Narutowicza 16, 87-700 Aleksandrów KujawskiWL1A
2 Aleksandrowie Kujawskim, Wydział Zamiejscowy w Radziejowieul. Brzeska 20, 88-200 RadziejówWL1R
3 Augustowieul. Młyńska 59, 16-300 AugustówSU1A
4 Augustowie, Wydział Zamiejscowy w Sejnachul. Konarskiego 23B, 16-500 SejnySU1N
5 Bartoszycachul. Warszawska 3, 11-200 BartoszyceOL1Y
6 Bartoszycach, Wydział Zamiejscowy w Lidzbarku Warmińskimul. Wyszyńskiego 37, 11-100 Lidzbark WarmińskiOL1L
7 Bełchatowieul. Stefana Okrzei 4, 97-400 BełchatówPT1B
8 Będzinieul. Królowej Jadwigi 2, 42-500 BędzinKA1B
9 Białej Podlaskiejul. Brzeska 20-22, 21-500 Biała PodlaskaLU1B
10 Białogardzieul. Wileńska 2, 78-200 BiałogardKO1B
11 Białogardzie, Wydział Zamiejscowy w Świdwinieul. Batalionów Chłopskich 6, 78-300 ŚwidwinKO2B
12 Białymstokuul. Mickiewicza 103, 15-950 BiałystokBI1B
13 Bielsku Podlaskimul. Mickiewicza 53, 17-100 Bielsk PodlaskiBI1P
14 Bielsku Podlaskim, Wydział Zamiejscowy w Hajnówceul. Warszawska 87, 17-200 HajnówkaBI2P
15 Bielsku Podlaskim, Wydział Zamiejscowy w Siemiatyczachul. Górna 61, 17-300 SiemiatyczeBI3P
16 Bielsku-Białejul. Świętej Trójcy 3, 43-300 Bielsko-BiałaBB1B
17 Biłgorajuul. T. Kościuszki 29, 23-400 BiłgorajZA1B
18 Biłograju, Wydział Zamiejscowy w Janowie Lubelskimul. Jana Zamoyskiego 94, 23-300 Janów LubelskiZA1J
19 Bochniul. Kościuszki 4, 32-700 BochniaTR1O
20 Bolesławcuul. Sądowa 1, 59-700 BolesławiecJG1B
21 Braniewieul. Sądowa 1, 14-500 BraniewoEL1B
22 Brodnicyul. Sądowa 5, 87-300 BrodnicaTO1B
23 Brodnicy, Wydział Zamiejscowy w Golubiu-Dobrzyniuul. Kościelna 23/25, 87-400 Golub-DobrzyńTO1G
24 Brzeguul. B. Chrobrego 31, 49-300 BrzegOP1B
25 Brzeskuul. Kościuszki 20, 32-800 BrzeskoTR1B
26 Brzezinachul. Waryńskiego 32, 95-060 BrzezinyLD1B
27 Busku-Zdrojuul. Kościuszki 5, 28-100 Busko-ZdrójKI1B
28 Busku-Zdroju, Wydział Zamiejscowy w Kazimierzy Wielkiejul. T. Kościuszki 3, 28-500 Kazimierza WielkaKI1I
29 Busku-Zdroju, Wydział Zamiejscowy w Pińczowieul. 3 Maja 12a, 28-400 PińczówKI1P
30 Bydgoszczyul. Wały Jagiellońskie 4, 85-950 BydgoszczBY1B
31 Bytomiuul. Piekarska 1, 41-900 BytomKA1Y
32 Chełmieal. I Armii Wojska Polskiego 16, 22-100 ChełmLU1C
33 Chełmie, Wydział Zamiejscowy we WłodawieRynek 10 a, 22-200 WłodawaLU1W
34 Chełmnieul. Toruńska 3, 86-200 ChełmnoTO1C
35 Chełmnie, Wydział Zamiejscowy w Wąbrzeźnieul. Wolności 19, 87-200 WąbrzeźnoTO1W
36 Chodzieżyul. Krasińskiego 10, 64-800 ChodzieżPO1H
37 Chodzieży, Wydział Zamiejscowy w Wyrzyskuul. Bydgoska 24, 89-300 WyrzyskPO2H
38 Chojnicachul. Młyńska 30, 89-600 ChojniceSL1C
39 Chorzowieul. Rostka 2, 41-500 ChorzówKA1C
40 Choszcznieul. Wolności 14, 73-200 ChoszcznoSZ1C
41 Chrzanowieul. Sądowa 7, 32-500 ChrzanówKR1C
42 Ciechanowieul. Mikołajczyka 5, 06-400 CiechanówPL1C
43 Cieszynieul. Garncarska 8, 43-400 CieszynBB1C
44 Częstochowieul. Dąbrowskiego 23/35, 42-201 CzęstochowaCZ1C
45 Częstochowie, Wydział Zamiejscowy w Kłobuckuul. Wieluńska 17, 42-100 KłobuckCZ2C
46 Człuchowieul. Szczecińska 1, 77-300 CzłuchówSL1Z
47 Dąbrowie Górniczejul. Graniczna 23, 41-300 Dąbrowa GórniczaKA1D
48 Dąbrowie Tarnowskiejul. Jakuba Bojki 2, 33-200 Dąbrowa TarnowskaTR1D
49 Dębicyul. Słoneczna 3, 39-200 DębicaRZ1D
50 Dębicy, Wydział Zamiejscowy w Ropczycachul. Słowackiego 7, 39-100 RopczyceRZ1R
51 Drawsku Pomorskimul. Jasna 3, 78-500 Drawsko PomorskieKO1D
52 Działdowieul. Jagiełły 31, 13-200 DziałdowoEL1D
53 Dzierżoniowieul. Świdnicka 51, 58-200 DzierżoniówSW1D
54 Elblągu ul. płk. Dąbka 8-12, 82-300 ElblągEL1E
55 Ełkuul. M. Konopnickiej 4, 19-300 EłkOL1E
56 Garwolinieal. Legionów 46, 08-400 GarwolinSI1G
57Sąd Rejonowy Gdańsk-Północ w Gdańskuul. Piekarnicza 10, 80-126 GdańskGD1G
58 Gdynipl. Konstytucji 5, 81-969 GdyniaGD1Y
59 Giżyckuul. Warszawska 28, 11-500 GiżyckoOL1G
60 Giżycku, Wydział Zamiejscowy w Węgorzewieul. 3 Maja 2, 11-600 WęgorzewoOL2G
61 Gliwicachul. Wieczorka 10a, 44-100 GliwiceGL1G
62 Głogowieul. St. Kutrzeby 2, 67-200 GłogówLE1G
63 Gnieźnieul. Franciszkańska 9, 62-200 GnieznoPO1G
64 Goleniowieul. Konstytucji 3 Maja 45, 72-100 GoleniówSZ1O
65 Gorlicachul. Biecka 5, 38-300 GorliceNS1G
66 Gorzowie Wielkopolskimul. Chopina 52 blok 15, 66-400 Gorzów Wlkp.GW1G
67 Gostyninieul. 3 Maja 43, 09-500 GostyninPL1G
68 Gostyniuul. Sądowa 1, 63-800 GostyńPO1Y
69 Grajewieul. Mickiewicza 10 C, 19-200 GrajewoLM1G
70 Grodzisku Mazowieckimul. Bartniaka 21/23, 05-825 Grodzisk MazowieckiWA1G
71 Grodzisku Wielkopolskimul. Żwirki i Wigury 3, 62-065 Grodzisk Wlkp.PO1S
72 Grójcuul. Sportowa 14, 05-600 GrójecRA1G
73 Grójcu, Wydział Zamiejscowy w Białobrzegachul. Kościelna 110, 26-800 BiałobrzegiRA2G
74 Grudziądzuul. Sikorskiego 19/23, 86-300 GrudziądzTO1U
75 Gryficachul. Wysoka Brama 2, 72-300 GryficeSZ1G
76 Gryficach, Wydział Zamiejscowy w Łobzieul. Niepodległości 15, 73-150 ŁobezSZ1L
77 Gryfinieul. Grunwaldzka 8, 74-100 GryfinoSZ1Y
78 Hrubieszowieul. mjr. H. Dobrzańskiego "Hubala" 7, 22-500 HrubieszówZA1H
79 Iławieul. Gen. Andersa 2, 14-200 IławaEL1I
80 Iławie, Wydział Zamiejscowy w Nowym Mieście Lubawskimul. Grunwaldzka 28, 13-300 Nowe Miasto LubawskieEL1N
81 Inowrocławiuul. G. Narutowicza 42, 88-100 InowrocławBY1I
82 Inowrocławiu, Wydział Zamiejscowy w Mogilnieul. Sądowa 21, 88-300 MogilnoBY1M
83 Jarocinieul. Wrocławska 6, 63-200 JarocinKZ1J
84 Jarosławiuul. Jana Pawła II 11, 37-500 JarosławPR1J
85 Jarosławiu, Wydział Zamiejscowy w Lubaczowieul. Mickiewicza 24, 37-600 LubaczówPR1L
86 Jastrzębiu-Zdrojuul. Staszica 3, 44-330 Jastrzębie-ZdrójGL1J
87 Jaśleul. Armii Krajowej 3, 38-200 JasłoKS1J
88 Jaworznieul. Grunwaldzka 28, 43-600 JaworznoKA1J
89 Jeleniej Górzeul. Bankowa 18, 58-500 Jelenia GóraJG1J
90 Jędrzejowieul. 11 Listopada 74, 28-300 JędrzejówKI1J
91 Jędrzejowie, Wydział Zamiejscowy we Włoszczowieul. Kusocińskiego 11, 29-100 WłoszczowaKI1W
92 Kaliszual. Wolności 13, 62-800 KaliszKZ1A
93 Kamiennej Górzeal. Wojska Polskiego 36, 58-400 Kamienna GóraJG1K
94 Kartuzachul. Kościuszki 1, 83-300 KartuzyGD1R
95Sąd Rejonowy Katowice-Wschód w Katowicachul. Francuska 70A, 40-028 KatowiceKA1K
96 Kędzierzynie-Koźluul. Żeromskiego 5, 47-200 Kędzierzyn-KoźleOP1K
97 Kępnieal. Marcinkowskiego 10, 63-600 KępnoKZ1E
98 Kępnie, Wydział Zamiejscowy w Ostrzeszowieul. Zamkowa 9a, 63-500 OstrzeszówKZ1O
99 Kętrzynieul. Sikorskiego 66, 11-400 KętrzynOL1K
100 Kielcachul. Malików 146a, 25-639 KielceKI1L
101 Kluczborkuul. M. Skłodowskiej-Curie 15, 46-200 KluczborkOP1U
102 Kłodzkuul. Bohaterów Getta 15, 57-300 KłodzkoSW1K
103 Kłodzku, Wydział Zamiejscowy w Nowej Rudzieul. Niepodległości 2, 57-400 Nowa RudaSW2K
104 Koleul. Włocławska 4, 62-600 KołoKN1K
105 Kołobrzeguul. Katedralna 13, 78-100 KołobrzegKO1L
106 Koninieul. Wojska Polskiego 2, 62-500 KoninKN1N
107 Końskichul. Iwo Odrowąża 5, 26-200 KońskieKI1K
108 Koszalinieul. Grottgera 4, 75-950 KoszalinKO1K
109 Koszalinie, Wydział Zamiejscowy w Sławnieul. Wojska Polskiego 8, 76-100 SławnoKO1E
110 Kościaniepl. Niezłomnych 2, 64-000 KościanPO1K
111 Kościerzynieul. Zgromadzenia Księży Zmartwychwstańców 1, 83-400 KościerzynaGD1E
112 Kozienicachul. Konstytucji 3 Maja 22, 26-900 KozieniceRA1K
113dla Krakowa-Krowodrzy w Krakowie, Wydział Zamiejscowy w CzernichowieCzernichów 241, 32-070 CzernichówKR1K
114dla Krakowa-Krowodrzy w Krakowie, Wydział Zamiejscowy w Krzeszowicachpl. Kulczyckiego 1, 32-065 KrzeszowiceKR2K
115dla Krakowa-Nowej Huty w Krakowie, Wydział Zamiejscowy w Proszowicachul. Kosynierów 28, 32-100 ProszowiceKR1H
116dla Krakowa–Podgórza w Krakowieul. Przy Rondzie 7, 31-547 KrakówKR1P
117dla Krakowa–Podgórza w Krakowie, Wydział Zamiejscowy w SkaleRynek 29, 32-043 SkałaKR2P
118dla Krakowa–Śródmieścia w Krakowie, Wydział Zamiejscowy w Miechowiepl. Kościuszki 3a, 32-200 MiechówKR1M
119dla Krakowa–Śródmieścia w Krakowie, Wydział Zamiejscowy w Słomnikachos. Świerczewskiego 4, 32-090 SłomnikiKR1S
120 Krasnymstawieul. Poniatowskiego 31, 22-300 KrasnystawZA1K
121 Kraśnikuul. Lubelska 81, 23-200 KraśnikLU1K
122 Krośnieul. Sienkiewicza 12, 38-400 KrosnoKS1K
123 Krośnie, Wydział Zamiejscowy w Brzozowieul. 3 Maja 2a, 36-200 BrzozówKS1B
124 Krośnie Odrzańskimul. Piastów 10 L, 66-600 Krosno OdrzańskieZG1K
125 Krośnie Odrzańskim, Wydział Zamiejscowy w Gubinieul. Piastowska 16, 66-620 GubinZG2K
126 Krotoszynieul. Sienkiewicza 11, 63-700 KrotoszynKZ1R
127 Kutnieul. Spokojna 2, 99-300 KutnoLD1K
128 Kwidzynieul. Kościuszki 30A, 82-500 KwidzynGD1I
129 Kwidzynie, Wydział Zamiejscowy w Sztumieul. Mickiewicza 17, 82-400 SztumGD2I
130 Legionowieul. Sobieskiego 47, 05-118 LegionowoWA1L
131 Legnicyul. Andersa 12-13, 59-220 LegnicaLE1L
132 Leskupl. Konstytucji 3 Maja 9, 38-600 LeskoKS1E
133 Lesku, Wydział Zamiejscowy w Ustrzykach Dolnychul. 29 Listopada 12, 38-700 Ustrzyki DolneKS2E
134 Lesznieul. Dąbrowskiego 2, 64-100 LesznoPO1L
135 Leżajskuul. Mickiewicza 47, 37-300 LeżajskRZ1E
136 Lęborkupl. Kopernika 4, 84-300 LęborkSL1L
137 Lęborku, Wydział Zamiejscowy w Bytowieul. Zamkowa 1, 77-100 BytówSL1B
138 Limanowejul. Józefa Marka 19, 34-600 LimanowaNS1L
139 Limanowej, Wydział Zamiejscowy w Mszanie Dolnejul. Fabryczna 6, 34-730 Mszana DolnaNS2L
140 Lipnieul. Piłsudskiego 15/17, 87-600 LipnoWL1L
141 Lipnie, Wydział Zamiejscowy w Rypinieul. Warszawska 42, 87-500 RypinWL1Y
142 Lubaniuul. Armii Krajowej 31, 59-800 LubańJG1L
143 Lubartowieul. Lubelska 57, 21-100 LubartówLU1A
144 Lubinieul. Wrocławska 3, 59-300 LubinLE1U
145 Lublin-Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdnikuul. Kard. S. Wyszyńskiego 18, 21-040 ŚwidnikLU1S
146 Lublin-Zachód w Lublinieul. Konrada Wallenroda 4d, 20-607 LublinLU1I
147 Lublińcuul. Sądowa 3, 42-700 LubliniecCZ1L
148 Lwówku Śląskimal. Wojska Polskiego 7, 59-600 Lwówek ŚląskiJG1S
149 Łańcucieul. Grunwaldzka 10, 37-100 ŁańcutRZ1A
150 Łaskuul. Przemysłowa 5, 98-100 ŁaskSR1L
151 Łasku, Wydział Zamiejscowy w Poddębicachul. Północna 5, 99-200 PoddębiceSR2L
152 Łęczycyul. M. Konopnickiej 16, 99-100 ŁęczycaLD1Y
153dla Łodzi-Śródmieścia w Łodziul. Pomorska 21, 90-921 ŁódźLD1M
154 Łomżyul. Polowa 1, 18-400 ŁomżaLM1L
155 Łowiczuul. Kaliska 1/3, 99-400 ŁowiczLD1O
156 Łukowieul. Staropijarska 1, 21-400 ŁukówLU1U
157 Malborkuul. 17 Marca 3, 82-200 MalborkGD1M
158 Malborku, Wydział Zamiejscowy w Nowym Dworze Gdańskimul. Warszawska 28, 82-100 Nowy Dwór GdańskiGD2M
159 Mielcuul. Kościuszki 15A, 39-300 MielecTB1M
160 Mielcu, Wydział Zamiejscowy w Kolbuszowejul. Tyszkiewiczów 4, 36-100 KolbuszowaTB1K
161 Międzyrzeczuul. Wojska Polskiego 1, 66-300 MiędzyrzeczGW1M
162 Międzyrzeczu, Wydział Zamiejscowy w Sulęcinieul. Kościuszki 30, 69-200 SulęcinGW1U
163 Mikołowieul. Ks. Kard. St. Wyszyńskiego 4, 43-190 MikołówKA1M
164 Mińsku Mazowieckimul. Okrzei 14, 05-300 Mińsk MazowieckiSI1M
165 Mławieul. Reymonta 3, 06-500 MławaPL1M
166 Mławie, Wydział Zamiejscowy w Żurominieul. Olszewska 9/11, 09-300 ŻurominPL2M
167 Mrągowieul. Królewiecka 55, 11-700 MrągowoOL1M
168 Mrągowie, Wydział Zamiejscowy w Biskupcuul. Sądowa 4, 11-300 BiskupiecOL1B
169 Mysłowicachul. Krakowska 2, 41-400 MysłowiceKA1L
170 Myszkowieul. Kwiatkowskiego 2, 42-300 MyszkówCZ1M
171 Myślenicachul. Piłsudskiego 7, 32-400 MyśleniceKR1Y
172 Myślenicach, Wydział Zamiejscowy w DobczycachRynek 22A, 32-410 DobczyceKR2Y
173 Myśliborzuul. Niedziałkowskiego 6, 74-300 MyślibórzSZ1M
174 Nakle nad Noteciąul. Sądowa 3, 89-100 Nakło nad NoteciąBY1N
175 NiskuPlac Wolności 14, 37-400 NiskoTB1N
176 Nowej Soliul. Piłsudskiego 24, 67-100 Nowa SólZG1N
177 Nowej Soli, Wydział Zamiejscowy we WschowiePlac Kosynierów 1C, 67-400 WschowaZG1W
178 Nowym Dworze Mazowieckimul. Chemików 1B, 05-100 Nowy Dwór MazowieckiWA1N
179 Nowym Sączuul. Pijarska 3, 33-300 Nowy SączNS1S
180 Nowym Sączu, Wydział Zamiejscowy w Muszynieul. A. Kity 18, 33-370 MuszynaNS1M
181 Nowym Targuul. Ludźmierska 29, 34-400 Nowy TargNS1T
182 Nowym Tomyślupl. Niepodległości 31, 64-300 Nowy TomyślPO1N
183 NysieRynek 36 C, 48-300 NysaOP1N
184 Obornikachul. Piłsudskiego 57, 64-600 ObornikiPO1O
185 Oleckuul. Sembrzyckiego 18, 19-400 OleckoOL1C
186 Oleśnicyul. 3 Maja 48/49, 56-400 OleśnicaWR1E
187 Oleśnieul. Sądowa 3, 46-300 OlesnoOP1L
188 Olkuszuul. Króla Kazimierza Wlk. 45, 32-300 OlkuszKR1O
189 Olsztynieul. Dąbrowszczaków 44, 10-001 OlsztynOL1O
190 Olsztynie, Wydział Zamiejscowy w Nidzicyul. Kościuszki 15, 13-100 NidzicaOL1N
191 Oławieul. 3 Maja 26, 55-200 OławaWR1O
192 Oławie, Wydział Zamiejscowy w Strzelinieul. Kamienna 1, 57-100 StrzelinWR1T
193 Opatowiepl. Obrońców Pokoju 18, 27-500 OpatówKI1T
194 Opocznieul. Biernackiego 20, 26-300 OpocznoPT1O
195 Opoluul. Ozimska 60a, 45-368 OpoleOP1O
196 Opolu Lubelskimul. Piłsudskiego 12, 24-300 Opole LubelskieLU1O
197 Ostrołęceul. Mazowiecka 3, 07-410 OstrołękaOS1O
198 Ostrowcu Świętokrzyskimul. Kościuszki 1, 27-400 Ostrowiec ŚwiętokrzyskiKI1O
199 Ostrowi Mazowieckiejul. B. Prusa 2, 07-300 Ostrów MazowieckaOS1M
200 Ostrowie Wielkopolskimul. Sądowa 2, 63-400 Ostrów WielkopolskiKZ1W
201 Ostródzieul. Jana III Sobieskiego 12, 14-100 OstródaEL1O
202 Ostródzie, Wydział Zamiejscowy w Morąguul. Warmińska 17a, 14-300 MorągEL2O
203 OświęcimiuRynek Główny 14, 32-600 OświęcimKR1E
204 Oświęcimiu, Wydział Zamiejscowy w KętachRynek 20, 32-650 KętyKR2E
205 Otwockuul. Armii Krajowej 2, 05-400 OtwockWA1O
206 Pabianicachul. Partyzancka 105/127, 95-200 PabianiceLD1P
207 Piasecznieul. Kościuszki 14, 05-500 PiasecznoWA1I
208 Pileal. Powstańców Wlkp. 79, 64-920 PiłaPO1I
209 Piotrkowie Trybunalskimul. Słowackiego 5, 97-300 Piotrków TrybunalskiPT1P
210 Piszuul. Warszawska 47, 12-200 PiszOL1P
211 Pleszewieul. Malińska 21, 63-300 PleszewKZ1P
212 Płockupl. Narutowicza 6, 09-404 PłockPL1P
213 Płońskuul. Sienkiewicza 9a, 09-100 PłońskPL1L
214 Poznań–Stare Miasto w Poznaniu, V Wydz. Ksiąg Wieczystychul. Młyńska 1a, 61-729 PoznańPO1P
215 Poznań–Stare Miasto w Poznaniu, VI Wydz. Ksiąg Wieczystychul. Młyńska 1a, 61-729 PoznańPO2P
216 Prudnikuul. Kościuszki 5, 48-200 PrudnikOP1P
217 Prudniku, Wydział Zamiejscowy w Głubczycachul. Kochanowskiego 1, 48-100 GłubczyceOP1G
218 Pruszkowieul. Kraszewskiego 22, 05-800 PruszkówWA1P
219 Przasnyszuul. Świerkowa 7, 06-300 PrzasnyszOS1P
220 Przemyśluul. Konarskiego 6, 37-700 PrzemyślPR1P
221 Przeworskuul. Stepkiewicza 2, 37-200 PrzeworskPR1R
222 Przeworsku, Wydział Zamiejscowy w SieniawieRynek 1, 37-530 SieniawaPR2R
223 Przysuszeul. Skarbowa 3, 26-400 PrzysuchaRA1P
224 Przysusze, Wydział Zamiejscowy w Szydłowcupl. Marii Konopnickiej 7, 26-500 SzydłowiecRA1S
225 Pszczynieul. Bogedaina 14, 43-200 PszczynaKA1P
226 Puławachul. Lubelska 7, 24-100 PuławyLU1P
227 PułtuskuRynek 37, 06-100 PułtuskOS1U
228 Raciborzuul. Nowa 29, 47-400 RacibórzGL1R
229 Radomiuul. Żeromskiego 43/ 45, 26-600 RadomRA1R
230 Radomskuul. Tysiąclecia 3, 97-500 RadomskoPT1R
231 Radzyniu Podlaskimul. Kardynała Wyszyńskiego 5, 21-300 Radzyń PodlaskiLU1R
232 Rawiczuul. Ignacego Buszy 1, 63-900 RawiczPO1R
233 Rawie Mazowieckiejul. Kościuszki 17, 96-200 Rawa MazowieckaLD1R
234 Rudzie Śląskiejul. Czarnoleśna 18, 41-709 Ruda ŚląskaGL1S
235 Rybnikuul. Piłsudskiego 33, 44-200 RybnikGL1Y
236 Rykachul. Kościuszki 15, 08-500 RykiLU1Y
237 Rzeszowieul. Kustronia 4, 35-303 RzeszówRZ1Z
238 Rzeszowie, Wydział Zamiejscowy w Strzyżowieul. 8 Marca 9, 38-100 StrzyżówRZ1S
239 Rzeszowie, Wydział Zamiejscowy w TyczynieRynek 18, 36-020 TyczynRZ2Z
240 Sandomierzuul. Kościuszki 2a, 27-600 SandomierzKI1S
241 Sanokuul. Kościuszki 5, 38-500 SanokKS1S
242 Siedlcachul. Biskupa I. Świrskiego 17, 08-110 SiedlceSI1S
243 Siedlcach, Wydział Zamiejscowy w Łosicachul. Szpitalna 2, 08-200 ŁosiceSI2S
244 Siemianowicach Śląskichul. Chorzowska 14, 41-106 Siemianowice ŚląskieKA1I
245 Sieradzual. Zwycięstwa 1, 98-200 SieradzSR1S
246 Sierpcuul. Wiosny Ludów 1, 09-200 SierpcPL1E
247 Skarżysku-Kamiennejul. Sikorskiego 20, 26-110 Skarżysko-KamiennaKI1R
248 Skierniewicachul. Reymonta 12/14, 96-100 SkierniewiceLD1H
249 Słubicachul. Mickiewicza 3, 69-100 SłubiceGW1S
250 Słupcyul. Armii Krajowej 2, 62-400 SłupcaKN1S
251 Słupskuul. Kilińskiego 43, 76-200 SłupskSL1S
252 Słupsku, Wydział Zamiejscowy w Miastkuul. Armii Krajowej 30, 77-200 MiastkoSL1M
253 Sochaczewieul. 1 Maja 7, 96-500 SochaczewPL1O
254 Sokołowie Podlaskimul. Ks. Bosco 3, 08-300 Sokołów PodlaskiSI1P
255 Sokółceul. Marsz. Józefa Piłsudskiego 7, 16-100 SokółkaBI1S
256 Sopocieul. 1 Maja 10, 81-967 SopotGD1S
257 Sosnowcuul. Kaliska 7, 41-200 SosnowiecKA1S
258 Stalowej Woliul. Popiełuszki 16, 37-450 Stalowa WolaTB1S
259 Starachowicachul. Staszica 12, 27-200 StarachowiceKI1H
260 Stargardzie Szczecińskimul. Wojska Polskiego 17-19, 73-110 Stargard SzczecińskiSZ1T
261 Stargardzie Szczecińskim, Wydział Zamiejscowy w Pyrzycachul. Staromiejska 3, 74-200 PyrzyceSZ2T
262 Starogardzie Gdańskimul. Kościuszki 13, 83-200 Starogard GdańskiGD1A
263 Staszowieul. Kościuszki 2, 28-200 StaszówKI1A
264 Strzelcach KrajeńskichRynek 2-3, 66-500 Strzelce KrajeńskieGW1K
265 Strzelcach Opolskichul. Opolska 11, 47-100 Strzelce OpolskieOP1S
266 Suchej Beskidzkiejul. Mickiewicza 11, 34-200 Sucha BeskidzkaKR1B
267 Suwałkachul. Waryńskiego 45, 16-400 SuwałkiSU1S
268 Szamotułachal. 1 Maja 5a, 64-500 SzamotułyPO1A
269 Szamotułach, Wydział Zamiejscowy w Międzychodzieul. Sikorskiego 22, 64-400 MiędzychódPO2A
270 Szczecin-Prawobrzeże i Zachód w Szczeciniepl. Żołnierza Polskiego 16, 70-952 SzczecinSZ1S
271 Szczecin-Prawobrzeże i Zachód w Szczecinie, Wydział Zamiejscowy w Policachul. Korczaka 13/15, 72-010 PoliceSZ2S
272 Szczecinkuul. Bohaterów Warszawy 42, 78-400 SzczecinekKO1I
273 Szczytnieul. Sienkiewicza 8, 12-100 SzczytnoOL1S
274 Szubiniepl. Wolności 4, 89-200 SzubinBY1U
275 Szubinie, Wydział Zamiejscowy w Żninieul. Sądowa 2, 88-400 ŻninBY1Z
276 Śremieul. Franciszkańska 4, 63-100 ŚremPO1M
277 Środzie Śląskiejul. Św. Andrzeja 3, 55-300 Środa ŚląskaWR1S
278 Środzie Śląskiej, Wydział Zamiejscowy w Wołowieul. Mikołaja Reja 11, 56-100 WołówWR1L
279 Środzie WielkopolskiejStary Rynek 6, 63-000 Środa WielkopolskaPO1D
280 Świdnicyul. Okulickiego 2-4, 58-100 ŚwidnicaSW1S
281 Świebodzinieul. Wałowa 11, 66-200 ŚwiebodzinZG1S
282 Świebodzinie, Wydział Zamiejscowy w Sulechowieal. Niepodległości 9, 66-100 SulechówZG2S
283 Świeciuul. Sądowa 12, 86-100 ŚwiecieBY1S
284 Świnoujściuul. Paderewskiego 6, 72-600 ŚwinoujścieSZ1W
285 Świnoujściu, Wydział Zamiejscowy w Kamieniu PomorskimPlac Wolności 1c, 72-400 Kamień PomorskiSZ1K
286 Tarnobrzeguul. Sienkiewicza 27, 39-400 TarnobrzegTB1T
287 Tarnowieul. J. Dąbrowskiego 27, 33-100 TarnówTR1T
288 Tarnowie, Wydział Zamiejscowy w Tuchowieul. Chopina 5, 33-170 TuchówTR2T
289 Tarnowskich Górachul. Opolska 24, 42-600 Tarnowskie GóryGL1T
290 Tczewieul. Kołłątaja 6, 83-110 TczewGD1T
291 Tomaszowie Lubelskimul. Lwowska 55, 22-600 Tomaszów LubelskiZA1T
292 Tomaszowie Mazowieckimul. I. Mościckiego 9, 97-200 Tomaszów MazowieckiPT1T
293 Toruniuul. Fosa Staromiejska 12/14, 87-100 ToruńTO1T
294 Trzcianceul. Staszica 3, 64-980 TrzciankaPO1T
295 Trzciance, Wydział Zamiejscowy w Czarnkowieul. Ppłk. Zdzisława Orłowskiego 1, 64-700 CzarnkówPO2T
296 Trzebnicyul. Parkowa 4, 55-100 TrzebnicaWR1W
297 Trzebnicy, Wydział Zamiejscowy w Miliczuul. Piłsudskiego 10, 56-300 MiliczWR1M
298 Tucholiul. Świecka 28, 89-500 TucholaBY1T
299 Tucholi, Wydział Zamiejscowy w Sępólnie Krajeńskimul. Wojska Polskiego 22, 89-400 Sępólno KrajeńskieBY2T
300 Turkuul. Legionów Polskich 4, 62-700 TurekKN1T
301 Tychachul. Budowlanych 33, 43-100 TychyKA1T
302 Wadowicachul. Żwirki i Wigury 9, 34-100 WadowiceKR1W
303 Wałbrzychuul. Słowackiego 11, 58-300 WałbrzychSW1W
304 Wałczuul. Sądowa 2, 78-600 WałczKO1W
305dla Warszawy Mokotowa w Warszawie, VI Wydz. Ksiąg Wieczystychal. Solidarności 58, 00–240 WarszawaWA1M
306dla Warszawy Mokotowa w Warszawie, VII Wydz. Ksiąg Wieczystychal. Solidarności 58, 00–240 WarszawaWA2M
307dla Warszawy Mokotowa w Warszawie, IX Wydz. Ksiąg Wieczystychal. Solidarności 58, 00–240 WarszawaWA3M
308dla Warszawy Mokotowa w Warszawie, X Wydz. Ksiąg Wieczystychal. Solidarności 58, 00–240 WarszawaWA4M
309dla Warszawy Mokotowa w Warszawie, XIII Wydz. Ksiąg Wieczystychal. Solidarności 58, 00–240 WarszawaWA5M
310dla Warszawy Mokotowa w Warszawie, XV Wydz. Ksiąg Wieczystychal. Solidarności 58, 00–240 WarszawaWA6M
311 Wągrowcuul. Kościuszki 18, 62-100 WągrowiecPO1B
312 Wejherowieul. Reformatów 9, 84-200 WejherowoGD1W
313 Wejherowie, Wydział Zamiejscowy w Puckuul. 1 Maja 15, 84-100 PuckGD2W
314 Węgrowieul. Przemysłowa 20, 07-100 WęgrówSI1W
315 Wieliczceul. Janińska 25, 32-020 WieliczkaKR1I
316 Wieliczce, Wydział Zamiejscowy w Niepołomicachul. Zamkowa 5, 32-005 NiepołomiceKR2I
317 Wieliczce, Wydział Zamiejscowy w Skawinieul. Mickiewicza 21, 32-050 SkawinaKR3I
318 Wieluniupl. Jagielloński 1, 98-300 WieluńSR1W
319 Wieluniu, Wydział Zamiejscowy w Pajęcznieul. Sienkiewicza 12, 98-330 PajęcznoSR2W
320we Włocławkuul. Kilińskiego 20, 87-800 WłocławekWL1W
321 Wodzisławiu Śląskimul. 26 Marca 44, 44-300 Wodzisław ŚląskiGL1W
322 Wolsztynieul. Poniatowskiego 5, 64-200 WolsztynPO1E
323 Wołominieul. Prądzyńskiego 3A, 05-200 WołominWA1W
324dla Wrocławia-Krzyków we Wrocławiuul. Komandorska 16, 50-022 WrocławWR1K
325we Wrześniul. Jana Pawła II 10, 62-300 WrześniaPO1F
326 Wysokiem Mazowieckiemul. Ludowa 44, 18-200 Wysokie MazowieckieLM1W
327 Wyszkowieul. Kościuszki 50, 07-200 WyszkówOS1W
328 Zabrzuul. 3 Maja 21, 41-800 ZabrzeGL1Z
329 Zakopanemul. Gimnazjalna 13, 34-500 ZakopaneNS1Z
330 Zambrowieal. Wojska Polskiego 56, 18-300 ZambrówLM1Z
331 Zamościuul. Akademicka 1, 22-400 ZamośćZA1Z
332 Zawierciuul. Paderewskiego 32, 42-400 ZawiercieCZ1Z
333 Ząbkowicach Śląskichul. Świerkowa 1, 57-200 Ząbkowice ŚląskieSW1Z
334 Zduńskiej Woliul. Żeromskiego 19, 98-220 Zduńska WolaSR1Z
335 Zgierzuul. Sokołowska 6, 95-100 ZgierzLD1G
336 Zgorzelcuul. Poniatowskiego 2, 59-900 ZgorzelecJG1Z
337 Zielonej Górzepl. Słowiański 2, 65-069 Zielona GóraZG1E
338 Złotoryiul. Kolejowa 3, 59-500 ZłotoryjaLE1Z
339 Złotoryi, Wydział Zamiejscowy w Jaworzeul. Klasztorna 5, 59-400 JaworLE1J
340 Złotowieul. Konopnickiej 15, 77-400 ZłotówPO1Z
341 Zwoleniuul. Moniuszki 6, 26-700 ZwoleńRA1Z
342 Zwoleniu, Wydział Zamiejscowy w Lipskuul. Partyzantów 7, 27-300 LipskoRA1L
343 Zwoleniu, Wydział Zamiejscowy w Pionkachul. Jana Pawła II 19, 26-670 PionkiRA2Z
344 Żaganiuul. Szprotawska 3, 68-100 ŻagańZG1G
345 Żarachul. Spokojna 20, 68-200 ŻaryZG1R
346 Żorachal. Jana Pawła II 15, 44-244 ŻoryGL1X
347 Żyrardowieul. Radziejowska 1, 96-300 ŻyrardówPL1Z
348 Żywcuul. Kościuszki 39, 34-300 ŻywiecBB1Z


Ustalenie numeru księgi wieczystej może być przydatne także w szukaniu odpowiedzi na inne pytania takie jak: Jak znaleźć właściciela jeziora?, Jak znaleźć właściciela lasu?, Jak ustalić właściciela działki?, Jak sprawdzić kto jest właścicielem drogi?, Jak ustalić właściciela nie znając numeru księgi wieczystej?, Jak sprawdzić do kogo należy droga?, Jak sprawdzić kto jest właścicielem budynku?, Jak ustalić właściciela nieruchomości?, Kto jest właścicielem konkretnej nieruchomości/budynku/działki?, Jak ustalić właściciela gruntu?, Jak zdobyć dane adresowe właściciela działki?, Ustalenie właściciela sąsiedniej nieruchomości?, Jak sprawdzić księgę wieczystą?, Jak wyszukać księgę wieczystą? Dlaczego numer kw jest potrzebny aby wykonać sprawdzanie księgi wieczystej? Jak sprawdzić właściciela sąsiedniej działki?
Szukając następujących fraz można trafić na tę stronę:
 • "jak zapoznać się z księgą wieczystą" - na podstawie numeru można nieodpłatnie sprawdzić ją w systemie udostępnionym przez Ministerstwo Sprawiedliwości, następnie (tak jak to opisywałem w innych wpisach trzeba przebrnąć przez kolejne działy księgi.
 • "ustalenie numeru księgi wieczystej" - jest zwykle kluczowe dla sprawdzenia stanu prawnego nieruchomości  - można tego dokonać w sądzie, w powiatowym ośrodku dokumentacji geodezyjnej i kartograficznej, albo za pomocą opisanej w artykule wyszukiwarki.
 • "analiza stanu prawnego nieruchomości" jest możliwa w oparciu o lekturę wpisów w poszczególnych działach księgi wieczystej założonej dla danego lokalu, działki czy prawa do lokalu
 • "gdzie szukać numeru księgi wieczystej" - w dokumentach poświęconych nieruchomości, takich jak akt notarialny, wypis z rejestru gruntów, testamenty, akty darowizny, etc.
 • "jak sprawdzić numer księgi wieczystej działki" - trzeba przeliczyć numer cyfry kontrolnej wtedy będziemy wiedzieli czy numer jest poprawny
 • "numer księgi wieczystej mieszkania" - jest zazwyczaj zapisany w księdze głównej dla danego budynku, są tam odnośniki do numerów wszystkich wyodrębnionych w tym budynku lokali.
 • "znajdzksiege.pl opinie" -moja opinia o stronie znajdzksiege.pl jest pozytywna, korzystałem z niej kilkukrotnie i nigdy nie miałem problemów, numer księgi wieczystej, którego szukałem był znajdywany w wyszukiwarce na podstawie adresu szukałem też numeru KW po numerze działki i też było ok, nigdy nie miałem też problemów z kontaktem mailowym z obsługą serwisu
 • "sprawdzenie księgi wieczystej" - jest możliwe w bazie Ministerstwa Sprawiedliwości na podstawie numeru
 • "wyszukiwarka ksiąg wieczystych" - narzędzie prezentowane na tej stronie nie jest wyszukiwarką sensu stricto, ale w zasadzie pozwala na znalezienie numeru księgi a nie samej księgi, wyszukiwarka jest na stronie MS
 • "numer księgi wieczystej" - to właśnie ten numer pozwala ustalić strona, do której linki partnerskie umieściłem w tym wpisie
 • "elektroniczne księgi wieczyste" - dzięki numerowi księgi można je przeglądać na stronie internetowej ministerstwa, jest to olbrzymie ułatwienie, wyobraźcie sobie, że kiedyś trzeba było iść osobiście do sądu i stać w kolejce
 • "wyszukiwanie ksiąg wieczystych" - na podstawie numeru działki albo adresu można namierzyć numer KW, który następnie pozwoli właśnie na wyszukanie właściwej księgi
 • "nr księgi wieczystej" - ten numer składający się z kodu sądu, numeru właściwego i cyfry kontrolnej można ustalić na stronie podlinkowanej przeze mnie
 • "jak sprawdzić księgi wieczyste" - to proste, wystarczy ze znalezionym numerem udać się na stronę Ministerstwa Sprawiedliwości i tam wpisać go dzięki czemu będziemy mogli przeglądać wszystkie działy KW
 • "księga wieczysta" - to rodzaj zapisu rejestrowego dotyczącego nieruchomości albo spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu, zawiera jednoznaczne informacje o tym kto jest właścicielem i czy są jakieś obciążenia związane z nieruchomością
 • "numer KW online" - kiedyś nie dało się go ustalić bez wizyty w sądzie dziś jest już co najmniej kilka wyszukiwarek pozwalających znaleźć ten numer
 • "numer księgi" - dla każdej księgi wieczystej istnieje zawsze jeden numer księgi i tylko po nim można ją odnaleźć, porównałbym go z numerem inwentarzowym książki w bibliotece
 • "księga wieczysta po adresie" - to duży skrót myślowy ale znalezienie numeru księgi na podstawie adresu jest jak najbardziej możliwe - opisałem jak to zrobić  powyższym poście, wyszukiwanie jest trywialnie proste
 • "księga wieczysta numer działki" - to też skrót, ale tak się składa, że niektórzy taką właśnie frazę wpisują do wyszukiwarki, oczywiście można oprócz adresu do wyszukiwania użyć także numeru działki, śmiem twierdzić że bardziej jednoznaczne przypisanie numeru KW jest właśnie do numeru działki
 • "księgi wieczyste online" - są dostępne już od wielu lat, cyfryzacja ksiąg wieczystych była rewolucją w sposobie korzystania z nich i ułatwiła życie milionom ludzi
 • "księgi wieczyste info" - tego trochę nie rozumiem czego oczekują internauci wpisujący takie hasło do wyszukiwarki, centralna informacja ksiąg wieczystych udostępnia je w internecie - może to o to chodzi?
 • "numery ksiąg wieczystych" - numery ksiąg są nadawane w danym sądzie, dlatego poprzedzone są kodem sądu rejonowego, każda księga ma jeden numer
 • "wyszukiwarka KW online" - strona którą opisałem w niniejszym poście to właśnie taka wyszukiwarka, z tym że ona pozwala znaleźć numer i nie uzurpuje sobie prawa do wyświetlania samej księgi
 • "Wyszukaj numer księgi na podstawie numeru działki" - tak można byłoby streścić czynność którą realizuje ta strona po podaniu właściwej referencji do działki geodezyjnej
 • "Nowa księga wieczysta" - to zdaje się nazwa projektu informatycznego, który polegał na cyfryzacji ksiąg wieczystych i umieszczeniu ich w systemie teleinformatycznym
 • "jak znaleźć dane księgi wieczystej" - no żeby znaleźć dane trzeba mieć numer, a o tym jak namierzyć numer to jest cały ten wpis
 • "znajdź księgę wieczystą po numerze działki"  - jak wyżej - mając numer działki geodezyjnej znalezienie tego co jest nam potrzebne to kwestia trzech kliknięć
 • "Skąd wziąć numer księgi wieczystej" - bardzo wiele osób zadaje to pytanie, ten numer często jest na wyrysie z mapy ewidencyjnej albo na aktach notarialnych dotyczących nieruchomości, można też oczywiście znaleźć go w wyszukiwarce
 • "Jak pozyskać numer księgi wieczystej" - wystarczy wpisać do wyszukiwarki odpowiednie dane i opłacić koszt wyszukiwania
 • "Jak odkryć numer księgi wieczystej " - tu nie ma co odkrywać bo ten numer nie jest ukryty, trzeba tylko go znaleźć
 • "Numer księgi wieczystej wg miejsca położenia" - sądy prowadzą księgi wg właściwości miejscowej, oznaczenie, który sąd prowadzi daną księgę jest zaszyte w kodzie sądu na początku numeru księgi
 • "Numer księgi w oparciu o adres" - tak na prawdę w oparciu o adres można określić tylko pierwszą część numeru, resztę trzeba dopasować na podstawie bazy danych
 • "Elektroniczne Księgi Wieczyste - sprawdź przez internet" - to hasło powinno zaprowadzić użytkowników do strony Ministerstwa Sprawiedliwości
 • "Księga Wieczysta - weryfikacja numeru" - jest możliwe za pomocą cyfry kontrolnej, mając pełny numer można sprawdzić czy jest prawidłowy wyliczając cyfrę kontrolną
 • "Jak znaleźć księgę wieczystą po adresie przez Internet - Strona główna" - trochę dziwne ale takie hasło wyszukiwania też się pojawia, w zasadzie to powyższy post wyczerpuje odpowiedź na tak zadane pytanie
 • "Baza Ksiąg Wieczystych" - bazę ksiąg wieczystych prowadzi Minister Sprawiedliwości (Centralna Baza Danych Ksiąg Wieczystych)
 • "ewidencja kw"- jak wyżej ewidencja ksiąg wieczystych dokonywana po numerze prowadzona jest w CBDKW
 • "sprawdzanie ksiąg wieczystych" - może być dokonane za pomocą przeglądarki ksiąg wieczystych na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości
 • "wykaz ksiąg wieczystych" - nie ma czegoś takiego, księgi są przechowywane w systemie informatycznym, ale nie ma jako takiego katalogu, do każdej księgi można dotrzeć po jej numerze, a wyszukiwanie numerów opisałem w niniejszym poście
 • "znajdź księgę wieczystą" - jak chcesz znaleźć księgę, to potrzebujesz numer, jak chcesz znaleźć numer to przeczytaj jeszcze raz uważnie cały wpis.
 • "znalezienie numeru księgi wieczystej po nazwisku właściciela" - to niestety nie jest już takie proste i takiej możliwości nie daje wyszukiwarka, którą testowałem. Domyślam się, że wynika to z kwestii ochrony danych osobowych. Prawdopodobnie taką możliwość mają komornicy, ale tylko wtedy kiedy mamy tytuł egzekucyjny i zlecimy komornikowi poszukiwanie majątku dłużnika za wynagrodzeniem.
 • "jak wyliczyć cyfrę kontrolną numeru kw" - jest na to pewien algorytm, który można znaleźć na stronach dostępnych w internecie, polega on na tym, że każdej kolejnej literze i cyfrze w numerze jest przypisana określona wartość liczbowa i waga, wartości mnożymy przez wagi i sumujemy, a następnie dzielimy modulo 10 aby otrzymać cyfrę kontrolną. Tak się jednak składa, że znacznie prostszym i szybszym sposobem jest po prostu sprawdzenie na stronie przeglądarki Ministerstwa Sprawiedliwości wszystkich dziesięciu możliwych cyfr, zajmuje to kilka minut, nic nie trzeba liczyć a możliwości jest jedynie dziesięć. 
 • "ekw ms gov pl" - serwis internetowy Ministerstwa Sprawiedliwości na którym znajduje się przeglądarka elektronicznych ksiąg wieczystych i dzięki któremu mając  numer KW można ją sobie obejrzeć i wydrukować. 
 • "akta księgi wieczystej" - znajdują się w sądzie rejonowym, który prowadzi daną KW, prowadzone są wyłącznie w systemie papierowym więc w elektronicznej KW znajdą się tylko odnośniki do nich, a same dokumenty znajdują się w sądzie i tam może je przeglądnąć każdy kto wykaże interes prawny czyli każda osoba wpisana do księgi jako właściciel, wierzyciel lub ktoś na rzecz kogo ustanowiono jakieś prawo, do ich przeglądania nie ma jednak prawa ktoś kto zamierza nabyć nieruchomość. 
 • "księga wieczysta mieszkania", może też być "kw lokalu" czy też "numer kw działki" - księgę można też założyć dla spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu.
 • "skąd mam wziąć numer działki żeby wyszukać księgę wieczystą" - często numer działku można znaleźć za pomocą strony Geoportal, nie wiem czy dla całego kraju, ale dla wielu regionów są tam mapy pokazujące dane katastralne z numerami działek. 
 • "gdzie sprawdzić numer księgi wieczystej" - ano w wyszukiwarce opisanej powyżej, a następnie w portalu ekw Ministerstwa Sprawiedliwości
 • "jak ustalić numer księgi wieczystej znając adres" - należy wejść na stronę wyszukiwarki, wybrać miasto, a następnie ulicę, następnie numer budynku i numer lokalu. jeżeli księga jest w bazie, pokaże się nam zakodowany numer księgi. Aby ten numer księgi wieczystej przypisany do adresu odczytać, należy dokonać płatności.
Warto wspomnieć, że przeglądanie ksiąg wieczystych jest bezpłatne. W tym celu wystarczy na stronie udostępnionej przez Ministerstwo podać właściwy elektroniczny numer księgi. Może to zrobić każdy obywatel. Za pomocą portalu Ministerstwa Sprawiedliwości można także złożyć wniosek o odpis, wyciąg albo zaświadczenie o zamknięciu księgi wieczystej, zrealizować płatność i pobrać dokument w formacie PDF, można także sprawdzić, czy odpisy, wyciągi i zaświadczenia o zamknięciu księgi, uzyskane drogą elektroniczną, są aktualne i prawdziwe. Do tego wszystkiego wystarczy znajomość numeru KW, który jednakże trzeba jakoś uzyskać. Tu z pomocą przychodzi opisana wyżej baza danych. Jest to całkowicie niezależna od Ministerstwa inicjatywa pozwalająca przeszukać bazę w której dopasowane są do siebie adresy, numery działek i numery ksiąg wieczystych. Co najważniejsze, tam nie ma przetwarzanych żadnych danych osobowych. Do weryfikacji czy też wyszukania elektronicznego numeru księgi wieczystej wykorzystuje się online tylko adres lub numer działki.

W tym kontekście jest jeszcze jedna uwaga. Dosyć często widzę w wynikach wyszukiwania osoby wchodzące na tę stronę po wpisaniu w wyszukiwarce hasła "księgi wieczyste po adresie za darmo" - ja nie do końca rozumiem czego te osoby szukają. Przeglądanie ksiąg wieczystych jest owszem możliwe za darmo. Nie trzeba się logować ani rejestrować na żadnych stronach - wygenerowanie księgi wieczystej jest możliwe na stronach Ministerstwa Sprawiedliwości. Rzecz w tym, że numer księgi wieczystej po adresie nie jest możliwy do znalezienia w bazie odpłatnej bo MS tego nie umożliwia na własnej stronie. Podobnie tylko w zewnętrznej komercyjnej wyszukiwarce jest możliwe znalezienie numeru księgi wieczystej po numerze działki. Tak więc po adresie księgi wieczyste znajdziemy kiedy skorzystamy z serwisu, o którym pisałem.Discolsure: Za zamówienia zrealizowane po założeniu konta za pośrednictwem linka prowadzącego z mojego bloga, otrzymam prowizję. 

znajdzksiege.pl http://znajdzksiege.pl
Data Masters Limited Global Gateway 8, Rue de la Perle, Province Mahe, Seychelles
39,95zł
recenzja serwisu służącego do wyszukania numeru księgi wieczystej
Serwis skutecznie pozwala na wyszukanie numeru księgi wieczystej.
Wyszukiwarnie ksiąg wieczystych na podstawie numeru działki bądź adresu pozwalające uzyskać wgląd do treści kw.
Date published: 13/06/2018
5


48 komentarzy :

cls.pl pisze...

Kiedyś mieliśmy podobny problem i w żaden sposób nie mogliśmy sobie poradzić. Mam nadzieję, że problem się nie pojawi znowu, ale teraz wiedziałbym jak go rozwiązać. Pozdrawiam.

Unit4BS pisze...

Hmm... Nawet nie wiedziałem, że jest taki serwis, w którym to możemy wyszukać numer księgi wieczystej. Przydatna sprawa. Cenny artykuł.

Anonimowy  pisze...

totalna lipa działa jedynie gdy mamy do czynienie z 1 loka na 1 działce inaczej jest gdy istnieje księga "matka" i z niej wyodrębnione są lokale wydane bez sensu pieniądze.
jakiś czas temu była możliwość sprawdzenia bez płacenia.
ktoś widocznie wyczaił biznes

Przegląd Finansowy pisze...

Jeżeli dzięki temu serwisowi poznamy numer "księgi matki" to wystarczy, że sobie ją przeglądniemy i w niej znajdziemy numery wszystkich lokali wyodrębnionych w danej nieruchomości, jeżeli zaś nawet znajdziemy numer nie tego lokalu (innego lokalu w tym samym bloku) to przeglądając jego księgę, dojdziemy do numeru księgi budynku i stamtąd poznamy numery wszystkich ksiąg w całym bloku - w czym więc problem?

DoradcaRN pisze...

Zastanawiające jest, że aż za 29 zł można z dowolnego miejsca na globie można po prostu kupić powiązane z podawanym adresem, dane personalne (w księgach coraz częściej podawane są nie tylko nazwiska i imiona właścicieli, lecz także imiona rodziców oraz numery PESEL) bez konieczności podawania interesu prawnego. Skąd pochodzą sprzedawane w ten sposób ważne dane dotyczące ok 19 mln ksiąg wieczystych? Jak się te dane znalazły w rękach zarejestrowanej na Seszelach nieznanej firmy Data Masters Limited Global Gateway 8, Rue de la Perle, Province Mahe, Seychelles?

Przegląd Finansowy pisze...

A na to jest akurat banalnie prosta odpowiedź. Księgi Wieczyste są jawne z mocy prawa. Można iść do sądu i oglądać DOWOLNĄ księgę nie tłumacząc się z "interesu prawnego" jeśli tylko znamy jej numer. Ministerstwo zaś udostępniło elektroniczną przeglądarkę, za pomocą której można obejrzeć DOWOLNĄ księgę wraz ze wszystkimi danymi w niej zawartymi - jeśli tylko znamy jej numer.

Wygibasy z "interesem prawnym" były dotąd potrzebne żeby ustalić numer księgi wieczystej. Wg. mnie była to fikcja. Bo czy ja mam interes prawny czy nie mam, ta księga I TAK JEST JAWNA. Ukrywanie jej numeru za "interesem prawnym" było fikcją, bo sam zamiar zakupu jest interesem prawnym więc...

A co zrobiła firma z Seszeli? Posadziła setkę tanio opłacanych pracowników przed programem, który łączy się do bazy ksiąg wieczystych odpytując kolejne numery, i kazała im przeklepywać kody CAPTCHA, resztę, czyli zaczytywanie numerów działki do bazy robi za nich program. Banalne w swojej prostocie - student informatyki napisze taki program w dwa wieczory.

Z kolei firma zarejestrowana jest na Seszelach dlatego, że tam są przepisy podatkowe przyjazne przedsiębiorcom a nie tak jak u nas w kraju, gdzie trzeba bulić na ZUS i jeszcze kwotę wolna od podatku mamy niższą niż w Kambodży.

Jak dla mnie należą się im brawa bo dają jeszcze narzędzie wszystkim szukającym majątku ukrywanego przez dłużników, a także usprawniają rynek nieruchomości.

A utyskiwanie na to, że w Księgach wieczystych są numery PESEL i dane osobowe - cóż, taka jest natura Ksiąg Wieczystych i chyba pretensje do ustawodawcy powinno się mieć, że te dane pozostawia jawne. Z drugiej strony jakie byłoby bezpieczeństwo obrotu, gdyby te dane były niejawne?

Karol NC pisze...

Na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości możemy przejrzeć księgę wieczystą całkowicie bezpłatnie, znając oczywiście dokładny numer księgi wieczystej

Anonimowy  pisze...

Właśnie po to jest ta wyszukiwarka żeby ten numer ustalić

Jan Kowalski pisze...

Nie polecam tego serwisu. Dokonałem zapłaty, nr kw nie otrzymałem. Wysłałem maila z monitem i również odpowiedzi ani nr kw nie otrzymałem. Wyłudzają pieniądze. Firma zarejestrowana w "raju podatkowy", więc czują bezkarnie. Nie dajcie się naciągnąć.
Pozdrawiam
"niezadowolony klient"

Przegląd Finansowy pisze...

To jest ciekawe, nie dostałem do dotychczas żadnego negatywnego feedbacku jak w powyższym komentarzu. W moim przypadku i w przypadku kilkudziesięciu osób, które skorzystały z wyszukiwarki nie był najwyraźniej żadnego kłopotu. U mnie zadziałało bez problemu. Sądzę, że jeśli więcej osób miałoby kłopoty z tym serwisem miałbym tutaj całą listę negatywnych komentarzy, których nie ma.
Wydaje mi się, że problem w przypadku o którym mowa powyżej mógł nastąpić gdzieś na etapie procesowania płatności. Może transakcja, albo przelew jeszcze nie doszedł i dopiero za jakiś czas numer pojawi się w systemie? Oczywiście fakt, że serwis jest zarejestrowany na Seszelach ma pewien wpływ na ewentualną możliwość dochodzenia roszczeń, ale wydaje mi się z drugiej strony, że suma 29 złotych nie jest czymś, czego nie można by zaryzykować w transakcji internetowej. Powtarzam - z tego co widzę, to w kilkudziesięciu przypadkach nie było najwyraźniej żadnego problemu. Wydaje mi się, że gdyby były to zaraz byłoby tutaj więcej niezadowolonych komentarzy. Wydaje mi się zatem, że opisany powyżej przypadek jest raczej jednostkowy. Oczywiście, jeżeli ktokolwiek z Was miał jakieś negatywne przygody z tym serwisem - piszcie w komentarzach. Nie chciałbym polecać rozwiązania, które nie działa. W tym momencie jednak jestem głęboko przekonany, że działa - przynajmniej w zdecydowanej większości przypadków, poprawnie.

Anonimowy  pisze...

W niedziele zarejestrowałem się na znajdzksięge.pl i zamówiłem nr księgi po adresie. Serwis przekierował mnie na stronę gdzie wybiorę sposób płatności. Wybrałem płatność przekazem bankowym i wydrukowałem z tej strony blankiet do opłaty. W poniedziałek dokonałem płatności. Dzisiaj chciałem odczytać w końcu nr księgi, więc się zalogowałem, i sprawdziłem zamówiony numer. Okazało się, że dany numer się nie wyświetla, a jak naciskam pobierz ponownie przekierowuje mnie do dokonania płatności

Przegląd Finansowy pisze...

Ja akurat płaciłem kartą i w moim przypadku zadziałało od razu.
Czy numer jest zamaskowany znakami XXX czy tylko nie da się pobrać księgi przyciskiem?

Anonimowy  pisze...

Numer księgi jest zamaskowany xxx oraz nie da się pobrać. Napisałem maila do serwisu, ale narazie nikt się nie odezwał

Przegląd Finansowy pisze...

A wpłata była w banku czy na poczcie? Można jeszcze zgłosić reklamację bezpośrednio do Dotpay zgodnie z paragrafem 5 tego regulaminu https://ssl.dotpay.pl/files/regulamin_dotpay_sa_dokonywania_wplat_w_serwisie_dotpay.pdf

Anonimowy  pisze...

Wpłatę dokonałem w banku

Przegląd Finansowy pisze...

To ja bym spróbował jeszcze reklamacji w Dotpay

Przegląd Finansowy pisze...

Uzupełniająco - chciałem wyjaśnić i uspokoić tych co mają wątpliwości. W moim przypadku, jak było trzeba coś załatwić to otrzymałem odpowiedź na maile. Poza tym korzystałem z serwisu już kilka razy i zawsze działało.

Anonimowy  pisze...

U mnie zadziałało natychmiastowo!!!
Czytając komentarze nie byłam pewna co zrobić!
zrobiłam przelew i od razu dostałam email z informacją o nr księgi!!!
rewelacja!!!!

jore  pisze...

Ja już korzystałem kilka razy z tej wyszukiwarki i nigdy nie miałem problemów, wpłacałem zawsze przelewem i w zasadzie od razu numer księgi był dostępny w systemie.

Anonimowy  pisze...

Lipa. podaję adres (akurat tam jest od 15 lat NBP) . Płacę. dostaję księgę. Numery działek się nie zgadzają. Właściciel -Samopomoc Chłopska.
Nędza.
Wpisuję nr działki - odpowiedź: nie ma takiej działki - to przynajmniej za darmo

Przegląd Finansowy pisze...

Jeżeli numery działek się nie zgadzają to trzeba zgłosić reklamację

Anonimowy  pisze...

Ja tam akurat problemów nie miałam a kilka razy sprawdzałam na potrzeby przetargów numery ksiąg po numerze działki, jak już numer się udało odnaleźć zawsze się zgadzało. Było parę przypadków, że nie mogłam znaleźć po numerze działki bo wychodziły pytajniki.

Anonimowy  pisze...

Działa, dzisiaj korzystałem z serwisu :)
Nie do końca mi się to podoba, ale działa.

Anonimowy  pisze...

A ja szukam strony która poda mi nr kw po adresie za darmo!!!

Anonimowy  pisze...

Dziś spróbowałem i zadziałało w 20sekund, powiem szczerze ,że jestem lekko zdziwiony bo myślałem ,że to wałek :-)

Anonimowy  pisze...

Wałek, baranie to jest suma jaką trzeba za to zapłacic.

Przegląd Finansowy pisze...

Dlaczego? Ktoś wykonał jakaś pracę mapując numery ksiąg wieczystych. Więc zapłata jakaś się należy za przyjemność szybkiego wyszukania numeru księgi. Wałek to wg. mnie jest fakt, że nie ma tego dostępnego za free na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości, bo te dane tam pierwotnie są.

Mattison pisze...

z płatnościami tylko przelewami - to jesteście sto lat za murzynami - dupa a nie serwis.
pieprzone wyłudzanie kasy tylko i nic wiecej a cały artykuł to lep na muchy a nie opinia.

Przegląd Finansowy pisze...

Po pierwsze uwaga do sposobu płatności poniekąd słuszna ale nie do mnie tylko do operatora wyszukiwarki ksiąg wieczystych. Po drugie chętnie poznam przyczynę opinii o wyłudzaniu kasy skoro z tego co wiem kilkadziesiąt tysięcy osób skorzystało z wyszukania numeru księgi wieczystej z sukcesem. Po trzecie artykul wyraża moja prywatną opinię przy czym nie ukrywał, że jest także zachętą do skorzystania z usług serwisu, z którego sam korzystał em z sukcesem i który promuje w ramach programu partnerskiego.

Anonimowy  pisze...

Kilka razy korzystalem z tej uslugi internetowej i zawsze szybko dostawalem zamowiony nr KW. Polecam!

Anonimowy  pisze...

UWAGA. To jest oszustwo i naciąganie ludzi na 29,95. Dostałem księgę i jedyne informacje dostępne na niej to numer działki i powierzchnia co w necie możesz się dowiedzieć na różnych stronach np. geoportal.gov.pl
Dane właściciela są niedostępne.

Przegląd Finansowy pisze...

No ale numer księgi Pan dostał? To znaczy,że usługa została zrealizowana. Nikt nie obiecywał, że w samej księdze wieczystej zobaczy Pan to czego Pan by oczekiwał.

Przegląd Finansowy pisze...

Inna sprawa, że jakieś dane właściciela w tej księdze wieczystej powinny być, więc albo coś jest nie tak z księgą, albo coś Pan źle przegląda w przeglądarce EKW. Proszę wkleić ten numer co Pan dostał albo wysłać go do mnie przez formularz kontaktowy to zobaczę co tam siedzi w tej KW.

Anonimowy  pisze...

właściciel ten to cwaniak oferuje nr.k.w wszystkim z każdego adresu niestety nie wszędzie te księgi zostały założone i tak było w moim przypadku pieniądze pobrał a numer ksiegi wysłał mojego sąsiada poinformowałem go o tym ale już nie odpisał i pieniędzy ani mu się śni zwrócić ciekawe ile ludzi w ten sposób oszukał

Przegląd Finansowy pisze...

Po pierwsze nie jest prawdą że można pobrać numer dla każdego adresu, sam szukałem i dla niektórych adresów nie ma danych w bazie. Po drugie, ja sądzę, że niestety w każdej bazie danych mogą być błędy. Rozumiem emocje, ale fakty są takie, że to jest wg mojej wiedzy jakiś promil wszystkich danych. Większość jest jednak poprawna raczej. Dowodzą tego dwa fakty: są osoby zamawiające po pierwszym sprawdzeniu kilkanaście kolejnych i nie wywnętrzające się z reklamacją w komentarzu, po drugie od ponad pół roku takich komentarzy jak powyżej było... dwa? natomiast z całego serwisu skorzystało w tym czasie tysiące osób. Po trzecie, nie wiem jak długo czekał Pan na odpowiedź, ale zdarza się czasem dłuższe oczekiwanie na wyjaśnienie pewnych spraw. ja czasem też pewne kwestie z tym serwisem wyjaśniałem i czasem musiałem czekać ze dwa dni na odpowiedź. Tak bywa, co nie znaczy od razu, że nie odpisują w ogóle. Jeżeli nadal będzie Pan miał problem z reklamacją proszę o kontakt ze mną przez formularz kontaktowy.

Unknown pisze...

To działa, może procedura po transakcji nie jest tak zupełnie jasna, no i nie trwa to tak jak piszą kilka minut, ale znacznie dłużej w moim przypadku, ale udało się. Jestem pod ogromnym wrażeniem.... i trochę przerażona co można osiągnąć za te niecałe trzydzieści złotych

Anonimowy  pisze...

Serwis chyba nie działa zbyt dobrze. Otrzymałam numer księgi, ale do innej nieruchomości...

Przegląd Finansowy pisze...

tego typu jednostkowe błędy mogą występować, to jest pewien promil i tego nie da się wykluczyć. Faktem jest, że większość osób, które korzystają z serwisu nie ma problemów i nie fatyguje się wystawić pozytywnych opinii. Jeżeli takie przypadki się zdarzają należy reklamować na maila, powinni zwrócić pieniądze. Gdyby były z tym problemy to proszę o kontakt ze mną przez formularz kontaktowy - postaram się pomóc.

Anonimowy  pisze...

Bardzo aktywnie komentujesz negatywne wpisy. Czyżby autoreklama???
Rozumiem, że można skorzystać, być zadowolonym i polecić,ale
od lutego do września jesteś cały czas pod ogromnym wrażeniem? Woow

Przegląd Finansowy pisze...

A co jest złego w odpowiadaniu na komentarze?

Moni  pisze...

Czytam bloga regularnie, ale się nie wypowiadałam do tej pory. Z polecanego tu serwisu korzystałam kilka razy i jest ok. Nie widzę też niczego nie tak w tym, że Przegląd odpisuje na komentarze, no bo niby czemu ma nie odpisywać? Widać zależy mu, żeby jak ktoś skorzysta z linka polecającego to żeby był zadowolony...

Anonimowy  pisze...

Postanowiłem skorzystac ze znajdzksiege.pl. Przelałem pieniądze z dusza na ramieniu - po około minucie po opłaceniu przelewem elektronicznym w dotPayu - miałem nr ksiegi - prawidłowy, bardzo wygodne, nie trzeba marnowac czasu i biegac po urzedach. Ja polecam. Paweł

Anonimowy  pisze...

zapłaciłam i owszem otrzymałam bardzo szybko nr księgi wieczystej ale nie ten o który mi chodziło, mimo podania właściwego numeru geodezyjnego działki, to co otrzymałam to zupełnie inna dzielnica, inny właściciel - porażka
a co z opłatą za usługę, która nie została zrealizowana prawidłowo???

Przegląd Finansowy pisze...

Zgłosiła Pani reklamację? Proponuję do nich napisać i wyjaśnić sprawę. Powinni zwrócić opłatę.

Anonimowy  pisze...

Nie dajcie się nabrać!!! Wybrałem adres z listy na stronie przelałem kasę i zwróciło mi numer KW do ZUPEŁNIE INNEJ nieruchomości. Napisałem reklamację i... czekaj sobie na odpowiedź firma zarejestrowana w RAJU PODATKOWYM. Mogę ich co najwyżej cmoknąć. Kasa przepadła.

Jakub  pisze...

Dla mnie działa. Pewnie jak w każdej bazie danych zdarzają się błędy, ale ja korzystałem dwa razy i zadziałało bez problemów i reklamacji.

Anonimowy  pisze...

U mnie działa. Mam pakiet hurtowy i na razie bez problemów korzystam.

Przegląd Finansowy pisze...

Słuchajcie to komentowanie traci trochę sens. temu działa, tamtemu nie działa. W moim przypadku zadziałało i z tego co obserwuję i widzę jak niektórzy korzystali to też działało bez problemów. Wiadomo, że jak w każdym systemie może zdarzyć się jakiś promil błędów, ale powiedzcie mi w jakim systemie nie ma żadnych błędów? Tak więc wydaje mi się, że komentowanie tego posta można zamknąć. Na podstawie tego co już zostało napisane, każdy jest w stanie sobie wyrobić opinie czy skorzystać czy nie. Na moje oko te trzy dychy to nie pieniądz żeby rozpaczać nawet jak coś pójdzie nie tak. Jak ktoś by chciał to może się ze mną kontaktować przez formularz kontaktowy. Jeśli dotrze do mnie informacja, że np.masowo oszukują klientów, to otworze komentarze i będzie można dyskutować.

-->