O autorze

Mam na imię Grzegorz i od ponad 20 lat interesują się finansami i inwestowaniem. Na własny rachunek inwestuję na Giełdzie Papierów Wartościowych i w funduszach inwestycyjnych. 

Interesuję się także szeroko pojętą ekonomią i geopolityką o ile może ona mieć wpływ na stan moich finansów. W zakresie moich zainteresowań są rynki walutowe postrzegane z perspektywy przeciętnego człowieka spłacającego kredyt walutowy i mającego "jakieś tam" oszczędności w walucie. Także tematyka oszczędzania jest mi bliska - interesują mnie przede wszystkim bezpieczne i przejrzyste instrumenty. Od lokat strukturyzowanych wole zwykłe lokaty. Interesuje mnie także inwestowanie w złoto - temat ten zgłębiam od 2008 roku.

Zgłębiłem też na własnej skórze tematykę inwestowania w obligacje korporacyjne. Mogę więc powiedzieć, że mam w tym zakresie bezpośrednie doświadczenia, od momentu zakupu do ogłoszenia upadłości przez emitenta (niestety).

Staram się uczyć na własnych błędach a doświadczeniami dzielić tutaj - stąd może moje komentarze czasem są niezbyt entuzjastyczne, ale wypływające z doświadczenia.

Nie mogę powiedzieć, że jestem profesjonalistą - tematyką finansową zajmuję się na własny rachunek i na własną potrzebę. Nie udzielam porad inwestycyjnych, ale staram się dzielić moją wiedzą i opiniami na blogu. Mam nadzieję, że będą one dla ciebie przydatne.
-->