środa, 21 grudnia 2016

Małe kompendium inwestowania w fizyczne złoto

Aktualna wersja wpisu dostępna pod adresem https://www.przeglad-finansowy.pl/2018/09/inwestycje-zloto-fizyczne.html

7 komentarzy :

unknown pisze...

Mennice mają również sklepy online z dostawą, np. mennica austriacka gdzie można kupić filharmonika. Plus to oczywiście pewne źródło, normalna cena. Minus to brak anonimowości i koszty transportu.

Renata pisze...

Nie każda forma inwestowania jest dobra, jednakże nigdy nie zastanawiałam się nad inwestowaniem w złoto. Dzięki temu wpisowi rozwiałeś moje wszelkie wątpliwości.

Anonimowy  pisze...

Jednej rzeczy nie rozumiem i proszę wybaczyć bo jestem początkującym. Na stronie NBP są podane ceny monet: http://www.nbp.pl/home.aspx?c=/ascx/OrzelBielik.ascx Rozumiem, że cena monetę, która waży uncję wynosi tyle ile podaje kolumna "Cena w PLN". Po co jest nominał i co on w ogóle w tym przypadku oznacza?

Przegląd Finansowy pisze...

Nominał jest w zasadzie "po nic", ewentualnie po to żeby można było uznać, że taka moneta jest prawnym środkiem płatniczym w Polsce. Oznacza to, że można ją do banku wpłacić po wartości nominalnej, co względem wartości rynkowej byłoby stratą kilkukrotną - zatem jest bez sensu.

Anonimowy  pisze...

Cena w pln jest wartością monety jako pieniądza. Czy np. jeśli będziesz chciał wywieźć takie monety za granice nie podlegają cłu jeśli ich wartość w pln jest mniejsza o tego minimum do oclenia. W przypadku sztabek trzeba płacić o ile się nie mylę.

Anonimowy  pisze...

Wszystko ladnie i pieknie,ale po co to wszystko jezeli jest problem ze skupem.lub duzo na tym strace,a z tego co tu wyczytalem tak wlasnie jest.

Przegląd Finansowy pisze...

Nie do końca. Z resztą to jest kwestia pewnego założenia po co kupujemy złoto, jeżeli traktujemy je jako ubezpieczenie to pewna część ceny będzie jego kosztem.

Prześlij komentarz

Komentarze na blogu są moderowane. Zastrzegam sobie prawo do zablokowania komentarza bez podania przyczyn. Komentarze zawierające linki wyglądające na reklamowe lub pozycjonujące - nie będą publikowane.

-->