poniedziałek, 24 grudnia 2012

NBP ZAPRZESTAJE SKUPU ZŁOTA - oficjalne potwierdzenie

Otrzymałem oficjalne potwierdzenie tego o czym pisałem w poprzednim poście. W oficjalnej informacji otrzymanej z biura prasowego NBP czytamy:

"Uprzejmie informujemy, że ze względów ekonomicznych NBP zaprzestaje skupu złota we wszystkich swoich oddziałach od 1 stycznia 2013 roku."

Uważam, że to ważna informacja dla wszystkich inwestujących/lokujących w złoto. Niestety zamyka się jeden z pewniejszych kanałów odkupu.

PS. Ponieważ niektórzy cierpią na niedowiarstwo wrzucam skan maila, którego otrzymałem z Biura Prasowego NBP. Nie pytajcie mnie natomiast, dlaczego w związku z tym nie ma na stronie NBP żadnego oficjalnego komunikatu. Mail do NBP z tymi pytaniami każdy może wysłać. Chętnym mogę też przesłać forward na maila.
Jak ktoś dalej ma problem to niech sobie potwierdzi w NBP pisząc do Rzecznika Prasowego.

PS. Widocznie kilku niedowiarków napisało do NBPu z prośbą o wyjaśnienie i je dostało bo w końcu NBP opublikował równie lakoniczny komunikat na swoich stronach:
"Informujemy, że Oddziały Okręgowe NBP zaprzestają od dnia 1 stycznia 2013 r. prowadzenia działalności w zakresie skupu złotych monet i sztabek."
Przypominam,że po raz pierwszy ten news ukazał się na niniejszym blogu. 

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Komentarze na blogu są moderowane. Zastrzegam sobie prawo do zablokowania komentarza bez podania przyczyn. Komentarze zawierające linki wyglądające na reklamowe lub pozycjonujące - nie będą publikowane.

-->