piątek, 20 lutego 2015

Jak długo jest ważny odpis z Księgi Wieczystej?

Ostatnio zajmowałem się Księgami Wieczystymi, pisałem o tym jak znaleźć numer Księgi po adresie i jak w ogóle czytać Księgi Wieczyste. Tylko, że teraz jak sobie jeszcze raz do tego tematu wróciłem naszła mnie jedna refleksja, o której pewnie niewielu z Was wie. Otóż - w sądzie można zamówić sobie papierowy "Odpis z Księgi Wieczystej". Czasem przy transakcji prosi się o przyniesienie do notariusza takiego odpisu. Czy wiecie ile jest ważny taki "Odpis z Księgi Wieczystej"???

ON NIE JEST W OGÓLE WAŻNY ANI PRZEZ MINUTĘ!!!

Wyobraźcie sobie taką sytuację. Dostajecie  "Odpis z Księgi Wieczystej" nieruchomości którą dajmy na to chcecie kupić- on jest sporządzony na konkretną datę i konkretną godzinę. Minutę po otrzymaniu tego odpisu, właściciel nieruchomości złożył wniosek o obciążenie jej hipoteką. W Księdze ląduje wzmianka o wniosku. Wy tego w swoim Odpisie nie będziecie mieli, staje sie on warty tyle co papier, na którym go wydrukowano.

Jedyną realną wartość ma sprawdzenie Księgi Wieczystej elektronicznie, tuż przed samą transakcją!


   

3 komentarze :

Karina pisze...

cenna uwaga, pewnie nie jedna osoba miała taki problem

Karol NC pisze...

Przyznam że rada mega pomocna i na przyszłość sobie ją dobrze zapamiętam. Przerabiałem kilka lat temu temat księgi wieczystej ale właśnie tak jak piszesz tylko ją wydrukowałem a przed samą transakcją już do niej nie zaglądałem.

Unknown pisze...

Bardzo potrzebna strona. Gratuluję i cieszę się, że na nią trafiłam ;)

Prześlij komentarz

Komentarze na blogu są moderowane. Zastrzegam sobie prawo do zablokowania komentarza bez podania przyczyn. Komentarze zawierające linki wyglądające na reklamowe lub pozycjonujące - nie będą publikowane.

-->