czwartek, 19 lutego 2015

4% na koncie oszczędnościowym?

Getin Bank promuje ostatnio dosyć intensywnie swoją ofertę konta oszczędnościowego z promocyjnym oprocentowaniem na 4%. Oferta nowa nie jest, bo funkcjonuje w tabeli oprocentowania już od stycznia, ale teraz wszędzie porozklejali plakaty i reklamy. Postanowiłem się z ta ofertą rozprawić bo moje doświadczenia z tym bankiem do najlepszych nie należą.

Mamy więc ofertę konta oszczędnościowego, które będzie oprocentowane na poziomie 4%, ale tylko do kwoty 10 tyś zł i tylko do końca 2016 roku. Możnaby powiedzieć - okej, zrobimy sobie w ten sposób taką elastyczną lokatę na dziesięć tysięcy i spokojnie poleży sobie to prawie dwa lata...

Nic z tych rzeczy, do tego aby otrzymać promocyjne oprocentowanie potrzebne jest spełnienie jeszcze kilku warunków:
 • posiadać konto osobiste w Getin Banku,
 • co miesiąc otrzymywać wynagrodzenie min. 1000 zł oraz dokonywać płatności kartą na min. 300 zł,
 • wyrazić zgodę marketingową na otrzymywanie SMS-em i e-mailem informacji o promocjach Getin Banku.

Promocja praktycznie wyłączona jest dla starych kont założonych przed październikiem 2012 roku (skąd taka data nie mam pojęcia), dla których będzie ona obowiązywała tylko do końca czerwca. W pozostałych przypadkach promocyjne oprocentowanie przysługuje do końca grudnia 2016. 

Oferta nie dotyczy Kont Oszczędnościowych Skarbonka oraz Celowych Kont Oszczędnościowych.

Moje opinie? Cóż, zakładanie tego konta dla samego konta oszczędnościowego nie wchodzi w rachubę. Konieczne jest założenie rachunku osobistego - jeżeli nie będziemy z niego aktywnie korzystać to nie spełnimy warunków promocji.

Jeżeli jednak ktoś chce założyć nowe konto osobiste i z niego aktywnie korzystać, to może to mieć sens. Spełniając warunki "Pakietu Korzyści" otrzyma następujące benefity:
 • 0 zł za konto osobiste,
 • 0 zł za kartę do konta,
 • zwrot opłat za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce,
 • co miesiąc zwrot 2% za prąd, gaz, telefon itp. do 360 zł rocznie (do 30 zł miesięcznie),
 • 1% więcej na Koncie Oszczędnościowym (o ile nie załapie się na 4%),
 • zwrot 2% każdej raty kredytów gotówkowych i ratalnych do 360 zł. rocznie (max. łącznie 30 zł. miesięcznie),
 • zwrot co miesiąc 2% od każdej płatności kartą kredytową do 360 zł rocznie (do 30 zł miesięcznie),
 • dostaniesz zwrot opłat za otrzymane powiadomienia SMS.

Więcej informacji o koncie na stronie "producenta". Tabela oprocentowania dostępna jest tutaj. Regulamin pakietu korzyści - tutaj.

1 komentarz :

Unknown pisze...

Oferta jest na dobrym poziomie, w porównaniu do konkurencji. Moim zdaniem cała akcja jest prowadzona w celu pozyskania jak największej ilości nowych klientów. Wszyscy wiemy, że prawdopodobnie niedługo zostaną obniżone stopy procentowe , a wtedy o takiej ofercie będziemy mogli tylko pomarzyć. Dla osób które szukają konta osobistego i spełniają te warunki, a dodatkowo chcą oszczędzać to na pewno jest jakaś alternatywa .

Prześlij komentarz

Komentarze na blogu są moderowane. Zastrzegam sobie prawo do zablokowania komentarza bez podania przyczyn. Komentarze zawierające linki wyglądające na reklamowe lub pozycjonujące - nie będą publikowane.

-->