środa, 4 lutego 2015

Zagłosuj na mój blog w konkursie Blog Roku 2014

Chciałem Was wszystkich Drodzy Czytelnicy poprosić o oddanie swojego głosu na mój blog w konkursie Blog Roku 2014. 

Jeżeli uważacie, że w jakikolwiek sposób treści, które przygotowywałem i przygotowuję, są dla Was interesujące i przydatne, to oddajcie swój głos i POMÓŻCIE DZIECIAKOM, którymi opiekuje się FUNDACJA DZIECI NICZYJE - wysyłając SMS o treści o K11511 na numer 7122 - koszt SMS-a wynosi 1,23 zł. Należy pamiętać aby nie wstawiać w treść SMS-a spacji!  Całość dochodu z SMS zostanie przez organizatorów konkursu przeznaczona na Fundację Dzieci Niczyje.


http://fdn.pl/o-fundacji

 
Fundacja Dzieci Niczyje istnieje po to, aby zapewnić każdemu dziecku bezpieczne dzieciństwo, zajmuje się ochroną dzieci przed krzywdzeniem i pomocą tym, które doświadczyły przemocy. Tutaj można pobrać broszurę o tym czym zajmuje się Fundacja.

Przyznam się szczerze, że sam do teraz tak na prawdę nie wiedziałem, czym oni się zajmują. Coś tam słyszałem o fundacji, starałem się pomagać różnym organizacjom charytatywnym w ten czy w inny sposób, ale tej fundacji nigdy nie było na mojej liście. A myślę, że powinna była się znaleźć bo pomoc dzieciakom które doświadczyły przemocy czy zostały skrzywdzone w inny sposób ma znaczenie równie istotne co pomoc ludziom chorym. Fundacja pisze sama o sobie tak:

"W placówkach specjaliści Fundacji Dzieci Niczyje podejmują interwencje, udzielają konsultacji oraz prowadzą terapie, których celem jest pomoc dzieciom w przezwyciężeniu traumy i odzyskaniu równowagi po zdarzeniach związanych z przemocą. Udzielają także wsparcia psychologicznego i pomocy prawnej bliskim dzieci, które stały się ofiarami krzywdzenia."


Fundacja prowadzi także "Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111" - z konsultantami telefonu zaufania dzieci mogą podzielić się swoimi troskami i problemami. Celem jego działania jest poprawa samopoczucia, a często – bezpieczeństwa dzwoniących.

Tych działań jest całe mnóstwo. 

Tak więc wydaje mi się, że cel jest szczytny, a jeżeli pretekstem do pomocy dzieciakom byłoby zagłosowanie na mój blog w konkursie, to będzie mi tym bardziej miło.

http://www.blogroku.pl/2014/kategorie/-b-przeglad-b-b-finansowy-b-,bvk,blog.html

Zasady konkursu Blog Roku 2014 możecie znaleźć na tej stronie. Głosowanie potrwa do 10 lutego, do godziny 12:00. 

Jeżeli jednak nie macie ochoty oddawać na mój blog swojego głosu, ale jednak chcielibyście pomóc dzieciakom, to też możecie wesprzeć Fundację Dzieci niczyje, przekazując jej 1% swojego podatku. Wystarczy, że w składanym zeznaniu podatkowym za rok 2014, w rubryce "Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego (OPP)" wpiszecie numer KRS 0000 20 44 26. Resztą zajmie się urząd skarbowy.Szczegóły znajdują się na tej stronie.

Tak więc podsumowując, serdecznie zapraszam do głosowania na mój blog w konkursie Blog Roku 2014 wysyłając SMS o treści o K11511 na numer 7122 - koszt SMS-a wynosi 1,23 zł, a dochód z głosowania zostanie przeznaczony dla Fundacji Dzieci Niczyje.

1 komentarz :

Grzegorz pisze...

Masz mój głos. Powodzenia!

Prześlij komentarz

Komentarze na blogu są moderowane. Zastrzegam sobie prawo do zablokowania komentarza bez podania przyczyn. Komentarze zawierające linki wyglądające na reklamowe lub pozycjonujące - nie będą publikowane.

-->