Related Posts with Thumbnails

piątek, 3 lutego 2017

•• Jak znaleźć numer księgi wieczystej po numerze działki lub adresie? • Wyszukiwarka ksiąg wieczystych.• Numer KW online


Elektroniczne księgi wieczyste online są dostępne do wglądu w internecie. Jeżeli szukasz informacji na temat księgi wieczystej, albo potrzebujesz dostać odpis księgi  - nie musisz chodzić do sądu! Wystarczy skorzystać z internetu i odpowiedniej wyszukiwarki. Warunkiem sprawdzenia księgi wieczystej jest znajomość numeru KW. Znajdź księgę wieczystą po adresie lub numerze.

GDZIE ZNALEŹĆ NUMER KSIĘGI WIECZYSTEJ?Znalazłem rozwiązanie problemu jak odnaleźć online numer KW posiadając tylko adres czy numer działki. Opisana w artykule wyszukiwarka ksiąg wieczystych pozwala na sprawne i szybkie znalezienie księgi wieczystej po jej numerze, po numerze działki czy adresie nieruchomości.

W dostępnej na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości przeglądarce Ksiąg Wieczystych (http://ekw.ms.gov.pl) nie ma możliwości wyświetlenia księgi, jeśli nie znamy pełnego jej elektronicznego numeru. Strona główna wyszukiwarki wprawdzie oznajmia "znajdź księgę wieczystą po kryteriach", ale jedynym kryterium jest znajomość numeru KW, który trzeba wcześniej jakoś zdobyć (najlepiej za darmo). Sam stawałem przed tym problemem kiedy chciałem sprawdzić online Księgę Wieczystą nieruchomości po adresie, a nie znałem jej numeru. Na szczęście znalazłem stronę pozwalającą wyszukać taki numerek.

Brak numeru KW to kłopot, szczególnie kiedy np. chcemy sprawdzić jakaś nieruchomość pod kątem ewentualnego zakupu lub kiedy ścigamy dłużnika i szukamy jego majątku. Trzeba więc ustalić numer księgi wieczystej po adresie albo po numerze działki.

Do nie dawna nie było w takiej sytuacji zbyt wielu możliwości znalezienia numeru księgi wieczystej. Trzeba było składać wnioski i fatygować się do urzędów. Był też problem polegający na tym, że nie każdemu urzędy chciały taki numer udostępnić. Tymczasem przecież Księgi Wieczyste są jawne, potrzeba tylko znać numer KW. Wpisując go do przeglądarki ksiąg wieczystych możemy wyświetlić pełną jej treść. "Gdzie znajdę numer księgi wieczystej?" Można go ustalić mając np. identyfikator działki, trzeba tylko skorzystać z wyszukiwania w specjalnej bazie.


Znajdź numer księgi wieczystej

Ponieważ sam stanąłem przed tego typu problemem niedawno, to zacząłem szukać rozwiązania i okazuje się, że rozwiązanie jest dostępne w serwisie znajdzksiege.pl - znajduje się tam wyszukiwarka ksiąg wieczystych. Skorzystałem i ponieważ w moim przypadku zadziałało, i wyszukiwarka pozwoliła mi odkryć numer księgi znając numer działki - postanowiłem podzielić się tym "znaleziskiem" na blogu. 

Powyżej wspomniany (link), pozwala całkowicie online wyszukać i pobrać nowy numer księgi wieczystej podając adres nieruchomości lub podając numer działki. Jest to olbrzymie ułatwienie dla wszystkich, którzy próbują namierzyć i rozeznać konkretne nieruchomości. Rozwiązanie to SPRAWDZIŁEM na sobie i wiem, że działa!

Tak to wygląda w środku:
Wyszukiwarka numerów Ksiąg Wieczystych po adresie lub działce
Koszt wykonania takiego wyszukiwania kw wynosi 39,95zł. Mnie nie dziwi, że takie wyszukiwanie nie odbywa się za darmo. Ktoś zbudował całą bazę (prawdopodobnie pracowicie przepisując numerki z publicznie dostępnych ksiąg). Uważam, że jest to niewielka kwota, za nieocenioną w niektórych wypadkach informację. Żeby skorzystać z wyszukiwania wystarczy zarejestrować się podając adres e-mail (nie jest przy tym istotne czy ten mail jest prawdziwy). Nie trzeba wpisywać żadnych danych osobowych. Po wyszukaniu numeru księgi, należy wnieść opłatę. Można to zrobić przelewem, można poprzez płatności "moje rachunki" albo w sieci Żabka, niestety nie da się zapłacić kartą. następnie możemy wykonać sprawdzenie numeru księgi wieczystej.
Autorzy serwisu twierdzą, że posiadają zindeksowane dane dotyczące numerów ksiąg z około 80% wszystkich ksiąg wieczystych. Sprawdzałem wiele numerów KW mieszkań czy działek i za każdym razem udawało mi się pozyskać numer księgi wieczystej.

Numer KW po adresie i po numerze działki ewidencyjnej

Co trzeba zrobić aby znaleźć w wyszukiwarce numer KW?


Serwis działa w ten sposób, że najpierw możemy sprawdzić, czy w ogóle jesteśmy w stanie ustalić numer księgi wieczystej - wyszukujemy podając adres lub numer działki. Zanim dokonamy płatności serwis wyświetli nam numer księgi w formie zamaskowanej, będziemy jedynie widzieć jego fragment i wiedzieć czy w ogóle istnieje w bazie. Kiedy wiemy, że numer księgi został odnaleziony, musimy dokonać opłaty, a wtedy zostanie on nam wyświetlony w całości. Cała operacja, jeśli płacimy przez Internet trwa około pięciu minut.

Autorzy serwisu deklarują także, że w rzadkich przypadkach, gdyby wskazana  księga wieczysta nie opisywała żądanej nieruchomości (na przykład w wyniku niedawnej modyfikacji treści księgi), dokonają niezwłocznego zwrotu pełnej opłaty za wyszukanie księgi.

Pojawiały się w komentarzach pod tym wpisem opinie o tym, że nie odpowiadają na maile, w moim przypadku odpowiedź otrzymywałem na każdą korespondencję. Według tego co obserwuję to jednak w większości przypadków, tak jak było w moim, wszystko jest w porządku i numer księgi uzyskamy. Co więcej z tego co widzę to Z SERWISU SKORZYSTAŁO JUŻ TYSIĄCE OSÓB!!

Z własnego doświadczenia polecam, jeśli ktoś chce skorzystać, może przejść do serwisu klikając w banner poniżej.
   

Alternatywna ścieżka dla tych, którzy nie chcą skorzystać z wyszukiwarki ksiąg wieczystych online obejmuje udanie się osobiście do Wydziału Geodezji w Starostwie Powiatowym, w którym zlokalizowana jest nieruchomość. Tam na wniosek, po opłaceniu 12 zł  i wskazaniu tzw. "interesu prawnego" (w praktyce chęć zakupu to też interes prawny, czyż nie?) można uzyskać wyrys z mapki z numerem działki. Niestety z tego co się orientuję, urzędy nie uznają np. za interes prawny chęci zakupu nieruchomości.


Jak już ktoś znajdzie Księgę Wieczystą, a nie bardzo wiedziałby jak się po niej poruszać, to polecam mój wpis o tym jak czytać zawartość Księgi Wieczystej.

Czy wiesz jak długo jest ważny odpis z księgi wieczystej?

Napisałem też artykuł o tym jak poprawić błąd w księdze wieczystej.

Już ponad TYSIĄC osób skorzystało z prezentowanego serwisu i uzyskało dostęp do numer księgi wieczystej. Z boku jest lista przykładowa kilkudziesięciu transakcji, ale ona jest już stara bo od czasu jej wygenerowania z serwisu skorzystało jeszcze dodatkowe SETKI osób.

Niektóre osoby zamawiały po kilka numerów ksiąg - niewątpliwie wyszukiwarka ksiąg wieczystych po adresie czy numerze w ich przypadku dała pozytywne rezultaty ponieważ skoro zamówili kolejne numery, to pierwsze wyszukanie musiało zadziałać.

Domyślam się też, że gdyby "wyszukiwarka KW" po identyfikatorze działki nie działała poprawnie to miałbym mnóstwo negatywnych komentarzy pod tym wpisem, tymczasem jeśli już pojawiają się jakieś problemy to są one sporadyczne. Jeżeli ktoś korzystając z serwisu nie otrzyma numer księgi pasującego do adresu lub działki (co może się zdarzyć, wszak w każdej bazie danych czasem są błędy) to może napisać na maila reklamację i żądać zwrotu pieniędzy. Autorzy serwisu z resztą deklarują, że zwracają w takich wypadkach kasę. Ja nigdy nie miałem problemów, tak się złożyło, że moje wyniki wyszukiwania były prawidłowe. Kilka razy już korzystałem z wyszukiwarki, są też tacy, którzy zamawiają pakiety hurtowe i dostają ZNIŻKI!

Właśnie tak, ZNIŻKA ZA PAKIET hurtowy - sam tego nie załatwiałem, ale jest możliwość otrzymania zniżki gdyby ktoś chciał wykupić od razu pakiet większej liczby zapytań. Po wejściu do serwisu można wkupić pakiet hurtowy  dzięki temu zapłaci się taniej za wyszukiwania, i nie będzie trzeba wykonywać nowego przelewu przy każdym zamówieniu. Można zaoszczędzić nawet do 50%:  
 • 3 wyszukiwania numeru kw za 99,95 zł (oszczędność 15%),
 • 5 wyszukiwań numerku księgi za 159,95 zł (oszczędność 20%),
 • 10 wyszukiwań po adresie lub numerze działki za 299,95 zł (oszczędność 25%),
 • 25 wyszukiwań ksiąg wieczystych za 499,95 zł (oszczędność 50%)
 • 50 wyszukiwań za 899,95zł (oszczędność 55%)
 • 100 wyszukiwań numeru księgi wieczystej za 1499,95 zł (oszczędność 60%)Na koniec warto jeszcze zrekapitulować jak to jest z tą jawnością przeglądania ksiąg wieczystych. Znalazłem na jednej ze stron prawniczych takie wytłumaczenie co do jawności formalnej KW, że skoro ustawa stanowi, że księgi wieczyste są jawne, to oznacza że są dostępne dla publiki. Gdyby było inaczej nie miałaby sensu zasada, że nie można się zasłaniać brakiem znajomości wpisów w księdze. Księgi muszą być więc jawne i dostępne dla każdego kto tego potrzebuje choćby chcąc dokonać czynności prawnej bo bezpieczeństwo obrotu nieruchomościami właśnie tego wymaga. Bez jawności ksiąg nie byłoby możliwe stosowanie hipoteki. Co więcej z treścią księgi wieczystej może się zapoznać każdy bez konieczności wykazywania interesu prawnego, dopiero przeglądanie akt księgi wymaga wykazania takiego interesu(co w praktyce bywa interpretowane różnie).
Zgodnie z ustawą z dnia 6.07.1982 r. o księgach wieczystych i hipotece (Dz.U.1982 Nr 19 poz.147):
 • księgi wieczyste są jawne - każdy kto zna numer księgi wieczystej może ją przeglądać. nie dotyczy to akt księgi wieczystej, te może przeglądać tylko osoba mająca interes prawny,
 • domniemanie zgodności ze stanem prawnym – przyjmuje się, że stan prawny ujawniony w księdze wieczystej jest zgodny z rzeczywistością,
 • rękojmia wiary publicznej ksiąg wieczystych – w razie niezgodności między stanem prawnym ujawnionym w księdze wieczystej a rzeczywistym stanem prawnym, treść księgi rozstrzyga na korzyść tego, kto przez czynność prawną z osobą uprawnioną według księgi wieczystej nabył własność lub inne prawo rzeczowe,
 • pierwszeństwo praw wpisanych - prawa wpisane do KW mają pierwszeństwo przed takimi prawami niewpisanymi do księgi.
Co ciekawe w kwestii jawności dostępu do numeru księgi wieczystej wypowiedział się Naczelny Sąd Administracyjny w wyroku z 19 listopada 2014 roku (Sygn. akt I OSK 802/13), uznając, że w przypadku wnioskowania do starosty o podanie numeru KW konkretnej nieruchomości numer ten jest objęty jawnością. Co za tym idzie organ administracji nie może przyjmować, że numer księgi wieczystej określonej nieruchomości objętej operatem ewidencji gruntów i budynków nie stanowi informacji o gruncie, podlegającej ujawnieniu na wniosek każdej zainteresowanej osoby. W konsekwencji powinien go podać na wniosek.

Pogląd ten podzielił też Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie, który w orzeczeniu do sprawy o sygnaturze III SA/Lu 1147/14 orzekł, że jest interesem prawnym żądanie numeru księgi wieczystej w celu zabezpieczenia swoich roszczeń określonych tytułem wykonawczym. Informacje o numerze księgi wieczystej mogą być konieczne dla wytaczania powództw służących zabezpieczeniu wyzbywania się majątku przez dłużników. W przypadku żądania danych o numerze KW konkretnej wskazanej nieruchomości Starosta winien te dane podać.

Tyle w kwestii orzecznictwa, na które się natknąłem. Jak pokazuje życie można się wozić o taki numerek z organami administracji państwowej i sądami, albo sprawdzić go odpłatnie w komercyjnej wyszukiwarce. Jaki sens ma taka postawa urzędów? Nie wiem.

Numery wydziałów ksiąg wieczystych sądów wieczystoksięgowych

Ponieważ udało mi się dotrzeć do interesującego zestawienia postanowiłem, że wrzucę je tu na bloga bo może się przydać wszystkim, którzy chcieliby wyszukać numer księgi wieczystej a nie wiedzą z jakim sądem wiąże się dany kod w numerze. W poniższej tabeli znajdziecie adresy sądów rejonowych, prowadzących wydziały ksiąg wieczystych oraz numery kodów tych sądów w systemie nowej księgi wieczystej. Dzięki temu w wiadomo dokąd się udać jeśli chcemy w sądzie zweryfikować numer księgi wieczystej.

Lp.Nazwa lokalizacjiAdresKod
1Sąd Rejonowy w Aleksandrowie Kujawskimul. Narutowicza 16, 87-700 Aleksandrów KujawskiWL1A
2Sąd Rejonowy w Aleksandrowie Kujawskim, Wydział Zamiejscowy w Radziejowieul. Brzeska 20, 88-200 RadziejówWL1R
3Sąd Rejonowy w Augustowieul. Młyńska 59, 16-300 AugustówSU1A
4Sąd Rejonowy w Augustowie, Wydział Zamiejscowy w Sejnachul. Konarskiego 23B, 16-500 SejnySU1N
5Sąd Rejonowy w Bartoszycachul. Warszawska 3, 11-200 BartoszyceOL1Y
6Sąd Rejonowy w Bartoszycach, Wydział Zamiejscowy w Lidzbarku Warmińskimul. Wyszyńskiego 37, 11-100 Lidzbark WarmińskiOL1L
7Sąd Rejonowy w Bełchatowieul. Stefana Okrzei 4, 97-400 BełchatówPT1B
8Sąd Rejonowy w Będzinieul. Królowej Jadwigi 2, 42-500 BędzinKA1B
9Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiejul. Brzeska 20-22, 21-500 Biała PodlaskaLU1B
10Sąd Rejonowy w Białogardzieul. Wileńska 2, 78-200 BiałogardKO1B
11Sąd Rejonowy w Białogardzie, Wydział Zamiejscowy w Świdwinieul. Batalionów Chłopskich 6, 78-300 ŚwidwinKO2B
12Sąd Rejonowy w Białymstokuul. Mickiewicza 103, 15-950 BiałystokBI1B
13Sąd Rejonowy w Bielsku Podlaskimul. Mickiewicza 53, 17-100 Bielsk PodlaskiBI1P
14Sąd Rejonowy w Bielsku Podlaskim, Wydział Zamiejscowy w Hajnówceul. Warszawska 87, 17-200 HajnówkaBI2P
15Sąd Rejonowy w Bielsku Podlaskim, Wydział Zamiejscowy w Siemiatyczachul. Górna 61, 17-300 SiemiatyczeBI3P
16Sąd Rejonowy w Bielsku-Białejul. Świętej Trójcy 3, 43-300 Bielsko-BiałaBB1B
17Sąd Rejonowy w Biłgorajuul. T. Kościuszki 29, 23-400 BiłgorajZA1B
18Sąd Rejonowy w Biłograju, Wydział Zamiejscowy w Janowie Lubelskimul. Jana Zamoyskiego 94, 23-300 Janów LubelskiZA1J
19Sąd Rejonowy w Bochniul. Kościuszki 4, 32-700 BochniaTR1O
20Sąd Rejonowy w Bolesławcuul. Sądowa 1, 59-700 BolesławiecJG1B
21Sąd Rejonowy w Braniewieul. Sądowa 1, 14-500 BraniewoEL1B
22Sąd Rejonowy w Brodnicyul. Sądowa 5, 87-300 BrodnicaTO1B
23Sąd Rejonowy w Brodnicy, Wydział Zamiejscowy w Golubiu-Dobrzyniuul. Kościelna 23/25, 87-400 Golub-DobrzyńTO1G
24Sąd Rejonowy w Brzeguul. B. Chrobrego 31, 49-300 BrzegOP1B
25Sąd Rejonowy w Brzeskuul. Kościuszki 20, 32-800 BrzeskoTR1B
26Sąd Rejonowy w Brzezinachul. Waryńskiego 32, 95-060 BrzezinyLD1B
27Sąd Rejonowy w Busku-Zdrojuul. Kościuszki 5, 28-100 Busko-ZdrójKI1B
28Sąd Rejonowy w Busku-Zdroju, Wydział Zamiejscowy w Kazimierzy Wielkiejul. T. Kościuszki 3, 28-500 Kazimierza WielkaKI1I
29Sąd Rejonowy w Busku-Zdroju, Wydział Zamiejscowy w Pińczowieul. 3 Maja 12a, 28-400 PińczówKI1P
30Sąd Rejonowy w Bydgoszczyul. Wały Jagiellońskie 4, 85-950 BydgoszczBY1B
31Sąd Rejonowy w Bytomiuul. Piekarska 1, 41-900 BytomKA1Y
32Sąd Rejonowy w Chełmieal. I Armii Wojska Polskiego 16, 22-100 ChełmLU1C
33Sąd Rejonowy w Chełmie, Wydział Zamiejscowy we WłodawieRynek 10 a, 22-200 WłodawaLU1W
34Sąd Rejonowy w Chełmnieul. Toruńska 3, 86-200 ChełmnoTO1C
35Sąd Rejonowy w Chełmnie, Wydział Zamiejscowy w Wąbrzeźnieul. Wolności 19, 87-200 WąbrzeźnoTO1W
36Sąd Rejonowy w Chodzieżyul. Krasińskiego 10, 64-800 ChodzieżPO1H
37Sąd Rejonowy w Chodzieży, Wydział Zamiejscowy w Wyrzyskuul. Bydgoska 24, 89-300 WyrzyskPO2H
38Sąd Rejonowy w Chojnicachul. Młyńska 30, 89-600 ChojniceSL1C
39Sąd Rejonowy w Chorzowieul. Rostka 2, 41-500 ChorzówKA1C
40Sąd Rejonowy w Choszcznieul. Wolności 14, 73-200 ChoszcznoSZ1C
41Sąd Rejonowy w Chrzanowieul. Sądowa 7, 32-500 ChrzanówKR1C
42Sąd Rejonowy w Ciechanowieul. Mikołajczyka 5, 06-400 CiechanówPL1C
43Sąd Rejonowy w Cieszynieul. Garncarska 8, 43-400 CieszynBB1C
44Sąd Rejonowy w Częstochowieul. Dąbrowskiego 23/35, 42-201 CzęstochowaCZ1C
45Sąd Rejonowy w Częstochowie, Wydział Zamiejscowy w Kłobuckuul. Wieluńska 17, 42-100 KłobuckCZ2C
46Sąd Rejonowy w Człuchowieul. Szczecińska 1, 77-300 CzłuchówSL1Z
47Sąd Rejonowy w Dąbrowie Górniczejul. Graniczna 23, 41-300 Dąbrowa GórniczaKA1D
48Sąd Rejonowy w Dąbrowie Tarnowskiejul. Jakuba Bojki 2, 33-200 Dąbrowa TarnowskaTR1D
49Sąd Rejonowy w Dębicyul. Słoneczna 3, 39-200 DębicaRZ1D
50Sąd Rejonowy w Dębicy, Wydział Zamiejscowy w Ropczycachul. Słowackiego 7, 39-100 RopczyceRZ1R
51Sąd Rejonowy w Drawsku Pomorskimul. Jasna 3, 78-500 Drawsko PomorskieKO1D
52Sąd Rejonowy w Działdowieul. Jagiełły 31, 13-200 DziałdowoEL1D
53Sąd Rejonowy w Dzierżoniowieul. Świdnicka 51, 58-200 DzierżoniówSW1D
54Sąd Rejonowy w Elblągu ul. płk. Dąbka 8-12, 82-300 ElblągEL1E
55Sąd Rejonowy w Ełkuul. M. Konopnickiej 4, 19-300 EłkOL1E
56Sąd Rejonowy w Garwolinieal. Legionów 46, 08-400 GarwolinSI1G
57Sąd Rejonowy Gdańsk-Północ w Gdańskuul. Piekarnicza 10, 80-126 GdańskGD1G
58Sąd Rejonowy w Gdynipl. Konstytucji 5, 81-969 GdyniaGD1Y
59Sąd Rejonowy w Giżyckuul. Warszawska 28, 11-500 GiżyckoOL1G
60Sąd Rejonowy w Giżycku, Wydział Zamiejscowy w Węgorzewieul. 3 Maja 2, 11-600 WęgorzewoOL2G
61Sąd Rejonowy w Gliwicachul. Wieczorka 10a, 44-100 GliwiceGL1G
62Sąd Rejonowy w Głogowieul. St. Kutrzeby 2, 67-200 GłogówLE1G
63Sąd Rejonowy w Gnieźnieul. Franciszkańska 9, 62-200 GnieznoPO1G
64Sąd Rejonowy w Goleniowieul. Konstytucji 3 Maja 45, 72-100 GoleniówSZ1O
65Sąd Rejonowy w Gorlicachul. Biecka 5, 38-300 GorliceNS1G
66Sąd Rejonowy w Gorzowie Wielkopolskimul. Chopina 52 blok 15, 66-400 Gorzów Wlkp.GW1G
67Sąd Rejonowy w Gostyninieul. 3 Maja 43, 09-500 GostyninPL1G
68Sąd Rejonowy w Gostyniuul. Sądowa 1, 63-800 GostyńPO1Y
69Sąd Rejonowy w Grajewieul. Mickiewicza 10 C, 19-200 GrajewoLM1G
70Sąd Rejonowy w Grodzisku Mazowieckimul. Bartniaka 21/23, 05-825 Grodzisk MazowieckiWA1G
71Sąd Rejonowy w Grodzisku Wielkopolskimul. Żwirki i Wigury 3, 62-065 Grodzisk Wlkp.PO1S
72Sąd Rejonowy w Grójcuul. Sportowa 14, 05-600 GrójecRA1G
73Sąd Rejonowy w Grójcu, Wydział Zamiejscowy w Białobrzegachul. Kościelna 110, 26-800 BiałobrzegiRA2G
74Sąd Rejonowy w Grudziądzuul. Sikorskiego 19/23, 86-300 GrudziądzTO1U
75Sąd Rejonowy w Gryficachul. Wysoka Brama 2, 72-300 GryficeSZ1G
76Sąd Rejonowy w Gryficach, Wydział Zamiejscowy w Łobzieul. Niepodległości 15, 73-150 ŁobezSZ1L
77Sąd Rejonowy w Gryfinieul. Grunwaldzka 8, 74-100 GryfinoSZ1Y
78Sąd Rejonowy w Hrubieszowieul. mjr. H. Dobrzańskiego "Hubala" 7, 22-500 HrubieszówZA1H
79Sąd Rejonowy w Iławieul. Gen. Andersa 2, 14-200 IławaEL1I
80Sąd Rejonowy w Iławie, Wydział Zamiejscowy w Nowym Mieście Lubawskimul. Grunwaldzka 28, 13-300 Nowe Miasto LubawskieEL1N
81Sąd Rejonowy w Inowrocławiuul. G. Narutowicza 42, 88-100 InowrocławBY1I
82Sąd Rejonowy w Inowrocławiu, Wydział Zamiejscowy w Mogilnieul. Sądowa 21, 88-300 MogilnoBY1M
83Sąd Rejonowy w Jarocinieul. Wrocławska 6, 63-200 JarocinKZ1J
84Sąd Rejonowy w Jarosławiuul. Jana Pawła II 11, 37-500 JarosławPR1J
85Sąd Rejonowy w Jarosławiu, Wydział Zamiejscowy w Lubaczowieul. Mickiewicza 24, 37-600 LubaczówPR1L
86Sąd Rejonowy w Jastrzębiu-Zdrojuul. Staszica 3, 44-330 Jastrzębie-ZdrójGL1J
87Sąd Rejonowy w Jaśleul. Armii Krajowej 3, 38-200 JasłoKS1J
88Sąd Rejonowy w Jaworznieul. Grunwaldzka 28, 43-600 JaworznoKA1J
89Sąd Rejonowy w Jeleniej Górzeul. Bankowa 18, 58-500 Jelenia GóraJG1J
90Sąd Rejonowy w Jędrzejowieul. 11 Listopada 74, 28-300 JędrzejówKI1J
91Sąd Rejonowy w Jędrzejowie, Wydział Zamiejscowy we Włoszczowieul. Kusocińskiego 11, 29-100 WłoszczowaKI1W
92Sąd Rejonowy w Kaliszual. Wolności 13, 62-800 KaliszKZ1A
93Sąd Rejonowy w Kamiennej Górzeal. Wojska Polskiego 36, 58-400 Kamienna GóraJG1K
94Sąd Rejonowy w Kartuzachul. Kościuszki 1, 83-300 KartuzyGD1R
95Sąd Rejonowy Katowice-Wschód w Katowicachul. Francuska 70A, 40-028 KatowiceKA1K
96Sąd Rejonowy w Kędzierzynie-Koźluul. Żeromskiego 5, 47-200 Kędzierzyn-KoźleOP1K
97Sąd Rejonowy w Kępnieal. Marcinkowskiego 10, 63-600 KępnoKZ1E
98Sąd Rejonowy w Kępnie, Wydział Zamiejscowy w Ostrzeszowieul. Zamkowa 9a, 63-500 OstrzeszówKZ1O
99Sąd Rejonowy w Kętrzynieul. Sikorskiego 66, 11-400 KętrzynOL1K
100Sąd Rejonowy w Kielcachul. Malików 146a, 25-639 KielceKI1L
101Sąd Rejonowy w Kluczborkuul. M. Skłodowskiej-Curie 15, 46-200 KluczborkOP1U
102Sąd Rejonowy w Kłodzkuul. Bohaterów Getta 15, 57-300 KłodzkoSW1K
103Sąd Rejonowy w Kłodzku, Wydział Zamiejscowy w Nowej Rudzieul. Niepodległości 2, 57-400 Nowa RudaSW2K
104Sąd Rejonowy w Koleul. Włocławska 4, 62-600 KołoKN1K
105Sąd Rejonowy w Kołobrzeguul. Katedralna 13, 78-100 KołobrzegKO1L
106Sąd Rejonowy w Koninieul. Wojska Polskiego 2, 62-500 KoninKN1N
107Sąd Rejonowy w Końskichul. Iwo Odrowąża 5, 26-200 KońskieKI1K
108Sąd Rejonowy w Koszalinieul. Grottgera 4, 75-950 KoszalinKO1K
109Sąd Rejonowy w Koszalinie, Wydział Zamiejscowy w Sławnieul. Wojska Polskiego 8, 76-100 SławnoKO1E
110Sąd Rejonowy w Kościaniepl. Niezłomnych 2, 64-000 KościanPO1K
111Sąd Rejonowy w Kościerzynieul. Zgromadzenia Księży Zmartwychwstańców 1, 83-400 KościerzynaGD1E
112Sąd Rejonowy w Kozienicachul. Konstytucji 3 Maja 22, 26-900 KozieniceRA1K
113Sąd Rejonowy dla Krakowa-Krowodrzy w Krakowie, Wydział Zamiejscowy w CzernichowieCzernichów 241, 32-070 CzernichówKR1K
114Sąd Rejonowy dla Krakowa-Krowodrzy w Krakowie, Wydział Zamiejscowy w Krzeszowicachpl. Kulczyckiego 1, 32-065 KrzeszowiceKR2K
115Sąd Rejonowy dla Krakowa-Nowej Huty w Krakowie, Wydział Zamiejscowy w Proszowicachul. Kosynierów 28, 32-100 ProszowiceKR1H
116Sąd Rejonowy dla Krakowa–Podgórza w Krakowieul. Przy Rondzie 7, 31-547 KrakówKR1P
117Sąd Rejonowy dla Krakowa–Podgórza w Krakowie, Wydział Zamiejscowy w SkaleRynek 29, 32-043 SkałaKR2P
118Sąd Rejonowy dla Krakowa–Śródmieścia w Krakowie, Wydział Zamiejscowy w Miechowiepl. Kościuszki 3a, 32-200 MiechówKR1M
119Sąd Rejonowy dla Krakowa–Śródmieścia w Krakowie, Wydział Zamiejscowy w Słomnikachos. Świerczewskiego 4, 32-090 SłomnikiKR1S
120Sąd Rejonowy w Krasnymstawieul. Poniatowskiego 31, 22-300 KrasnystawZA1K
121Sąd Rejonowy w Kraśnikuul. Lubelska 81, 23-200 KraśnikLU1K
122Sąd Rejonowy w Krośnieul. Sienkiewicza 12, 38-400 KrosnoKS1K
123Sąd Rejonowy w Krośnie, Wydział Zamiejscowy w Brzozowieul. 3 Maja 2a, 36-200 BrzozówKS1B
124Sąd Rejonowy w Krośnie Odrzańskimul. Piastów 10 L, 66-600 Krosno OdrzańskieZG1K
125Sąd Rejonowy w Krośnie Odrzańskim, Wydział Zamiejscowy w Gubinieul. Piastowska 16, 66-620 GubinZG2K
126Sąd Rejonowy w Krotoszynieul. Sienkiewicza 11, 63-700 KrotoszynKZ1R
127Sąd Rejonowy w Kutnieul. Spokojna 2, 99-300 KutnoLD1K
128Sąd Rejonowy w Kwidzynieul. Kościuszki 30A, 82-500 KwidzynGD1I
129Sąd Rejonowy w Kwidzynie, Wydział Zamiejscowy w Sztumieul. Mickiewicza 17, 82-400 SztumGD2I
130Sąd Rejonowy w Legionowieul. Sobieskiego 47, 05-118 LegionowoWA1L
131Sąd Rejonowy w Legnicyul. Andersa 12-13, 59-220 LegnicaLE1L
132Sąd Rejonowy w Leskupl. Konstytucji 3 Maja 9, 38-600 LeskoKS1E
133Sąd Rejonowy w Lesku, Wydział Zamiejscowy w Ustrzykach Dolnychul. 29 Listopada 12, 38-700 Ustrzyki DolneKS2E
134Sąd Rejonowy w Lesznieul. Dąbrowskiego 2, 64-100 LesznoPO1L
135Sąd Rejonowy w Leżajskuul. Mickiewicza 47, 37-300 LeżajskRZ1E
136Sąd Rejonowy w Lęborkupl. Kopernika 4, 84-300 LęborkSL1L
137Sąd Rejonowy w Lęborku, Wydział Zamiejscowy w Bytowieul. Zamkowa 1, 77-100 BytówSL1B
138Sąd Rejonowy w Limanowejul. Józefa Marka 19, 34-600 LimanowaNS1L
139Sąd Rejonowy w Limanowej, Wydział Zamiejscowy w Mszanie Dolnejul. Fabryczna 6, 34-730 Mszana DolnaNS2L
140Sąd Rejonowy w Lipnieul. Piłsudskiego 15/17, 87-600 LipnoWL1L
141Sąd Rejonowy w Lipnie, Wydział Zamiejscowy w Rypinieul. Warszawska 42, 87-500 RypinWL1Y
142Sąd Rejonowy w Lubaniuul. Armii Krajowej 31, 59-800 LubańJG1L
143Sąd Rejonowy w Lubartowieul. Lubelska 57, 21-100 LubartówLU1A
144Sąd Rejonowy w Lubinieul. Wrocławska 3, 59-300 LubinLE1U
145Sąd Rejonowy Lublin-Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdnikuul. Kard. S. Wyszyńskiego 18, 21-040 ŚwidnikLU1S
146Sąd Rejonowy Lublin-Zachód w Lublinieul. Konrada Wallenroda 4d, 20-607 LublinLU1I
147Sąd Rejonowy w Lublińcuul. Sądowa 3, 42-700 LubliniecCZ1L
148Sąd Rejonowy w Lwówku Śląskimal. Wojska Polskiego 7, 59-600 Lwówek ŚląskiJG1S
149Sąd Rejonowy w Łańcucieul. Grunwaldzka 10, 37-100 ŁańcutRZ1A
150Sąd Rejonowy w Łaskuul. Przemysłowa 5, 98-100 ŁaskSR1L
151Sąd Rejonowy w Łasku, Wydział Zamiejscowy w Poddębicachul. Północna 5, 99-200 PoddębiceSR2L
152Sąd Rejonowy w Łęczycyul. M. Konopnickiej 16, 99-100 ŁęczycaLD1Y
153Sąd Rejonowy dla Łodzi-Śródmieścia w Łodziul. Pomorska 21, 90-921 ŁódźLD1M
154Sąd Rejonowy w Łomżyul. Polowa 1, 18-400 ŁomżaLM1L
155Sąd Rejonowy w Łowiczuul. Kaliska 1/3, 99-400 ŁowiczLD1O
156Sąd Rejonowy w Łukowieul. Staropijarska 1, 21-400 ŁukówLU1U
157Sąd Rejonowy w Malborkuul. 17 Marca 3, 82-200 MalborkGD1M
158Sąd Rejonowy w Malborku, Wydział Zamiejscowy w Nowym Dworze Gdańskimul. Warszawska 28, 82-100 Nowy Dwór GdańskiGD2M
159Sąd Rejonowy w Mielcuul. Kościuszki 15A, 39-300 MielecTB1M
160Sąd Rejonowy w Mielcu, Wydział Zamiejscowy w Kolbuszowejul. Tyszkiewiczów 4, 36-100 KolbuszowaTB1K
161Sąd Rejonowy w Międzyrzeczuul. Wojska Polskiego 1, 66-300 MiędzyrzeczGW1M
162Sąd Rejonowy w Międzyrzeczu, Wydział Zamiejscowy w Sulęcinieul. Kościuszki 30, 69-200 SulęcinGW1U
163Sąd Rejonowy w Mikołowieul. Ks. Kard. St. Wyszyńskiego 4, 43-190 MikołówKA1M
164Sąd Rejonowy w Mińsku Mazowieckimul. Okrzei 14, 05-300 Mińsk MazowieckiSI1M
165Sąd Rejonowy w Mławieul. Reymonta 3, 06-500 MławaPL1M
166Sąd Rejonowy w Mławie, Wydział Zamiejscowy w Żurominieul. Olszewska 9/11, 09-300 ŻurominPL2M
167Sąd Rejonowy w Mrągowieul. Królewiecka 55, 11-700 MrągowoOL1M
168Sąd Rejonowy w Mrągowie, Wydział Zamiejscowy w Biskupcuul. Sądowa 4, 11-300 BiskupiecOL1B
169Sąd Rejonowy w Mysłowicachul. Krakowska 2, 41-400 MysłowiceKA1L
170Sąd Rejonowy w Myszkowieul. Kwiatkowskiego 2, 42-300 MyszkówCZ1M
171Sąd Rejonowy w Myślenicachul. Piłsudskiego 7, 32-400 MyśleniceKR1Y
172Sąd Rejonowy w Myślenicach, Wydział Zamiejscowy w DobczycachRynek 22A, 32-410 DobczyceKR2Y
173Sąd Rejonowy w Myśliborzuul. Niedziałkowskiego 6, 74-300 MyślibórzSZ1M
174Sąd Rejonowy w Nakle nad Noteciąul. Sądowa 3, 89-100 Nakło nad NoteciąBY1N
175Sąd Rejonowy w NiskuPlac Wolności 14, 37-400 NiskoTB1N
176Sąd Rejonowy w Nowej Soliul. Piłsudskiego 24, 67-100 Nowa SólZG1N
177Sąd Rejonowy w Nowej Soli, Wydział Zamiejscowy we WschowiePlac Kosynierów 1C, 67-400 WschowaZG1W
178Sąd Rejonowy w Nowym Dworze Mazowieckimul. Chemików 1B, 05-100 Nowy Dwór MazowieckiWA1N
179Sąd Rejonowy w Nowym Sączuul. Pijarska 3, 33-300 Nowy SączNS1S
180Sąd Rejonowy w Nowym Sączu, Wydział Zamiejscowy w Muszynieul. A. Kity 18, 33-370 MuszynaNS1M
181Sąd Rejonowy w Nowym Targuul. Ludźmierska 29, 34-400 Nowy TargNS1T
182Sąd Rejonowy w Nowym Tomyślupl. Niepodległości 31, 64-300 Nowy TomyślPO1N
183Sąd Rejonowy w NysieRynek 36 C, 48-300 NysaOP1N
184Sąd Rejonowy w Obornikachul. Piłsudskiego 57, 64-600 ObornikiPO1O
185Sąd Rejonowy w Oleckuul. Sembrzyckiego 18, 19-400 OleckoOL1C
186Sąd Rejonowy w Oleśnicyul. 3 Maja 48/49, 56-400 OleśnicaWR1E
187Sąd Rejonowy w Oleśnieul. Sądowa 3, 46-300 OlesnoOP1L
188Sąd Rejonowy w Olkuszuul. Króla Kazimierza Wlk. 45, 32-300 OlkuszKR1O
189Sąd Rejonowy w Olsztynieul. Dąbrowszczaków 44, 10-001 OlsztynOL1O
190Sąd Rejonowy w Olsztynie, Wydział Zamiejscowy w Nidzicyul. Kościuszki 15, 13-100 NidzicaOL1N
191Sąd Rejonowy w Oławieul. 3 Maja 26, 55-200 OławaWR1O
192Sąd Rejonowy w Oławie, Wydział Zamiejscowy w Strzelinieul. Kamienna 1, 57-100 StrzelinWR1T
193Sąd Rejonowy w Opatowiepl. Obrońców Pokoju 18, 27-500 OpatówKI1T
194Sąd Rejonowy w Opocznieul. Biernackiego 20, 26-300 OpocznoPT1O
195Sąd Rejonowy w Opoluul. Ozimska 60a, 45-368 OpoleOP1O
196Sąd Rejonowy w Opolu Lubelskimul. Piłsudskiego 12, 24-300 Opole LubelskieLU1O
197Sąd Rejonowy w Ostrołęceul. Mazowiecka 3, 07-410 OstrołękaOS1O
198Sąd Rejonowy w Ostrowcu Świętokrzyskimul. Kościuszki 1, 27-400 Ostrowiec ŚwiętokrzyskiKI1O
199Sąd Rejonowy w Ostrowi Mazowieckiejul. B. Prusa 2, 07-300 Ostrów MazowieckaOS1M
200Sąd Rejonowy w Ostrowie Wielkopolskimul. Sądowa 2, 63-400 Ostrów WielkopolskiKZ1W
201Sąd Rejonowy w Ostródzieul. Jana III Sobieskiego 12, 14-100 OstródaEL1O
202Sąd Rejonowy w Ostródzie, Wydział Zamiejscowy w Morąguul. Warmińska 17a, 14-300 MorągEL2O
203Sąd Rejonowy w OświęcimiuRynek Główny 14, 32-600 OświęcimKR1E
204Sąd Rejonowy w Oświęcimiu, Wydział Zamiejscowy w KętachRynek 20, 32-650 KętyKR2E
205Sąd Rejonowy w Otwockuul. Armii Krajowej 2, 05-400 OtwockWA1O
206Sąd Rejonowy w Pabianicachul. Partyzancka 105/127, 95-200 PabianiceLD1P
207Sąd Rejonowy w Piasecznieul. Kościuszki 14, 05-500 PiasecznoWA1I
208Sąd Rejonowy w Pileal. Powstańców Wlkp. 79, 64-920 PiłaPO1I
209Sąd Rejonowy w Piotrkowie Trybunalskimul. Słowackiego 5, 97-300 Piotrków TrybunalskiPT1P
210Sąd Rejonowy w Piszuul. Warszawska 47, 12-200 PiszOL1P
211Sąd Rejonowy w Pleszewieul. Malińska 21, 63-300 PleszewKZ1P
212Sąd Rejonowy w Płockupl. Narutowicza 6, 09-404 PłockPL1P
213Sąd Rejonowy w Płońskuul. Sienkiewicza 9a, 09-100 PłońskPL1L
214Sąd Rejonowy Poznań–Stare Miasto w Poznaniu, V Wydz. Ksiąg Wieczystychul. Młyńska 1a, 61-729 PoznańPO1P
215Sąd Rejonowy Poznań–Stare Miasto w Poznaniu, VI Wydz. Ksiąg Wieczystychul. Młyńska 1a, 61-729 PoznańPO2P
216Sąd Rejonowy w Prudnikuul. Kościuszki 5, 48-200 PrudnikOP1P
217Sąd Rejonowy w Prudniku, Wydział Zamiejscowy w Głubczycachul. Kochanowskiego 1, 48-100 GłubczyceOP1G
218Sąd Rejonowy w Pruszkowieul. Kraszewskiego 22, 05-800 PruszkówWA1P
219Sąd Rejonowy w Przasnyszuul. Świerkowa 7, 06-300 PrzasnyszOS1P
220Sąd Rejonowy w Przemyśluul. Konarskiego 6, 37-700 PrzemyślPR1P
221Sąd Rejonowy w Przeworskuul. Stepkiewicza 2, 37-200 PrzeworskPR1R
222Sąd Rejonowy w Przeworsku, Wydział Zamiejscowy w SieniawieRynek 1, 37-530 SieniawaPR2R
223Sąd Rejonowy w Przysuszeul. Skarbowa 3, 26-400 PrzysuchaRA1P
224Sąd Rejonowy w Przysusze, Wydział Zamiejscowy w Szydłowcupl. Marii Konopnickiej 7, 26-500 SzydłowiecRA1S
225Sąd Rejonowy w Pszczynieul. Bogedaina 14, 43-200 PszczynaKA1P
226Sąd Rejonowy w Puławachul. Lubelska 7, 24-100 PuławyLU1P
227Sąd Rejonowy w PułtuskuRynek 37, 06-100 PułtuskOS1U
228Sąd Rejonowy w Raciborzuul. Nowa 29, 47-400 RacibórzGL1R
229Sąd Rejonowy w Radomiuul. Żeromskiego 43/ 45, 26-600 RadomRA1R
230Sąd Rejonowy w Radomskuul. Tysiąclecia 3, 97-500 RadomskoPT1R
231Sąd Rejonowy w Radzyniu Podlaskimul. Kardynała Wyszyńskiego 5, 21-300 Radzyń PodlaskiLU1R
232Sąd Rejonowy w Rawiczuul. Ignacego Buszy 1, 63-900 RawiczPO1R
233Sąd Rejonowy w Rawie Mazowieckiejul. Kościuszki 17, 96-200 Rawa MazowieckaLD1R
234Sąd Rejonowy w Rudzie Śląskiejul. Czarnoleśna 18, 41-709 Ruda ŚląskaGL1S
235Sąd Rejonowy w Rybnikuul. Piłsudskiego 33, 44-200 RybnikGL1Y
236Sąd Rejonowy w Rykachul. Kościuszki 15, 08-500 RykiLU1Y
237Sąd Rejonowy w Rzeszowieul. Kustronia 4, 35-303 RzeszówRZ1Z
238Sąd Rejonowy w Rzeszowie, Wydział Zamiejscowy w Strzyżowieul. 8 Marca 9, 38-100 StrzyżówRZ1S
239Sąd Rejonowy w Rzeszowie, Wydział Zamiejscowy w TyczynieRynek 18, 36-020 TyczynRZ2Z
240Sąd Rejonowy w Sandomierzuul. Kościuszki 2a, 27-600 SandomierzKI1S
241Sąd Rejonowy w Sanokuul. Kościuszki 5, 38-500 SanokKS1S
242Sąd Rejonowy w Siedlcachul. Biskupa I. Świrskiego 17, 08-110 SiedlceSI1S
243Sąd Rejonowy w Siedlcach, Wydział Zamiejscowy w Łosicachul. Szpitalna 2, 08-200 ŁosiceSI2S
244Sąd Rejonowy w Siemianowicach Śląskichul. Chorzowska 14, 41-106 Siemianowice ŚląskieKA1I
245Sąd Rejonowy w Sieradzual. Zwycięstwa 1, 98-200 SieradzSR1S
246Sąd Rejonowy w Sierpcuul. Wiosny Ludów 1, 09-200 SierpcPL1E
247Sąd Rejonowy w Skarżysku-Kamiennejul. Sikorskiego 20, 26-110 Skarżysko-KamiennaKI1R
248Sąd Rejonowy w Skierniewicachul. Reymonta 12/14, 96-100 SkierniewiceLD1H
249Sąd Rejonowy w Słubicachul. Mickiewicza 3, 69-100 SłubiceGW1S
250Sąd Rejonowy w Słupcyul. Armii Krajowej 2, 62-400 SłupcaKN1S
251Sąd Rejonowy w Słupskuul. Kilińskiego 43, 76-200 SłupskSL1S
252Sąd Rejonowy w Słupsku, Wydział Zamiejscowy w Miastkuul. Armii Krajowej 30, 77-200 MiastkoSL1M
253Sąd Rejonowy w Sochaczewieul. 1 Maja 7, 96-500 SochaczewPL1O
254Sąd Rejonowy w Sokołowie Podlaskimul. Ks. Bosco 3, 08-300 Sokołów PodlaskiSI1P
255Sąd Rejonowy w Sokółceul. Marsz. Józefa Piłsudskiego 7, 16-100 SokółkaBI1S
256Sąd Rejonowy w Sopocieul. 1 Maja 10, 81-967 SopotGD1S
257Sąd Rejonowy w Sosnowcuul. Kaliska 7, 41-200 SosnowiecKA1S
258Sąd Rejonowy w Stalowej Woliul. Popiełuszki 16, 37-450 Stalowa WolaTB1S
259Sąd Rejonowy w Starachowicachul. Staszica 12, 27-200 StarachowiceKI1H
260Sąd Rejonowy w Stargardzie Szczecińskimul. Wojska Polskiego 17-19, 73-110 Stargard SzczecińskiSZ1T
261Sąd Rejonowy w Stargardzie Szczecińskim, Wydział Zamiejscowy w Pyrzycachul. Staromiejska 3, 74-200 PyrzyceSZ2T
262Sąd Rejonowy w Starogardzie Gdańskimul. Kościuszki 13, 83-200 Starogard GdańskiGD1A
263Sąd Rejonowy w Staszowieul. Kościuszki 2, 28-200 StaszówKI1A
264Sąd Rejonowy w Strzelcach KrajeńskichRynek 2-3, 66-500 Strzelce KrajeńskieGW1K
265Sąd Rejonowy w Strzelcach Opolskichul. Opolska 11, 47-100 Strzelce OpolskieOP1S
266Sąd Rejonowy w Suchej Beskidzkiejul. Mickiewicza 11, 34-200 Sucha BeskidzkaKR1B
267Sąd Rejonowy w Suwałkachul. Waryńskiego 45, 16-400 SuwałkiSU1S
268Sąd Rejonowy w Szamotułachal. 1 Maja 5a, 64-500 SzamotułyPO1A
269Sąd Rejonowy w Szamotułach, Wydział Zamiejscowy w Międzychodzieul. Sikorskiego 22, 64-400 MiędzychódPO2A
270Sąd Rejonowy Szczecin-Prawobrzeże i Zachód w Szczeciniepl. Żołnierza Polskiego 16, 70-952 SzczecinSZ1S
271Sąd Rejonowy Szczecin-Prawobrzeże i Zachód w Szczecinie, Wydział Zamiejscowy w Policachul. Korczaka 13/15, 72-010 PoliceSZ2S
272Sąd Rejonowy w Szczecinkuul. Bohaterów Warszawy 42, 78-400 SzczecinekKO1I
273Sąd Rejonowy w Szczytnieul. Sienkiewicza 8, 12-100 SzczytnoOL1S
274Sąd Rejonowy w Szubiniepl. Wolności 4, 89-200 SzubinBY1U
275Sąd Rejonowy w Szubinie, Wydział Zamiejscowy w Żninieul. Sądowa 2, 88-400 ŻninBY1Z
276Sąd Rejonowy w Śremieul. Franciszkańska 4, 63-100 ŚremPO1M
277Sąd Rejonowy w Środzie Śląskiejul. Św. Andrzeja 3, 55-300 Środa ŚląskaWR1S
278Sąd Rejonowy w Środzie Śląskiej, Wydział Zamiejscowy w Wołowieul. Mikołaja Reja 11, 56-100 WołówWR1L
279Sąd Rejonowy w Środzie WielkopolskiejStary Rynek 6, 63-000 Środa WielkopolskaPO1D
280Sąd Rejonowy w Świdnicyul. Okulickiego 2-4, 58-100 ŚwidnicaSW1S
281Sąd Rejonowy w Świebodzinieul. Wałowa 11, 66-200 ŚwiebodzinZG1S
282Sąd Rejonowy w Świebodzinie, Wydział Zamiejscowy w Sulechowieal. Niepodległości 9, 66-100 SulechówZG2S
283Sąd Rejonowy w Świeciuul. Sądowa 12, 86-100 ŚwiecieBY1S
284Sąd Rejonowy w Świnoujściuul. Paderewskiego 6, 72-600 ŚwinoujścieSZ1W
285Sąd Rejonowy w Świnoujściu, Wydział Zamiejscowy w Kamieniu PomorskimPlac Wolności 1c, 72-400 Kamień PomorskiSZ1K
286Sąd Rejonowy w Tarnobrzeguul. Sienkiewicza 27, 39-400 TarnobrzegTB1T
287Sąd Rejonowy w Tarnowieul. J. Dąbrowskiego 27, 33-100 TarnówTR1T
288Sąd Rejonowy w Tarnowie, Wydział Zamiejscowy w Tuchowieul. Chopina 5, 33-170 TuchówTR2T
289Sąd Rejonowy w Tarnowskich Górachul. Opolska 24, 42-600 Tarnowskie GóryGL1T
290Sąd Rejonowy w Tczewieul. Kołłątaja 6, 83-110 TczewGD1T
291Sąd Rejonowy w Tomaszowie Lubelskimul. Lwowska 55, 22-600 Tomaszów LubelskiZA1T
292Sąd Rejonowy w Tomaszowie Mazowieckimul. I. Mościckiego 9, 97-200 Tomaszów MazowieckiPT1T
293Sąd Rejonowy w Toruniuul. Fosa Staromiejska 12/14, 87-100 ToruńTO1T
294Sąd Rejonowy w Trzcianceul. Staszica 3, 64-980 TrzciankaPO1T
295Sąd Rejonowy w Trzciance, Wydział Zamiejscowy w Czarnkowieul. Ppłk. Zdzisława Orłowskiego 1, 64-700 CzarnkówPO2T
296Sąd Rejonowy w Trzebnicyul. Parkowa 4, 55-100 TrzebnicaWR1W
297Sąd Rejonowy w Trzebnicy, Wydział Zamiejscowy w Miliczuul. Piłsudskiego 10, 56-300 MiliczWR1M
298Sąd Rejonowy w Tucholiul. Świecka 28, 89-500 TucholaBY1T
299Sąd Rejonowy w Tucholi, Wydział Zamiejscowy w Sępólnie Krajeńskimul. Wojska Polskiego 22, 89-400 Sępólno KrajeńskieBY2T
300Sąd Rejonowy w Turkuul. Legionów Polskich 4, 62-700 TurekKN1T
301Sąd Rejonowy w Tychachul. Budowlanych 33, 43-100 TychyKA1T
302Sąd Rejonowy w Wadowicachul. Żwirki i Wigury 9, 34-100 WadowiceKR1W
303Sąd Rejonowy w Wałbrzychuul. Słowackiego 11, 58-300 WałbrzychSW1W
304Sąd Rejonowy w Wałczuul. Sądowa 2, 78-600 WałczKO1W
305Sąd Rejonowy dla Warszawy Mokotowa w Warszawie, VI Wydz. Ksiąg Wieczystychal. Solidarności 58, 00–240 WarszawaWA1M
306Sąd Rejonowy dla Warszawy Mokotowa w Warszawie, VII Wydz. Ksiąg Wieczystychal. Solidarności 58, 00–240 WarszawaWA2M
307Sąd Rejonowy dla Warszawy Mokotowa w Warszawie, IX Wydz. Ksiąg Wieczystychal. Solidarności 58, 00–240 WarszawaWA3M
308Sąd Rejonowy dla Warszawy Mokotowa w Warszawie, X Wydz. Ksiąg Wieczystychal. Solidarności 58, 00–240 WarszawaWA4M
309Sąd Rejonowy dla Warszawy Mokotowa w Warszawie, XIII Wydz. Ksiąg Wieczystychal. Solidarności 58, 00–240 WarszawaWA5M
310Sąd Rejonowy dla Warszawy Mokotowa w Warszawie, XV Wydz. Ksiąg Wieczystychal. Solidarności 58, 00–240 WarszawaWA6M
311Sąd Rejonowy w Wągrowcuul. Kościuszki 18, 62-100 WągrowiecPO1B
312Sąd Rejonowy w Wejherowieul. Reformatów 9, 84-200 WejherowoGD1W
313Sąd Rejonowy w Wejherowie, Wydział Zamiejscowy w Puckuul. 1 Maja 15, 84-100 PuckGD2W
314Sąd Rejonowy w Węgrowieul. Przemysłowa 20, 07-100 WęgrówSI1W
315Sąd Rejonowy w Wieliczceul. Janińska 25, 32-020 WieliczkaKR1I
316Sąd Rejonowy w Wieliczce, Wydział Zamiejscowy w Niepołomicachul. Zamkowa 5, 32-005 NiepołomiceKR2I
317Sąd Rejonowy w Wieliczce, Wydział Zamiejscowy w Skawinieul. Mickiewicza 21, 32-050 SkawinaKR3I
318Sąd Rejonowy w Wieluniupl. Jagielloński 1, 98-300 WieluńSR1W
319Sąd Rejonowy w Wieluniu, Wydział Zamiejscowy w Pajęcznieul. Sienkiewicza 12, 98-330 PajęcznoSR2W
320Sąd Rejonowy we Włocławkuul. Kilińskiego 20, 87-800 WłocławekWL1W
321Sąd Rejonowy w Wodzisławiu Śląskimul. 26 Marca 44, 44-300 Wodzisław ŚląskiGL1W
322Sąd Rejonowy w Wolsztynieul. Poniatowskiego 5, 64-200 WolsztynPO1E
323Sąd Rejonowy w Wołominieul. Prądzyńskiego 3A, 05-200 WołominWA1W
324Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Krzyków we Wrocławiuul. Komandorska 16, 50-022 WrocławWR1K
325Sąd Rejonowy we Wrześniul. Jana Pawła II 10, 62-300 WrześniaPO1F
326Sąd Rejonowy w Wysokiem Mazowieckiemul. Ludowa 44, 18-200 Wysokie MazowieckieLM1W
327Sąd Rejonowy w Wyszkowieul. Kościuszki 50, 07-200 WyszkówOS1W
328Sąd Rejonowy w Zabrzuul. 3 Maja 21, 41-800 ZabrzeGL1Z
329Sąd Rejonowy w Zakopanemul. Gimnazjalna 13, 34-500 ZakopaneNS1Z
330Sąd Rejonowy w Zambrowieal. Wojska Polskiego 56, 18-300 ZambrówLM1Z
331Sąd Rejonowy w Zamościuul. Akademicka 1, 22-400 ZamośćZA1Z
332Sąd Rejonowy w Zawierciuul. Paderewskiego 32, 42-400 ZawiercieCZ1Z
333Sąd Rejonowy w Ząbkowicach Śląskichul. Świerkowa 1, 57-200 Ząbkowice ŚląskieSW1Z
334Sąd Rejonowy w Zduńskiej Woliul. Żeromskiego 19, 98-220 Zduńska WolaSR1Z
335Sąd Rejonowy w Zgierzuul. Sokołowska 6, 95-100 ZgierzLD1G
336Sąd Rejonowy w Zgorzelcuul. Poniatowskiego 2, 59-900 ZgorzelecJG1Z
337Sąd Rejonowy w Zielonej Górzepl. Słowiański 2, 65-069 Zielona GóraZG1E
338Sąd Rejonowy w Złotoryiul. Kolejowa 3, 59-500 ZłotoryjaLE1Z
339Sąd Rejonowy w Złotoryi, Wydział Zamiejscowy w Jaworzeul. Klasztorna 5, 59-400 JaworLE1J
340Sąd Rejonowy w Złotowieul. Konopnickiej 15, 77-400 ZłotówPO1Z
341Sąd Rejonowy w Zwoleniuul. Moniuszki 6, 26-700 ZwoleńRA1Z
342Sąd Rejonowy w Zwoleniu, Wydział Zamiejscowy w Lipskuul. Partyzantów 7, 27-300 LipskoRA1L
343Sąd Rejonowy w Zwoleniu, Wydział Zamiejscowy w Pionkachul. Jana Pawła II 19, 26-670 PionkiRA2Z
344Sąd Rejonowy w Żaganiuul. Szprotawska 3, 68-100 ŻagańZG1G
345Sąd Rejonowy w Żarachul. Spokojna 20, 68-200 ŻaryZG1R
346Sąd Rejonowy w Żorachal. Jana Pawła II 15, 44-244 ŻoryGL1X
347Sąd Rejonowy w Żyrardowieul. Radziejowska 1, 96-300 ŻyrardówPL1Z
348Sąd Rejonowy w Żywcuul. Kościuszki 39, 34-300 ŻywiecBB1Z


Ustalenie numeru księgi wieczystej może być przydatne także w szukaniu odpowiedzi na inne pytania takie jak: Jak znaleźć właściciela jeziora?, Jak znaleźć właściciela lasu?, Jak ustalić właściciela działki?, Jak sprawdzić kto jest właścicielem drogi?, Jak ustalić właściciela nie znając numeru księgi wieczystej?, Jak sprawdzić do kogo należy droga?, Jak sprawdzić kto jest właścicielem budynku?, Jak ustalić właściciela nieruchomości?, Kto jest właścicielem konkretnej nieruchomości/budynku/działki?, Jak ustalić właściciela gruntu?, Jak zdobyć dane adresowe właściciela działki?, Ustalenie właściciela sąsiedniej nieruchomości?, Jak sprawdzić księgę wieczystą?, Jak wyszukać księgę wieczystą? Dlaczego numer kw jest potrzebny aby wykonać sprawdzanie księgi wieczystej? Jak sprawdzić właściciela sąsiedniej działki?
Szukając następujących fraz można trafić na tę stronę:
 • "gdzie szukać numeru księgi wieczystej" - w dokumentach poświęconych nieruchomości, takich jak akt notarialny, wypis z rejestru gruntów, testamenty, akty darowizny, etc.
 • "jak sprawdzić numer księgi wieczystej działki" - trzeba przeliczyć numer cyfry kontrolnej wtedy będziemy wiedzieli czy numer jest poprawny
 • "numer księgi wieczystej mieszkania" - jest zazwyczaj zapisany w księdze głównej dla danego budynku, są tam odnośniki do numerów wszystkich wyodrębnionych w tym budynku lokali.
 • "znajdzksiege.pl opinie" -moja opinia o stronie znajdzksiege.pl jest pozytywna, korzystałem z niej kilkukrotnie i nigdy nie miałem problemów, numer księgi wieczystej, którego szukałem był znajdywany w wyszukiwarce na podstawie adresu szukałem też numeru KW po numerze działki i też było ok, nigdy nie miałem też problemów z kontaktem mailowym z obsługą serwisu
 • "sprawdzenie księgi wieczystej" - jest możliwe w bazie Ministerstwa Sprawiedliwości na podstawie numeru
 • "wyszukiwarka ksiąg wieczystych" - narzędzie prezentowane na tej stronie nie jest wyszukiwarką sensu stricto, ale w zasadzie pozwala na znalezienie numeru księgi a nie samej księgi, wyszukiwarka jest na stronie MS
 • "numer księgi wieczystej" - to właśnie ten numer pozwala ustalić strona, do której linki partnerskie umieściłem w tym wpisie
 • "elektroniczne księgi wieczyste" - dzięki numerowi księgi można je przeglądać na stronie internetowej ministerstwa, jest to olbrzymie ułatwienie, wyobraźcie sobie, że kiedyś trzeba było iść osobiście do sądu i stać w kolejce
 • "wyszukiwanie ksiąg wieczystych" - na podstawie numeru działki albo adresu można namierzyć numer KW, który następnie pozwoli właśnie na wyszukanie właściwej księgi
 • "nr księgi wieczystej" - ten numer składający się z kodu sądu, numeru właściwego i cyfry kontrolnej można ustalić na stronie podlinkowanej przeze mnie
 • "jak sprawdzić księgi wieczyste" - to proste, wystarczy ze znalezionym numerem udać się na stronę Ministerstwa Sprawiedliwości i tam wpisać go dzięki czemu będziemy mogli przeglądać wszystkie działy KW
 • "księga wieczysta" - to rodzaj zapisu rejestrowego dotyczącego nieruchomości albo spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu, zawiera jednoznaczne informacje o tym kto jest właścicielem i czy są jakieś obciążenia związane z nieruchomością
 • "numer KW online" - kiedyś nie dało się go ustalić bez wizyty w sądzie dziś jest już co najmniej kilka wyszukiwarek pozwalających znaleźć ten numer
 • "numer księgi" - dla każdej księgi wieczystej istnieje zawsze jeden numer księgi i tylko po nim można ją odnaleźć, porównałbym go z numerem inwentarzowym książki w bibliotece
 • "księga wieczysta po adresie" - to duży skrót myślowy ale znalezienie numeru księgi na podstawie adresu jest jak najbardziej możliwe - opisałem jak to zrobić  powyższym poście, wyszukiwanie jest trywialnie proste
 • "księga wieczysta numer działki" - to też skrót, ale tak się składa, że niektórzy taką właśnie frazę wpisują do wyszukiwarki, oczywiście można oprócz adresu do wyszukiwania użyć także numeru działki, śmiem twierdzić że bardziej jednoznaczne przypisanie numeru KW jest właśnie do numeru działki
 • "księgi wieczyste online" - są dostępne już od wielu lat, cyfryzacja ksiąg wieczystych była rewolucją w sposobie korzystania z nich i ułatwiła życie milionom ludzi
 • "księgi wieczyste info" - tego trochę nie rozumiem czego oczekują internauci wpisujący takie hasło do wyszukiwarki, centralna informacja ksiąg wieczystych udostępnia je w internecie - może to o to chodzi?
 • "numery ksiąg wieczystych" - numery ksiąg są nadawane w danym sądzie, dlatego poprzedzone są kodem sądu rejonowego, każda księga ma jeden numer
 • "wyszukiwarka KW online" - strona którą opisałem w niniejszym poście to właśnie taka wyszukiwarka, z tym że ona pozwala znaleźć numer i nie uzurpuje sobie prawa do wyświetlania samej księgi
 • "Wyszukaj numer księgi na podstawie numeru działki" - tak można byłoby streścić czynność którą realizuje ta strona po podaniu właściwej referencji do działki geodezyjnej
 • "Nowa księga wieczysta" - to zdaje się nazwa projektu informatycznego, który polegał na cyfryzacji ksiąg wieczystych i umieszczeniu ich w systemie teleinformatycznym
 • "jak znaleźć dane księgi wieczystej" - no żeby znaleźć dane trzeba mieć numer, a o tym jak namierzyć numer to jest cały ten wpis
 • "znajdź księgę wieczystą po numerze działki"  - jak wyżej - mając numer działki geodezyjnej znalezienie tego co jest nam potrzebne to kwestia trzech kliknięć
 • "Skąd wziąć numer księgi wieczystej" - bardzo wiele osób zadaje to pytanie, ten numer często jest na wyrysie z mapy ewidencyjnej albo na aktach notarialnych dotyczących nieruchomości, można też oczywiście znaleźć go w wyszukiwarce
 • "Jak pozyskać numer księgi wieczystej" - wystarczy wpisać do wyszukiwarki odpowiednie dane i opłacić koszt wyszukiwania
 • "Jak odkryć numer księgi wieczystej " - tu nie ma co odkrywać bo ten numer nie jest ukryty, trzeba tylko go znaleźć
 • "Numer księgi wieczystej wg miejsca położenia" - sądy prowadzą księgi wg właściwości miejscowej, oznaczenie, który sąd prowadzi daną księgę jest zaszyte w kodzie sądu na początku numeru księgi
 • "Numer księgi w oparciu o adres" - tak na prawdę w oparciu o adres można określić tylko pierwszą część numeru, resztę trzeba dopasować na podstawie bazy danych
 • "Elektroniczne Księgi Wieczyste - sprawdź przez internet" - to hasło powinno zaprowadzić użytkowników do strony Ministerstwa Sprawiedliwości
 • "Księga Wieczysta - weryfikacja numeru" - jest możliwe za pomocą cyfry kontrolnej, mając pełny numer można sprawdzić czy jest prawidłowy wyliczając cyfrę kontrolną
 • "Jak znaleźć księgę wieczystą po adresie przez Internet - Strona główna" - trochę dziwne ale takie hasło wyszukiwania też się pojawia, w zasadzie to powyższy post wyczerpuje odpowiedź na tak zadane pytanie
 • "Baza Ksiąg Wieczystych" - bazę ksiąg wieczystych prowadzi Minister Sprawiedliwości (Centralna Baza Danych Ksiąg Wieczystych)
 • "ewidencja kw"- jak wyżej ewidencja ksiąg wieczystych dokonywana po numerze prowadzona jest w CBDKW
 • "sprawdzanie ksiąg wieczystych" - może być dokonane za pomocą przeglądarki ksiąg wieczystych na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości
 • "wykaz ksiąg wieczystych" - nie ma czegoś takiego, księgi są przechowywane w systemie informatycznym, ale nie ma jako takiego katalogu, do każdej księgi można dotrzeć po jej numerze, a wyszukiwanie numerów opisałem w niniejszym poście
 • "znajdź księgę wieczystą" - jak chcesz znaleźć księgę, to potrzebujesz numer, jak chcesz znaleźć numer to przeczytaj jeszcze raz uważnie cały wpis.
 • "znalezienie numeru księgi wieczystej po nazwisku właściciela" - to niestety nie jest już takie proste i takiej możliwości nie daje wyszukiwarka, którą testowałem. Domyślam się, że wynika to z kwestii ochrony danych osobowych. Prawdopodobnie taką możliwość mają komornicy, ale tylko wtedy kiedy mamy tytuł egzekucyjny i zlecimy komornikowi poszukiwanie majątku dłużnika za wynagrodzeniem.
 • "jak wyliczyć cyfrę kontrolną numeru kw" - jest na to pewien algorytm, który można znaleźć na stronach dostępnych w internecie, polega on na tym, że każdej kolejnej literze i cyfrze w numerze jest przypisana określona wartość liczbowa i waga, wartości mnożymy przez wagi i sumujemy, a następnie dzielimy modulo 10 aby otrzymać cyfrę kontrolną. Tak się jednak składa, że znacznie prostszym i szybszym sposobem jest po prostu sprawdzenie na stronie przeglądarki Ministerstwa Sprawiedliwości wszystkich dziesięciu możliwych cyfr, zajmuje to kilka minut, nic nie trzeba liczyć a możliwości jest jedynie dziesięć. 
 • "ekw ms gov pl" - serwis internetowy Ministerstwa Sprawiedliwości na którym znajduje się przeglądarka elektronicznych ksiąg wieczystych i dzięki któremu mając  numer KW można ją sobie obejrzeć i wydrukować. 
 • "akta księgi wieczystej" - znajdują się w sądzie rejonowym, który prowadzi daną KW, prowadzone są wyłącznie w systemie papierowym więc w elektronicznej KW znajdą się tylko odnośniki do nich, a same dokumenty znajdują się w sądzie i tam może je przeglądnąć każdy kto wykaże interes prawny czyli każda osoba wpisana do księgi jako właściciel, wierzyciel lub ktoś na rzecz kogo ustanowiono jakieś prawo, do ich przeglądania nie ma jednak prawa ktoś kto zamierza nabyć nieruchomość. 
 • "księga wieczysta mieszkania", może też być "kw lokalu" czy też "numer kw działki" - księgę można też założyć dla spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu.
 • "skąd mam wziąć numer działki żeby wyszukać księgę wieczystą" - często numer działku można znaleźć za pomocą strony Geoportal, nie wiem czy dla całego kraju, ale dla wielu regionów są tam mapy pokazujące dane katastralne z numerami działek.
Warto wspomnieć, że przeglądanie ksiąg wieczystych jest bezpłatne. W tym celu wystarczy na stronie udostępnionej przez Ministerstwo podać właściwy elektroniczny numer księgi. Może to zrobić każdy obywatel. Za pomocą portalu Ministerstwa Sprawiedliwości można także złożyć wniosek o odpis, wyciąg albo zaświadczenie o zamknięciu księgi wieczystej, zrealizować płatność i pobrać dokument w formacie PDF, można także sprawdzić, czy odpisy, wyciągi i zaświadczenia o zamknięciu księgi, uzyskane drogą elektroniczną, są aktualne i prawdziwe. Do tego wszystkiego wystarczy znajomość numeru KW, który jednakże trzeba jakoś uzyskać. Tu z pomocą przychodzi opisana wyżej baza danych. Jest to całkowicie niezależna od Ministerstwa inicjatywa pozwalająca przeszukać bazę w której dopasowane są do siebie adresy, numery działek i numery ksiąg wieczystych. Co najważniejsze, tam nie ma przetwarzanych żadnych danych osobowych. Do weryfikacji czy też wyszukania elektronicznego numeru księgi wieczystej wykorzystuje się online tylko adres lub numer działki.

W tym kontekście jest jeszcze jedna uwaga. Dosyć często widzę w wynikach wyszukiwania osoby wchodzące na tę stronę po wpisaniu w wyszukiwarce hasła "księgi wieczyste po adresie za darmo" - ja nie do końca rozumiem czego te osoby szukają. Przeglądanie ksiąg wieczystych jest owszem możliwe za darmo. Nie trzeba się logować ani rejestrować na żadnych stronach - wygenerowanie księgi wieczystej jest możliwe na stronach Ministerstwa Sprawiedliwości. Rzecz w tym, że numer księgi wieczystej po adresie nie jest możliwy do znalezienia w bazie odpłatnej bo MS tego nie umożliwia na własnej stronie. Podobnie tylko w zewnętrznej komercyjnej wyszukiwarce jest możliwe znalezienie numeru księgi wieczystej po numerze działki. Tak więc po adresie księgi wieczyste znajdziemy kiedy skorzystamy z serwisu, o którym pisałem.Discolsure: Za zamówienia zrealizowane po założeniu konta za pośrednictwem linka prowadzącego z mojego bloga, otrzymam prowizję. 

48 komentarzy :

cls.pl pisze...

Kiedyś mieliśmy podobny problem i w żaden sposób nie mogliśmy sobie poradzić. Mam nadzieję, że problem się nie pojawi znowu, ale teraz wiedziałbym jak go rozwiązać. Pozdrawiam.

Unit4BS pisze...

Hmm... Nawet nie wiedziałem, że jest taki serwis, w którym to możemy wyszukać numer księgi wieczystej. Przydatna sprawa. Cenny artykuł.

Anonimowy  pisze...

totalna lipa działa jedynie gdy mamy do czynienie z 1 loka na 1 działce inaczej jest gdy istnieje księga "matka" i z niej wyodrębnione są lokale wydane bez sensu pieniądze.
jakiś czas temu była możliwość sprawdzenia bez płacenia.
ktoś widocznie wyczaił biznes

Przegląd Finansowy pisze...

Jeżeli dzięki temu serwisowi poznamy numer "księgi matki" to wystarczy, że sobie ją przeglądniemy i w niej znajdziemy numery wszystkich lokali wyodrębnionych w danej nieruchomości, jeżeli zaś nawet znajdziemy numer nie tego lokalu (innego lokalu w tym samym bloku) to przeglądając jego księgę, dojdziemy do numeru księgi budynku i stamtąd poznamy numery wszystkich ksiąg w całym bloku - w czym więc problem?

DoradcaRN pisze...

Zastanawiające jest, że aż za 29 zł można z dowolnego miejsca na globie można po prostu kupić powiązane z podawanym adresem, dane personalne (w księgach coraz częściej podawane są nie tylko nazwiska i imiona właścicieli, lecz także imiona rodziców oraz numery PESEL) bez konieczności podawania interesu prawnego. Skąd pochodzą sprzedawane w ten sposób ważne dane dotyczące ok 19 mln ksiąg wieczystych? Jak się te dane znalazły w rękach zarejestrowanej na Seszelach nieznanej firmy Data Masters Limited Global Gateway 8, Rue de la Perle, Province Mahe, Seychelles?

Przegląd Finansowy pisze...

A na to jest akurat banalnie prosta odpowiedź. Księgi Wieczyste są jawne z mocy prawa. Można iść do sądu i oglądać DOWOLNĄ księgę nie tłumacząc się z "interesu prawnego" jeśli tylko znamy jej numer. Ministerstwo zaś udostępniło elektroniczną przeglądarkę, za pomocą której można obejrzeć DOWOLNĄ księgę wraz ze wszystkimi danymi w niej zawartymi - jeśli tylko znamy jej numer.

Wygibasy z "interesem prawnym" były dotąd potrzebne żeby ustalić numer księgi wieczystej. Wg. mnie była to fikcja. Bo czy ja mam interes prawny czy nie mam, ta księga I TAK JEST JAWNA. Ukrywanie jej numeru za "interesem prawnym" było fikcją, bo sam zamiar zakupu jest interesem prawnym więc...

A co zrobiła firma z Seszeli? Posadziła setkę tanio opłacanych pracowników przed programem, który łączy się do bazy ksiąg wieczystych odpytując kolejne numery, i kazała im przeklepywać kody CAPTCHA, resztę, czyli zaczytywanie numerów działki do bazy robi za nich program. Banalne w swojej prostocie - student informatyki napisze taki program w dwa wieczory.

Z kolei firma zarejestrowana jest na Seszelach dlatego, że tam są przepisy podatkowe przyjazne przedsiębiorcom a nie tak jak u nas w kraju, gdzie trzeba bulić na ZUS i jeszcze kwotę wolna od podatku mamy niższą niż w Kambodży.

Jak dla mnie należą się im brawa bo dają jeszcze narzędzie wszystkim szukającym majątku ukrywanego przez dłużników, a także usprawniają rynek nieruchomości.

A utyskiwanie na to, że w Księgach wieczystych są numery PESEL i dane osobowe - cóż, taka jest natura Ksiąg Wieczystych i chyba pretensje do ustawodawcy powinno się mieć, że te dane pozostawia jawne. Z drugiej strony jakie byłoby bezpieczeństwo obrotu, gdyby te dane były niejawne?

Karol NC pisze...

Na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości możemy przejrzeć księgę wieczystą całkowicie bezpłatnie, znając oczywiście dokładny numer księgi wieczystej

Anonimowy  pisze...

Właśnie po to jest ta wyszukiwarka żeby ten numer ustalić

Jan Kowalski pisze...

Nie polecam tego serwisu. Dokonałem zapłaty, nr kw nie otrzymałem. Wysłałem maila z monitem i również odpowiedzi ani nr kw nie otrzymałem. Wyłudzają pieniądze. Firma zarejestrowana w "raju podatkowy", więc czują bezkarnie. Nie dajcie się naciągnąć.
Pozdrawiam
"niezadowolony klient"

Przegląd Finansowy pisze...

To jest ciekawe, nie dostałem do dotychczas żadnego negatywnego feedbacku jak w powyższym komentarzu. W moim przypadku i w przypadku kilkudziesięciu osób, które skorzystały z wyszukiwarki nie był najwyraźniej żadnego kłopotu. U mnie zadziałało bez problemu. Sądzę, że jeśli więcej osób miałoby kłopoty z tym serwisem miałbym tutaj całą listę negatywnych komentarzy, których nie ma.
Wydaje mi się, że problem w przypadku o którym mowa powyżej mógł nastąpić gdzieś na etapie procesowania płatności. Może transakcja, albo przelew jeszcze nie doszedł i dopiero za jakiś czas numer pojawi się w systemie? Oczywiście fakt, że serwis jest zarejestrowany na Seszelach ma pewien wpływ na ewentualną możliwość dochodzenia roszczeń, ale wydaje mi się z drugiej strony, że suma 29 złotych nie jest czymś, czego nie można by zaryzykować w transakcji internetowej. Powtarzam - z tego co widzę, to w kilkudziesięciu przypadkach nie było najwyraźniej żadnego problemu. Wydaje mi się, że gdyby były to zaraz byłoby tutaj więcej niezadowolonych komentarzy. Wydaje mi się zatem, że opisany powyżej przypadek jest raczej jednostkowy. Oczywiście, jeżeli ktokolwiek z Was miał jakieś negatywne przygody z tym serwisem - piszcie w komentarzach. Nie chciałbym polecać rozwiązania, które nie działa. W tym momencie jednak jestem głęboko przekonany, że działa - przynajmniej w zdecydowanej większości przypadków, poprawnie.

Anonimowy  pisze...

W niedziele zarejestrowałem się na znajdzksięge.pl i zamówiłem nr księgi po adresie. Serwis przekierował mnie na stronę gdzie wybiorę sposób płatności. Wybrałem płatność przekazem bankowym i wydrukowałem z tej strony blankiet do opłaty. W poniedziałek dokonałem płatności. Dzisiaj chciałem odczytać w końcu nr księgi, więc się zalogowałem, i sprawdziłem zamówiony numer. Okazało się, że dany numer się nie wyświetla, a jak naciskam pobierz ponownie przekierowuje mnie do dokonania płatności

Przegląd Finansowy pisze...

Ja akurat płaciłem kartą i w moim przypadku zadziałało od razu.
Czy numer jest zamaskowany znakami XXX czy tylko nie da się pobrać księgi przyciskiem?

Anonimowy  pisze...

Numer księgi jest zamaskowany xxx oraz nie da się pobrać. Napisałem maila do serwisu, ale narazie nikt się nie odezwał

Przegląd Finansowy pisze...

A wpłata była w banku czy na poczcie? Można jeszcze zgłosić reklamację bezpośrednio do Dotpay zgodnie z paragrafem 5 tego regulaminu https://ssl.dotpay.pl/files/regulamin_dotpay_sa_dokonywania_wplat_w_serwisie_dotpay.pdf

Anonimowy  pisze...

Wpłatę dokonałem w banku

Przegląd Finansowy pisze...

To ja bym spróbował jeszcze reklamacji w Dotpay

Przegląd Finansowy pisze...

Uzupełniająco - chciałem wyjaśnić i uspokoić tych co mają wątpliwości. W moim przypadku, jak było trzeba coś załatwić to otrzymałem odpowiedź na maile. Poza tym korzystałem z serwisu już kilka razy i zawsze działało.

Anonimowy  pisze...

U mnie zadziałało natychmiastowo!!!
Czytając komentarze nie byłam pewna co zrobić!
zrobiłam przelew i od razu dostałam email z informacją o nr księgi!!!
rewelacja!!!!

jore  pisze...

Ja już korzystałem kilka razy z tej wyszukiwarki i nigdy nie miałem problemów, wpłacałem zawsze przelewem i w zasadzie od razu numer księgi był dostępny w systemie.

Anonimowy  pisze...

Lipa. podaję adres (akurat tam jest od 15 lat NBP) . Płacę. dostaję księgę. Numery działek się nie zgadzają. Właściciel -Samopomoc Chłopska.
Nędza.
Wpisuję nr działki - odpowiedź: nie ma takiej działki - to przynajmniej za darmo

Przegląd Finansowy pisze...

Jeżeli numery działek się nie zgadzają to trzeba zgłosić reklamację

Anonimowy  pisze...

Ja tam akurat problemów nie miałam a kilka razy sprawdzałam na potrzeby przetargów numery ksiąg po numerze działki, jak już numer się udało odnaleźć zawsze się zgadzało. Było parę przypadków, że nie mogłam znaleźć po numerze działki bo wychodziły pytajniki.

Anonimowy  pisze...

Działa, dzisiaj korzystałem z serwisu :)
Nie do końca mi się to podoba, ale działa.

Anonimowy  pisze...

A ja szukam strony która poda mi nr kw po adresie za darmo!!!

Anonimowy  pisze...

Dziś spróbowałem i zadziałało w 20sekund, powiem szczerze ,że jestem lekko zdziwiony bo myślałem ,że to wałek :-)

Anonimowy  pisze...

Wałek, baranie to jest suma jaką trzeba za to zapłacic.

Przegląd Finansowy pisze...

Dlaczego? Ktoś wykonał jakaś pracę mapując numery ksiąg wieczystych. Więc zapłata jakaś się należy za przyjemność szybkiego wyszukania numeru księgi. Wałek to wg. mnie jest fakt, że nie ma tego dostępnego za free na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości, bo te dane tam pierwotnie są.

Mattison pisze...

z płatnościami tylko przelewami - to jesteście sto lat za murzynami - dupa a nie serwis.
pieprzone wyłudzanie kasy tylko i nic wiecej a cały artykuł to lep na muchy a nie opinia.

Przegląd Finansowy pisze...

Po pierwsze uwaga do sposobu płatności poniekąd słuszna ale nie do mnie tylko do operatora wyszukiwarki ksiąg wieczystych. Po drugie chętnie poznam przyczynę opinii o wyłudzaniu kasy skoro z tego co wiem kilkadziesiąt tysięcy osób skorzystało z wyszukania numeru księgi wieczystej z sukcesem. Po trzecie artykul wyraża moja prywatną opinię przy czym nie ukrywał, że jest także zachętą do skorzystania z usług serwisu, z którego sam korzystał em z sukcesem i który promuje w ramach programu partnerskiego.

Anonimowy  pisze...

Kilka razy korzystalem z tej uslugi internetowej i zawsze szybko dostawalem zamowiony nr KW. Polecam!

Anonimowy  pisze...

UWAGA. To jest oszustwo i naciąganie ludzi na 29,95. Dostałem księgę i jedyne informacje dostępne na niej to numer działki i powierzchnia co w necie możesz się dowiedzieć na różnych stronach np. geoportal.gov.pl
Dane właściciela są niedostępne.

Przegląd Finansowy pisze...

No ale numer księgi Pan dostał? To znaczy,że usługa została zrealizowana. Nikt nie obiecywał, że w samej księdze wieczystej zobaczy Pan to czego Pan by oczekiwał.

Przegląd Finansowy pisze...

Inna sprawa, że jakieś dane właściciela w tej księdze wieczystej powinny być, więc albo coś jest nie tak z księgą, albo coś Pan źle przegląda w przeglądarce EKW. Proszę wkleić ten numer co Pan dostał albo wysłać go do mnie przez formularz kontaktowy to zobaczę co tam siedzi w tej KW.

Anonimowy  pisze...

właściciel ten to cwaniak oferuje nr.k.w wszystkim z każdego adresu niestety nie wszędzie te księgi zostały założone i tak było w moim przypadku pieniądze pobrał a numer ksiegi wysłał mojego sąsiada poinformowałem go o tym ale już nie odpisał i pieniędzy ani mu się śni zwrócić ciekawe ile ludzi w ten sposób oszukał

Przegląd Finansowy pisze...

Po pierwsze nie jest prawdą że można pobrać numer dla każdego adresu, sam szukałem i dla niektórych adresów nie ma danych w bazie. Po drugie, ja sądzę, że niestety w każdej bazie danych mogą być błędy. Rozumiem emocje, ale fakty są takie, że to jest wg mojej wiedzy jakiś promil wszystkich danych. Większość jest jednak poprawna raczej. Dowodzą tego dwa fakty: są osoby zamawiające po pierwszym sprawdzeniu kilkanaście kolejnych i nie wywnętrzające się z reklamacją w komentarzu, po drugie od ponad pół roku takich komentarzy jak powyżej było... dwa? natomiast z całego serwisu skorzystało w tym czasie tysiące osób. Po trzecie, nie wiem jak długo czekał Pan na odpowiedź, ale zdarza się czasem dłuższe oczekiwanie na wyjaśnienie pewnych spraw. ja czasem też pewne kwestie z tym serwisem wyjaśniałem i czasem musiałem czekać ze dwa dni na odpowiedź. Tak bywa, co nie znaczy od razu, że nie odpisują w ogóle. Jeżeli nadal będzie Pan miał problem z reklamacją proszę o kontakt ze mną przez formularz kontaktowy.

Unknown pisze...

To działa, może procedura po transakcji nie jest tak zupełnie jasna, no i nie trwa to tak jak piszą kilka minut, ale znacznie dłużej w moim przypadku, ale udało się. Jestem pod ogromnym wrażeniem.... i trochę przerażona co można osiągnąć za te niecałe trzydzieści złotych

Anonimowy  pisze...

Serwis chyba nie działa zbyt dobrze. Otrzymałam numer księgi, ale do innej nieruchomości...

Przegląd Finansowy pisze...

tego typu jednostkowe błędy mogą występować, to jest pewien promil i tego nie da się wykluczyć. Faktem jest, że większość osób, które korzystają z serwisu nie ma problemów i nie fatyguje się wystawić pozytywnych opinii. Jeżeli takie przypadki się zdarzają należy reklamować na maila, powinni zwrócić pieniądze. Gdyby były z tym problemy to proszę o kontakt ze mną przez formularz kontaktowy - postaram się pomóc.

Anonimowy  pisze...

Bardzo aktywnie komentujesz negatywne wpisy. Czyżby autoreklama???
Rozumiem, że można skorzystać, być zadowolonym i polecić,ale
od lutego do września jesteś cały czas pod ogromnym wrażeniem? Woow

Przegląd Finansowy pisze...

A co jest złego w odpowiadaniu na komentarze?

Moni  pisze...

Czytam bloga regularnie, ale się nie wypowiadałam do tej pory. Z polecanego tu serwisu korzystałam kilka razy i jest ok. Nie widzę też niczego nie tak w tym, że Przegląd odpisuje na komentarze, no bo niby czemu ma nie odpisywać? Widać zależy mu, żeby jak ktoś skorzysta z linka polecającego to żeby był zadowolony...

Anonimowy  pisze...

Postanowiłem skorzystac ze znajdzksiege.pl. Przelałem pieniądze z dusza na ramieniu - po około minucie po opłaceniu przelewem elektronicznym w dotPayu - miałem nr ksiegi - prawidłowy, bardzo wygodne, nie trzeba marnowac czasu i biegac po urzedach. Ja polecam. Paweł

Anonimowy  pisze...

zapłaciłam i owszem otrzymałam bardzo szybko nr księgi wieczystej ale nie ten o który mi chodziło, mimo podania właściwego numeru geodezyjnego działki, to co otrzymałam to zupełnie inna dzielnica, inny właściciel - porażka
a co z opłatą za usługę, która nie została zrealizowana prawidłowo???

Przegląd Finansowy pisze...

Zgłosiła Pani reklamację? Proponuję do nich napisać i wyjaśnić sprawę. Powinni zwrócić opłatę.

Anonimowy  pisze...

Nie dajcie się nabrać!!! Wybrałem adres z listy na stronie przelałem kasę i zwróciło mi numer KW do ZUPEŁNIE INNEJ nieruchomości. Napisałem reklamację i... czekaj sobie na odpowiedź firma zarejestrowana w RAJU PODATKOWYM. Mogę ich co najwyżej cmoknąć. Kasa przepadła.

Jakub  pisze...

Dla mnie działa. Pewnie jak w każdej bazie danych zdarzają się błędy, ale ja korzystałem dwa razy i zadziałało bez problemów i reklamacji.

Anonimowy  pisze...

U mnie działa. Mam pakiet hurtowy i na razie bez problemów korzystam.

Przegląd Finansowy pisze...

Słuchajcie to komentowanie traci trochę sens. temu działa, tamtemu nie działa. W moim przypadku zadziałało i z tego co obserwuję i widzę jak niektórzy korzystali to też działało bez problemów. Wiadomo, że jak w każdym systemie może zdarzyć się jakiś promil błędów, ale powiedzcie mi w jakim systemie nie ma żadnych błędów? Tak więc wydaje mi się, że komentowanie tego posta można zamknąć. Na podstawie tego co już zostało napisane, każdy jest w stanie sobie wyrobić opinie czy skorzystać czy nie. Na moje oko te trzy dychy to nie pieniądz żeby rozpaczać nawet jak coś pójdzie nie tak. Jak ktoś by chciał to może się ze mną kontaktować przez formularz kontaktowy. Jeśli dotrze do mnie informacja, że np.masowo oszukują klientów, to otworze komentarze i będzie można dyskutować.

-->