wtorek, 21 października 2014

Alior przejmie Meritum Bank

Temat jak w tytule - Alior Bank przymierza się do przejęcia Meritum Banku. Co w związku z tym czeka klientów? 
Cóż, zmniejszająca się konkurencja na rynku nie jest dobra bo zmniejsza presję na obniżanie cen i przygotowanie atrakcyjnej oferty. Zakładam, że produkty, które Meritum Bank oferował dotychczas będą pewnie dostępne nadal wyłącznie w obsłudze, a nowe... no cóż, zobaczymy. 
Nie spodziewałbym się atrakcyjnej oferty lokat. To znaczy o ile Meritum jakąś miał, to Alior już nie i raczej w kierunku modelu Aliora bym się skłaniał tzn. raczej atrakcyjnych lokat nie będzie. Chyba, że Alior postanowi utrzymać Meritum jako osobną markę, ale wątpię, nie wiem co by miało mu z tego przyjść.

Pożyjemy zobaczymy.

2 komentarze :

finansowyswiat.eu pisze...

Kupienie/przejęcie banku to nie tylko produkty ale też sieć i portfel. Meritum od lat ma ofertę skierowaną do wolnych zawodów i mikroprzedsiębiorstw, Alior w dużej mierze pracuje na detalu i przedsiębiorstwach większego kalibru. Uzupełnienie portfela klientami segmentu mikro może być uzasadnione.

Menor Forex pisze...

Mały zjada większego. W tym wypadku raczej zamiata go pod swoje skrzydła, gdyż Meritum właściwie jechał już na oparach...

Prześlij komentarz

Komentarze na blogu są moderowane. Zastrzegam sobie prawo do zablokowania komentarza bez podania przyczyn. Komentarze zawierające linki wyglądające na reklamowe lub pozycjonujące - nie będą publikowane.

-->