niedziela, 19 września 2010

Bank Pocztowy obniża oprocentowanie lokat

Wielokrotnie wspomniałem na tym blogu, że preferuję lokaty o stałym oprocentowaniu. Dlaczego? Ano dlatego, że zakładając taką lokatę mamy jasny układ i przynajmniej wiemy na co się decydujemy. W przypadku lokat o oprocentowaniu zmiennym, zawsze może dojść do sytuacji, kiedy bank uzbierawszy już odpowiednia pulę klientów, zachęconych wysokimi odsetkami, postanowi to oprocentowanie obniżyć.

Tak też się dzieje właśnie w przypadku dwuletniej lokaty w Banku Pocztowym. Oprocentowana była dotychczas na 7% rocznie, a od poniedziałku jej oprocentowanie spada do 5% rocznie. Oznacza to, że osoby, które założyły ją początkiem tego roku mają teraz dylemat. Albo pozostawią pieniądze na lokacie i przez ponad połowę czasu jej trwania będą zarabiały znacząco mniej niż te 7% które było początkowo. Pamiętajmy, że lokata jest dwuletnia i jak ktoś założył ją w styczniu to do końca ma jeszcze ponad rok. Alternatywa jest taka, że ewentualnie takie osoby zlikwidują lokatę i stracą całe odsetki.

No i teraz jest pytanie, czy ci, którzy jeszcze niedawno sugerowali jakoby ta lokata była najlepsza na rynku, nadal tak twierdzą? Już wiecie dlaczego nigdy nie uwzględniałem takich lokat w swoich zestawieniach?

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Komentarze na blogu są moderowane. Zastrzegam sobie prawo do zablokowania komentarza bez podania przyczyn. Komentarze zawierające linki wyglądające na reklamowe lub pozycjonujące - nie będą publikowane.

-->