środa, 19 października 2011

Kupno złota w banku?

Jeżeli szukasz informacji o sposobach inwestowania w złoto fizyczne zapraszam do lektury wpisu pt. "Małe kompendium inwestowania w fizyczne złoto".

Do niedawna ktoś chcący kupić złoto (porównaj tu) w banku miał do wyboru tylko Raiffeisen Bank. Od niedawna usługę pozwalającą na zakup złotych monet i sztabek wprowadziły we współpracy z Mennicą Polską także BZ WBK, BOŚ Bank i Polski Bank Spółdzielczy w Ciechanowie.

Od niedawna także Alior Bank dołączył do grona banków oferujących w swoich placówkach zakup złota we współpracy z Mennicą Wrocławską. 



Maciej Samcik u siebie na blogu trochę nabija się z tej tendencji, pytając czy świat się już kończy. Cóż, w kontekście opowieści z Grecji, którą można poczytać na blogu Doxy, chyba się kończy. Oferta banków jest odpowiedzią na potrzebę rynku i potrzebę klientów. Inna sprawa, że ceny złota w bankach zapewne (piszę zapewne bo nie orientowałem się ile mają kosztować sztabki w Aliorze) będą paskarskie. 

W każdym razie jakaś opcja zakupu jest. Szkoda tylko, że ani na stronie ani poprzez kontakt z bankiem mailowo, nie sposób się dowiedzieć jaka jest cena tego złota w Aliorze. Trzeba się fatygować do banku gdzie doradca będzie jak zwykle wciskał kit (czytaj sprzedawał). A tak swoją drogą, to patrząc na sklep internetowy NBP to tak wygląda trochę jak za PRLu, wszystkie złote monety wyszły... zostały tylko jakieś ogryzki, których i tak nie ma...

Tymczasem zainteresowanych zakupem w internecie zapraszam na spis stron dealerów metali szlachetnych.

-->

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Komentarze na blogu są moderowane. Zastrzegam sobie prawo do zablokowania komentarza bez podania przyczyn. Komentarze zawierające linki wyglądające na reklamowe lub pozycjonujące - nie będą publikowane.

-->