poniedziałek, 3 listopada 2014

Wpisy sprzed lat - listopad: Wojny Ekonomiczne, plany systematycznego oszczędzania i deficyt budżetowy

Jak co miesiąc w ramach tego cyklu wpisów przypominam te, które powstały przed laty, a wydają mi się nadal aktualne.
  • W 2009 roku pisałem przykładowo o Światowych Wojnach Ekonomicznych - spodziewałem się, że w kolejnych latach użycie środków ekonomicznych w globalnej rywalizacji będzie coraz bardziej widoczne i nie myliłem się. Czymże  jest bowiem aktualna sytuacja z kryzysem ukraińskim, sankcjami, embargiem i rozgrywaną poprzez manipulację cenami ropy próbą nacisku na Rosję?
  • Pisałem też o planach systematycznego oszczędzania, jako czymś co mi się nie podoba bo prowadzi do zaciągania zobowiązań na bardzo długi czas naprzód, często zobowiązań takich, z których jest się trudno wycofać.
  • W 2010 roku wspominałem o inwestowaniu w diamenty jako czymś z czym należy być ostrożnym bo nie jest to łatwe na zmanipulowanym rynku tych kamieni.
  • W 2011 roku wyjaśniałem czym różni się deficyt budżetowy od długu publicznego. Warto sobie przypomnieć bo czasem mam wrażenie, że rządzący nami trochę o tym zapominają.
  • W 2012 roku porównywałem ceny mieszkań w tej samej nieruchomości niedaleko mnie. Obserwowałem jak spadały od 2008 roku, co ciekawe do dziś wiele mieszkań w tym budynku stoi puste a spółka która je budowała przekształciła się w inną.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Komentarze na blogu są moderowane. Zastrzegam sobie prawo do zablokowania komentarza bez podania przyczyn. Komentarze zawierające linki wyglądające na reklamowe lub pozycjonujące - nie będą publikowane.

-->