czwartek, 4 czerwca 2020

Skrytki bankowe - odświeżenie tematu


Jakieś sześć lat temu opisywałem swoje perypetie z poszukiwaniem na rynku możliwości wynajęcia skrytki bankowej. Sprawdzałem później rynek i już wtedy widać było wyraźnie, że banki wycofują się z tego interesu wypowiadając klientom umowy i likwidując te usługę. Kiedy wróciłem do tematu po tych sześciu latach okazało się, że jest jeszcze gorzej.

Pojawiły się jednak podmioty prywatne, których lista jest dostępna tu: https://www.przeglad-finansowy.pl/2023/01/skrytki-depozytowe-do-wynajecia-poza.html

Wydawać by się mogło, że w dobie kiedy jedyną przystanią dla naszych oszczędności stają się metale szlachetne to popyt na skrytki będzie wystarczający aby utrzymały się na tym rynku podmioty oferujące taką usługę. Okazuje się jednak, że banki z tematu się wycofują i zostało ich z ofertą wynajmu skrytki coraz mniej. Wiele już zrezygnowało a kolejne rezygnują z tej usługi. Jest to o tyle dziwne, że gdzie się nie zadzwoni to wszystkie skrytki są wynajęte. Znalezienie na rynku wolnej skrytki graniczy z cudem. 

Jednocześnie okazuje się, że w ciągi sześciu powstałej luki wcale nie wypełniły podmioty prywatne. Był jeden który gdzieś tam epizodycznie zafunkcjonował i zniknął, teraz wiem o dwóch działających jakoby w Katowicach i Lublinie. jeden w Krakowie jakoś nie może na poważnie ruszyć.

Nie rozumiem trochę tej sytuacji. Wydawać by się mogło,że popyt na usługę jest i to wymusi podaż nawet przy polityce banków do rezygnacji z jej świadczenia. Owszem, koszty wejścia są wysokie, ale przecież (jestem o tym przekonany) klientela będzie.

Cóż, obawiam się jednak, że prędzej znajdziemy wolną skrytkę depozytową za granicą niż w Polsce.


3 komentarze :

Anonimowy  pisze...

W Londynie też tylko 2 podmioty oferują te usługę. Głównym problemem jakoby jest zagrożenie antyterrorystyczne...

Safebox24 | Bezpieczne Skrytki Depozytowe 24/7 pisze...

Dzień dobry,
w nawiązaniu do Pana posta zapraszamy do skarbca Safebox24 w Warszawie. Jesteśmy pierwszym niezależnym operatorem skarbcowo-depozytowym w Warszawie, z nowoczesnym, certyfikowanym skarbcem przy Placu Konstytucji. Oferujemy skrytki sejfowe w różnych rozmiarach z dostępem 24/7. Szczegóły oferty są dostępne na naszej stronie www.safebox24.pl.
Pozdrawiamy i zapraszamy,
Zespół Safebox24

Przegląd Finansowy pisze...

Proszę wpisywać w komentarzach informacje o działających prywatnych podmiotach oferujących skrytki. Zbiorę je w jedną listę w formie wpisu

Prześlij komentarz

Komentarze na blogu są moderowane. Zastrzegam sobie prawo do zablokowania komentarza bez podania przyczyn. Komentarze zawierające linki wyglądające na reklamowe lub pozycjonujące - nie będą publikowane.

-->