środa, 2 lutego 2022

Korzystne finansowanie dla firm – najpopularniejsze sposoby - artykuł sponsorowany

Osoby poszukujące zewnętrznego finansowania dla firmy często zwracają się do takich specjalistów, jak https://crbip.pl/, aby przeanalizowali oni sytuację danego przedsiębiorstwa i udzielili mu indywidualnej porady. To oczywiście rozsądny krok, który warto wykonać, natomiast zanim jeszcze to zrobimy, warto poszerzyć swoją wiedzę na temat najpopularniejszych i najkorzystniejszych źródeł finansowania.

Dzięki temu będziemy już wiedzieli, czego możemy się spodziewać, a współpraca z ekspertem przebiegnie prawdopodobnie jeszcze szybciej i sprawniej. W takim razie, jakie są obecnie najczęściej wykorzystywane zewnętrzne źródła finansowania dla przedsiębiorstw? Co sprawia, że są one tak lubiane przez polskich biznesmenów?Niskooprocentowane pożyczki z Unii Europejskiej

Już sama nazwa tych produktów finansowych jasno wskazuje, dlaczego cieszą się one tak dużym uznaniem. Niskie oprocentowanie pożyczek unijnych przekłada się bowiem bezpośrednio na niski koszt zobowiązania, a to jest aspekt niezwykle istotny z punktu widzenia pożyczkobiorcy. Co więcej, pożyczki z funduszy UE są nie tylko tanie, ale też korzystne pod innymi względami.

Niektóre ich rodzaje pozwalają na dokonanie opłacalnej optymalizacji podatkowej. Co więcej, z uwagi na wysoką maksymalną kwotę zobowiązania i długi okres spłaty nadają się one zarówno do pokrywania mniejszych wydatków, jak i do realizacji bardzo ambitnych inwestycji. Ich uniwersalność objawia się także w kwestii tego, dla kogo tego typu zobowiązania są dostępne.

Z pożyczek z UE mogą skorzystać zarówno firmy z sektora MŚP, jak i duże podmioty różnego typu. Firmy należące do tej pierwszej grupy mogą liczyć na kilkaset tysięcy złotych, zaś duże podmioty z wysokimi przychodami nawet na kilka milionów złotych. Możliwości są więc ogromne.

W związku z wszystkimi wymienionymi przez nas zaletami tego rodzaju zobowiązań, nie ulega wątpliwości, że warto się nimi zainteresować. Zwłaszcza, jeśli mowa o pożyczce na dużą kwotę. Różnica w odsetkach między niskrooprocentowaną pożyczką z UE a droższymi rozwiązaniami może wynosić wiele tysięcy złotych, a więc na dłuższą metę znacząco wpłynąć na sytuację finansową firmy.Disclosure: Artykuł partnera serwisu. Otrzymałem wynagrodzenie za jego  publikację

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Komentarze na blogu są moderowane. Zastrzegam sobie prawo do zablokowania komentarza bez podania przyczyn. Komentarze zawierające linki wyglądające na reklamowe lub pozycjonujące - nie będą publikowane.

-->