środa, 5 maja 2010

Warte uwagi

W zasadzie tytuł dałem przewrotny, bo tak na prawdę nic wartego uwagi się nie dzieje i pisać nie ma za bardzo o czym. Bo nie będę się rozwodził o IPO PZU, wszyscy o tym piszą i emocjonują się za ile uda im się sprzedać akcje w pierwszych minutach po debiucie.

Nie chce mi się nawet pisać o problemach Grecji, Portugalii czy Hiszpanii. Na prawdę nudno już i niedobrze robi się od tego. Drażnią mnie te egzaltacje pomocą dla Greków, które przeżywają wszyscy inwestorzy na całym świecie, tak, że odbija się nawet na kursie złotówki. Szczerze mówiąc, to widać tylko jak niewielkie znaczenie ma nasza gospodarka, kiedy Grecja chlapnie w tej wannie, to nami rzuca na wszystkie strony. Tak jest pomimo dobrych prognoz Komisji Europejskiej na temat naszego PKB. 

Z resztą euro też obrywa przy okazji, a złoto notuje historyczne do euro rekordy. W złotówkach też mamy rekordy napędzane trochę osłabieniem się złotego. 

Generalnie nic wartego uwagi.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Komentarze na blogu są moderowane. Zastrzegam sobie prawo do zablokowania komentarza bez podania przyczyn. Komentarze zawierające linki wyglądające na reklamowe lub pozycjonujące - nie będą publikowane.

-->