piątek, 15 kwietnia 2011

Promocja dla inwestora w Tauronie

Tauron ogłosił właśnie promocję dla osób posiadających jeszcze akcje zakupione w ofercie publicznej. Była o tym mowa w prospekcie emisyjnym, że taką ofertę zobowiązują się przygotować i teraz jest. Każdy, kto zakupił w ofercie publicznej akcje i przetrzymuje je w niezmniejszonej ilości do końca czerwca może liczyć na obniżkę cen energii przez rok o nawet 15%. Oczywiście chodzi tu niestety tyko o cenę prądu, a nie dotyczy to opłat dystrybucyjnych, ale to i tak coś. W przypadku przeciętnego gospodarstwa domowego oszczędność może wynieść mniej więcej około 200zł rocznie. Nie jest to wiele, ale nie jest to mało. Można to potraktować jako taką wirtualną dywidendę płatną w naturze. Odnosząc to do wartości akcji, które kupiłoby się na debiucie (powiedzmy 935szt po cenie emisyjnej 5,13zł) to jest 4796,55zł mamy po dwóch latach (rok trzymania akcji i rok promocji) około 4% takiego wirtualnego zysku. Szału nie ma, ale też nie ma nad czym płakać bo to zysk już od którego nie płacimy podatku. Bywają gorsze lokaty w bankach.

Jednocześnie, co ciekawe, w trakcie rozmowy z konsultantem infolinii zasugerowano mi, nie wprost, że możliwe, że w przyszłym roku promocja w tej czy innej formie może zostać dla akcjonariuszy przedłużona. Zapowiada się to interesująco - zobaczymy za rok.
Ciekawe czy przy prywatyzacji BGŻ też będzie można się czegoś takiego spodziewać? W przypadku JSW to nie liczę na nic patrząc na to co wyprawiają tam związki zawodowe, z resztą co mogliby dostać akcjonariusze - deputat węglowy? W każdym razie jak ktoś trzyma akcje to może się zapisać do promocji i skorzystać.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Komentarze na blogu są moderowane. Zastrzegam sobie prawo do zablokowania komentarza bez podania przyczyn. Komentarze zawierające linki wyglądające na reklamowe lub pozycjonujące - nie będą publikowane.

-->