wtorek, 17 maja 2011

Nieudana oferta BGŻ?

Czyżby publiczna oferta BGŻ miała się nie udać? Parkiet donosi, że inwestorzy instytucjonalni niespecjalnie odpowiedzieli na ofertę akcji BGŻ. Doradcy Ministerstwa Skarbu Państwa zastanawiają się nad zmniejszeniem liczby sprzedawanych walorów z 37,2% do kilkunastu procent. W sumie trochę mnie to nie dziwi. Jaki interes maiłby poważny inwestor w płaceniu wyśrubowanej ceny za akcje spółki, która nie wejdzie do Wig20 i nie będzie płaciła dywidendy? Poza tym banków na rynku, w które można zainwestować i, które bardziej dynamicznie się rozwijają jest cała masa. Może dla dobra ratowania budżetu Ministerstwo Skarbu wciśnie te akcje teraz drobnym inwestorom?

Jak będzie dowiemy się jutro.

Aktualizacja z 18.05.2011:
Skarb Państwa ograniczył ofertę sprzedaży akcji Banku Gospodarki Żywnościowej do ponad 12%, pozostawiając sobie ponad 25% walorów firmy. Cena sprzedaży akcji w ofercie BGŻ została ustalona na 60 zł.

Według mnie szansa, że akcje BGŻ będą miały potencjał wzrostowy jest w tym wypadku mała. Nad rynkiem bowiem będzie cały czas wisiało widmo podaży akcji ze strony Skarbu Państwa, który prędzej czy później będzie chciał sprzedać swój pakiet.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Komentarze na blogu są moderowane. Zastrzegam sobie prawo do zablokowania komentarza bez podania przyczyn. Komentarze zawierające linki wyglądające na reklamowe lub pozycjonujące - nie będą publikowane.

-->