czwartek, 1 września 2011

Najnowszy raport o rynku nieruchomości

Ukazał się kolejny raport AMRON-SARFiN poświęcony sytuacji na rynku nieruchomości. Można pobrać go z tej strony. W dużym skrócie - następuje dalszy spadek cen mieszkań, spada także ich dostępność co wiąże się ze wzrostem kosztów utrzymania i spadkiem realnych dochodów, niemniej jednak zauważyć można zwiększenie liczby zawartych umów w II kwartale.

Wzrost liczby udzielonych kredytów tłumaczyłbym zbliżającym się końcem programu "Rodzina na Swoim". Można się spodziewać, że stagnacja na rynku nieruchomości się przeciągnie,  bo nie ma realnie żadnych specjalnych czynników, które mogłyby w przyszłości sygnalizować, że dostępność mieszkań się zwiększy. Spadek cen mieszkań nie jest tak szybki jak spadek realnych dochodów ludności. Dostępność kredytu w związku ze zmianami w programie "Rodzina na Swoim" spadnie, zatem trudno oczekiwać, że rynek nieruchomości pozostanie na to odporny. Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Komentarze na blogu są moderowane. Zastrzegam sobie prawo do zablokowania komentarza bez podania przyczyn. Komentarze zawierające linki wyglądające na reklamowe lub pozycjonujące - nie będą publikowane.

-->