wtorek, 13 marca 2012

Ciekawostki w lokatach

Dosyć dawno nie pisałem nic na temat ciekawych propozycji w ofercie lokat bankowych. Obecnie sytuacja na rynku trochę uporządkowała się. Po tym jak uchwalono likwidację lokat antybelkowych - dostępne ofert stały się bardziej porównywalne. Co więcej okazuje się, że jednak można spotkać także na rynku ciekawe i wyżej oprocentowane lokaty. Kilka ciekawostek chciałbym wymienić tutaj teraz:
  • Internetowy oddział Wielkopolskiego Banku Spółdzielczego - neoBANK oferuje 3-miesięczną Lokatę Maksymalną z oprocentowaniem 7,2%, co ciekawe (i własnie dlatego wspominam o tej ofercie) nie trzeba tam zakładać konta (wystarczy rachunek techniczny zakładany przez internet). Minus em jest natomiast próg wejścia wynoszący 10 tys. zł.
  • Alior Bank z kolei proponuje 6-miesięczną lokatę standardową z możliwością zerwania w dowolnym momencie, bez utraty odsetek. Nie ma przy tym wymogu posiadania konta osobistego w Aliorze. Niestety lokatę możemy założyć wyłącznie z nowych środków wpłaconych do kasy banku. Bank proponuje oprocentowanie 6,20% (5,02% po podatku).
  •  W końcu ciekawie wygląda oferta lokaty Direct+Internet na 15 miesięcy w Santander Consumer Banku. Lokata może być założona od kwoty 5 tyś zł i będzie oprocentowana na 6,5%.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Komentarze na blogu są moderowane. Zastrzegam sobie prawo do zablokowania komentarza bez podania przyczyn. Komentarze zawierające linki wyglądające na reklamowe lub pozycjonujące - nie będą publikowane.

-->