wtorek, 6 stycznia 2015

Akt oskarżenia w sprawie Finroyal

Czy ktoś jeszcze pamięta sprawy Amber Gold i Finroyal? Obie firmy będące w istocie piramidami finansowymi zakończyły swoją działalność w oparach skandalu w 2012 roku.

Sprawa Finroyal nie zakończyła się jednak wtedy gdy firma upadła wchłaniając oszczędności klientów. Prokuratura prowadziła w tej sprawie śledztwo i właśnie skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Andrzejowi K., któremu zarzucono prowadzenie działalności bankowej bez zezwolenia oraz oszustwo na szkodę klientów na kwotę ponad 100 mln zł. Jak podała prokuratura: 
"Z materiału dowodowego wynika, że Finroyal była spółką działającą tylko na terenie Polski, prowadzącą wyłącznie wyżej opisaną działalność parabankową o charakterze 'piramidy finansowej'. Kapitał zakładowy spółki nigdy nie został opłacony, z opinii biegłego wynika natomiast, że przez cały okres funkcjonowania spółka była niewypłacalna, a prowadzona działalność - nierentowna"
Zastanawia mnie jak szybko, przy tym tempie prowadzenia spraw przez polski wymiar sprawiedliwości, sąd wyda jakikolwiek wyrok w tej sprawie.

Nieco więcej można przeczytać tutaj.

1 komentarz :

Unknown pisze...

Oczywiście, że pamieta! To się ciągnie do dzisiaj przecież.. Co do Finroyal, to musze przyznać, że nawet zaskoczony nie jestem. Wyrok w ich sprawie, może jak zapadnie za kilka lat - to będzie dobrze ;-)

Zygmunt
złote monety

Prześlij komentarz

Komentarze na blogu są moderowane. Zastrzegam sobie prawo do zablokowania komentarza bez podania przyczyn. Komentarze zawierające linki wyglądające na reklamowe lub pozycjonujące - nie będą publikowane.

-->