środa, 14 stycznia 2015

Mobilne wersje stron na smartfony

Technika idzie do przodu, coraz więcej osób korzysta z internetu na smartfonach, postanowiłem zatem przyłączyć się do tego trendu i "wyrzeźbiłem" mobilne wersje strony bloga i przeglądu blogów. Mam nadzieję, że okażą się przydatne dla wszystkich, którzy chcieliby w podróży poczytać. Strony zostały przerobione aby pozbyć się zbędnej grafiki i elementów utrudniających czytanie na ekranie telefonu. Powinny się też szybciej ładować.

Strona mobilna bloga Przegląd Finansowy dostępna jest pod adresem http://www.przeglad-finansowy.pl/?m=1 w bardzo łatwy sposób możecie ten link otworzyć na swoim smartfonie skanując kod QR, który wkleiłem poniżej. Bez obaw, jego zeskanowanie telefonem (konieczna specjalna aplikacja np. Barcode Scanner) nie zainstaluje wam w telefonie niczego, to po prostu adres strony internetowej, który widzicie powyżej, zakodowany w taki sposób, że możecie go od razu otworzyć w przeglądarce w swoim telefonie. Zachęcam do eksperymentów. 
QR kod z adresem strony http://www.przeglad-finansowy.pl/?m=1

Druga strona mobilna, którą zrobiłem, to strona Przeglądu Blogów. Dostępna jest pod adresem  http://blogi.przeglad-finansowy.pl/?m=1 została ograbiona ze wszystkich wodotrysków i bajerów, ma być lekka i specjalnie sformatowana aby łatwiej czytało się ją na ekranie telefonu. Można na nią wejść skanując poniższy kod.
QR kod z adresem strony http://blogi.przeglad-finansowy.pl/?m=1
Idea strony z przeglądem blogów na komórki polega na tym, że jeśli ktoś chciałby w podróży poczytać co tam w blogosferze piszczy, to może sobie tę jedną stronę otworzyć, załaduje mu się ona szybko i za kilkoma przewinięciami palcem, będzie miał w jednym miejscu na telefonie przegląd kilkudziesięciu blogów. Mam nadzieję,że to się okaże użyteczne. Zapraszam do korzystania.

5 komentarzy :

Karol P24 pisze...

Będę musiał również zabrać się zabrać za wersję mobilne dla moich stron bo to już czas najwyższy. Jak wejdę sobie na Google Analytics i czas rzeczywisty statystyk to nie ma praktycznie chwili by ktoś nie zaglądał na strony z tableta czy smartfona.

Robert pisze...

A jak to zrobić, żeby strona była przystosowana do urządzeń mobilnych? Na blogspocie to samo się robi. A np. na Wordpressie?

Przegląd Finansowy pisze...

Ponieważ całość bloga stoi nadal na blogspocie to w przypadku głównego bloga wykorzystałem gotowy szablon, a w przypadku katalogu blogów wyrzeźbiłem własny. Nie znam Wordpressa, wielu ludzi go zachwala, ale ja nie mam czasu się go uczyć więc dłubię to i owo posiłkując się trochę JavaScriptem. Sam z resztą jestem zdziwiony jak wiele rzeczy da się JavaScriptem wyczarować, ja zaczynałem przygodę z HTML i JavaScriptem jakieś 15 lat temu to było to tak straszliwie ubogie i toporne narzędzie, a dziś jeszcze w połączeniu z CSSem... ech mógłbym się rozpisywać

clsleasing.pl pisze...

Trzeba iść teraz z duchem czasu. Jak kiedyś firma bez strony internetowej właściwie jakby nie istniała, tak teraz trzeba zrobić wersję mobilną, skoro tyle osób korzysta z internetu właśnie w smartphonach. Również i blogi idą z duchem czasu. Dlatego gratuluję pomysłu, bo odzew będzie na pewno duży.

Karol NC pisze...

2015 rok będzie pod tym kątem przełomowy ponieważ Google już od kwietnia będzie zwracał czujniejszą uwagę na mobilność naszych stron dopasowując je do wyników wyszukiwania

Prześlij komentarz

Komentarze na blogu są moderowane. Zastrzegam sobie prawo do zablokowania komentarza bez podania przyczyn. Komentarze zawierające linki wyglądające na reklamowe lub pozycjonujące - nie będą publikowane.

-->