poniedziałek, 16 marca 2015

O ryzyku w obligacjach korporacyjnych raz jeszcze

Ostatnio na blogach Saminwestuj.pl i Polak Potrafi 3 rozgorzała dyskusja na temat tego, czy oferty obligacji na poziomie 8%-9% oprocentowania to są jeszcze ryzykowne czy nie i czy prezentowanie ich na blogu jest naganianiem czy też nie jest. 
Zostawiając tę dyskusję na boku, mogę napisać, że w całości zgadzam się (także z własnego doświadczenia) z opinią na blogu Saminwestuj.pl, że rynek obligacji korporacyjnych to ściek. Z resztą sam nie raz prezentowałem tę opinię.
Generalnie wygląda to tak, że większość emisji z wysokim oprocentowaniem to firmy,które nie są w stanie dostać normalnego kredytu czy pozyskać inaczej finansowania. Więc jest ryzyko - jest zabawa. Zapytam tylko jaka zabawa może być przy obligacjach oprocentowanych na 8,5% albo na 9% skoro USTAWOWE KARNE ODSETKI stoją teraz na 8%?

Niech sobie każdy uświadomi ryzyko.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Komentarze na blogu są moderowane. Zastrzegam sobie prawo do zablokowania komentarza bez podania przyczyn. Komentarze zawierające linki wyglądające na reklamowe lub pozycjonujące - nie będą publikowane.

-->