środa, 10 maja 2017

Rynek kantorów internetowych się wysycił?

Robiłem właśnie aktualizację listy kantorów internetowych na blogu i stwierdziłem, że w ciągu ostatniego pół roku zamknęło się i zniknęło z sieci, co najmniej kilkanaście serwisów. Doszedł wprawdzie jeden nowy, ale wygląda na to, że stało się to, co wieszczyłem jeszcze półtora roku temu - rynek uległ nasyceniu i miejsca na nowych małych graczy jest coraz mniej. Na rynku są w stanie funkcjonować takie serwisy, które zbudowały sobie w ubiegłych latach już pewną bazę użytkowników. Nowym podmiotom jest trudno pozyskać klientów. 

Kto miał ochotę zacząć korzystać z kantoru online, zapewne już to robi. Jeżeli zaś, ktoś przez ostatnie kilka lat nie korzystał z kantoru online, to szansa na to, że nagle zostanie klientem internetowej wymiany walut, jest coraz mniejsza. Na ten rynek weszły też w międzyczasie niektóre banki ze swoją ofertą wymiany walut, a te serwisy, które wystartowały na początku mają już bazę klientów, którzy się do nich przyzwyczaili. Każdy nowy podmiot próbujący swoich sił ma teraz trudniej.

Spodziewam się, że w nadchodzących latach będzie jeszcze więcej kantorów online, które zamkną swoje podwoje i na rynku zostaną tylko ci najwięksi gracze.


4 komentarze :

Damian pisze...

To prawda, sam korzystam głównie z kantorów online. Tak jak wszystko co internetowe, wypiera teraz naziemne placówki. Taki rozwój świata i rok 2017. Świetny blog tak by the way!

Sunsc pisze...

nie ma aż takiego zapotrzebowania na tak dużą ilość kantorów to w końcu popyt kieruje podażą.

Waldek pisze...

Ja korzystam tylko z kantorów online i jestem na prawdę bardzo zadowolony. Przede wszystkim w łatwy sposób można znaleźć najlepszy kurs :) pozdrawiam

Anonimowy  pisze...

Jestem podobnego zdania, rynek praktycznie się nasycił. Powstają co prawda nowe kantory, ale głównie przy bankach, które jak wiadomo mają szeroką bazę klientów, których mogą zachęcić licznymi rabatami i promocjami do korzystania z konkretnego bankowego kantoru internetowego. Co przy okazji może skutkować w mniejszych lub większych przetasowaniach wśród klientów na rynku między kantorami. Osobiście korzystam z http://cinkciarz.pl i tak jak pisałeś, przyzwyczaiłem się już do akurat tego kantoru. Jednak jeśli ktoś ma konto w banku, w którym powstał kantor, a i tak korzysta z jego usług to może mu być o wiele wygodniej korzystać ze skonsolidowanych rozwiązań finansowych w jednym miejscu.

Prześlij komentarz

Komentarze na blogu są moderowane. Zastrzegam sobie prawo do zablokowania komentarza bez podania przyczyn. Komentarze zawierające linki wyglądające na reklamowe lub pozycjonujące - nie będą publikowane.

-->