poniedziałek, 23 października 2017

Czy na prawdę wszyscy wierzą w dalsze wzrosty?

Pisałem niedawno o potencjalnych sygnałach nadchodzącej recesji w USA. Dziś z kolei chciałem przywołać artykuł Johna Mauldina na łamach Zerohedge. Zwraca on uwagę na to, że uczestnicy rynku są absolutnie przekonani, że (pomimo iż jest on skrajnie przewartościowany) to będzie rósł dalej!
Co więcej, liczba krótkich pozycji na indeks VIX wskazuje, że mnóstwo inwestorów spodziewa się znikomej zmienności na rynkach! W krótkich słowach te dwie informacje zestawione ze sobą wskazują, że generalnie inwestorzy oczekuję dalszej maniany i wzrostu do nieba bez przerw i wstrząsów.

Mauldin zwraca uwagę, że na rynku w którym panują tak jednostronne nastroje, ewidentnie gromadzą się naprężenia, które rozwiążą się w dosyć gwałtowny sposób. Inwestorzy zdają się ignorować przy tym fakt, że w sytuacji kiedy, ewidentnie dotychczasowe wzrosty na giełdzie były napędzane przez dodruk pieniędzy, każda próba zdjęcia z bilansów banków centralnych części tego grosza, wywoła kontrakcję.

1 komentarz :

Bloger pisze...

Ja bym osobiście grał na spadki na kontraktach terminowych.

Prześlij komentarz

Komentarze na blogu są moderowane. Zastrzegam sobie prawo do zablokowania komentarza bez podania przyczyn. Komentarze zawierające linki wyglądające na reklamowe lub pozycjonujące - nie będą publikowane.

-->