wtorek, 24 października 2023

Aktualizacja listy kantorów internetowych

 Właśnie się zorientowałem, że lista kantorów internetowych, która jest zawieszona na blogu, nie była aktualizowana już prawie trzy lata. Postanowiłem ją zatem uaktualnić i tak jak przewidywałem wyleciało z niej około jednej trzeciej wpisów. Był taki okres kiedy spłata kredytów walutowych stała się dostępna, ale nie było gdzie na rynku kupić waluty z niskim spreadem. Szybko tę lukę zaczęły wypełniać kantory online, które mnożyły się jak grzyby po deszczu. W pewnym momencie było ich tak dużo, że zacząłem przewidywać iż ten segment rynku jest już nasycony i nie ma miejsca dla kolejnych, a nawet te, które są będzie ciężko utrzymać. Tak też się stało. 

Po pierwszym wysypie tego typu podmiotów, ich liczba zaczęła sukcesywnie spadać. Dodatkowo ten segment dostrzegły banki, które w ramach swoich serwisów transakcyjnych, lub troszkę obok, ale na własnej marce i infrastrukturze, zaczęły oferować podobne usługi. Teraz już korzystanie z kantoru online ma w porównaniu z kantorem bankowym niewiele korzyści w stosunku do ryzyka. Bo trzeba uczciwie zaznaczyć, że na rynku było też parę upadłości, które jeszcze ciągną się w prokuraturze. 

Tak więc lista kantorów została zaktualizowana i mocno przerzedzona. Zapraszam.
Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Komentarze na blogu są moderowane. Zastrzegam sobie prawo do zablokowania komentarza bez podania przyczyn. Komentarze zawierające linki wyglądające na reklamowe lub pozycjonujące - nie będą publikowane.

-->