wtorek, 2 marca 2010

Ferment Bank...

Pojawienie się Alior Banku miało zmienić zasady bankowości i zasiać zamęt wśród konkurencji... nie wiem czy się udało. Niewątpliwie sam bank odniósł biznesowy sukces.

Tymczasem niedawno, z mniejszym hukiem pojawił się nowy bank, który wydaje mi się, pewien ferment zasieje, szczególnie jeżeli chodzi o oprocentowanie lokat. Mowa o FM Banku, który zgodnie z wydaną przez KNF licencją zaczął działać od kilku dni.

Podąża on utartą ścieżką wydeptaną przez Open Finance i Meritum Bank, od razu oferując możliwość zakładania lokat internetowych. Jednocześnie oferuje całkiem przyzwoite zasady prowadzenia ROR (podwyższone oprocentowanie w promocji do sierpnia), no i pakiet lokat długoterminowych (co mnie najbardziej cieszy), z oprocentowaniem stałym.

Co z produktów wydaje mi się ciekawe?

FM Lokata w PLN z kapitalizacją codzienną:
  • 3 miesiące 5,72% (porównywalnie do 7,09% na lokacie standardowej)
  • 6 miesięcy 5,72% (porównywalnie do 7,14%)
  • 12 miesięcy 5,72% (porównywalnie do 7,27%)
Jak widzimy tu FM Bank przebija zarówno Open Finance jak i Meritum Bank.

Ciekawa jest też lokata na 24 miesiące oprocentowana na 7% (jest to oprocentowanie stałe, ale kapitalizacja na koniec okresu). W tym momencie jedynie Bank Pocztowy oferuje taką możliwość ulokowania gotówki, ale oprocentowanie jest tam zmienne.

Czy nowy gracz zasieje ferment? To się jutro okaże, zobaczymy na przykład czy Open Finance przedłuży promocję Lokaty Optymalnej.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Komentarze na blogu są moderowane. Zastrzegam sobie prawo do zablokowania komentarza bez podania przyczyn. Komentarze zawierające linki wyglądające na reklamowe lub pozycjonujące - nie będą publikowane.

-->