czwartek, 11 listopada 2010

Manipulacje rynkiem srebra na sali sądowej

Na temat manipulacji światowym rynkiem srebra rozpisywano się w internecie już od dłuższego czasu. Dość wspomnieć artykuły na blogach, w których temat był podnoszony. Temat ostatnimi czasy sięgał tez łam prasy. 

Tym razem dotarł nas news, że temat trafił na salę sądową. Otóż "W środę 3 listopada 2010 r. do sądu w Nowym Jorku wpłynął pozew oskarżający banki JP Morgan Chase oraz HSBC o manipulowanie cenami srebra. Oskarżycielem jest kancelaria prawnicza Hagens Berman Sobol Shapiro reprezentująca indywidualnego inwestora z Seatlle. Dzień wcześniej podobny wniosek (...) także w imieniu inwestora indywidualnego, tym razem z Florydy, złożyli prawnicy z firmy Kaplan Fox & Kilsheimer."

Nie che mi się rozpisywać i objaśniać kulisów manipulacji czy potencjalnych mechanizmów, które były i są wykorzystywane. temat był wałkowany wielokrotnie i chętni zapewne już go znają. Chciałem tylko dorzucić do sprawy swoje trzy grosze. Rzecz w tym, że obawiam się, aby nie skończyło się w ten sposób, że kogoś spali się na stosie jako ofiarnego kozła, całą sprawę rozmydli się w prawniczych dywagacjach na sądowej sali, a dużym graczom manipulującym rynkiem nic się nie stanie. A może okaże się że nigdy żadnej manipulacji nie było i to wszystko fantasmagorie? Bo jak się czyta takie artykuły...

Ja tam sądzę, że coś jednak jest na rzeczy...

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Komentarze na blogu są moderowane. Zastrzegam sobie prawo do zablokowania komentarza bez podania przyczyn. Komentarze zawierające linki wyglądające na reklamowe lub pozycjonujące - nie będą publikowane.

-->