sobota, 11 czerwca 2011

Prywatyzacja Jastrzębskiej Spółki Węglowej

Wczoraj został opublikowany prospekt emisyjny Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Od przyszłego wtorku można będzie zapisywać się na akcje. Pojawi się pewnie pytanie "czy warto?". Cóż. Jakby to powiedzieć... ostatnie popisy związkowców w tej firmie nie wróżą dobrze przyszłym właścicielom. Także ostatnie wybryki Ministra Skarbu pozwalają sądzić, że po upublicznieniu spółki na giełdzie nad kursem będzie wisiała cały czas groźba nagłego rzucenia przez ministerstwo pakietem akcji na sprzedaż.

Nie chce mi się na wszystkie strony analizować zalet i wad tej spółki, pewnie będzie wałkowana przez analityków i bloggerów (choćby tu). Generalnie mam pewne wątpliwości nad sensownością inwestowania w firmę, którą trzęsą związki zawodowe - z całym szacunkiem do związkowców, ale ich interes nie zawsze będzie zbieżny z interesem akcjonariuszy.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Komentarze na blogu są moderowane. Zastrzegam sobie prawo do zablokowania komentarza bez podania przyczyn. Komentarze zawierające linki wyglądające na reklamowe lub pozycjonujące - nie będą publikowane.

-->