wtorek, 5 lipca 2011

Czy jednak szansa dla lokat antybelkowych?

Ostatnio pisałem, że prawdopodobnie lokaty antybelkowe zostaną całkowicie zlikwidowane. Rządowy projekt nie przewidywał nawet okresu przejściowego dla depozytów założonych przed dniem wejścia w życie proponowanej nowelizacji ordynacji podatkowej. Jak jednak życie pokazało pomysł rządku aby już przed pierwszym lipca uchwalić ustawę spalił na panewce. Jak się dziś dowiadujemy Rada Ministrów nie przyjęła we wtorek (5 lipca br.) projektu nowelizacji dotyczącej likwidacji lokat antybelkowych. Decyzja o dalszych losach projektu powinna zostać podjęta w przyszłym tygodniu - informuje Centrum Informacyjne Rządu. Trwają konsultacje, czy jest szansa, by ustawa została uchwalona przez Sejm obecnej kadencji.

Czyli jest jakieś światełko w tunelu, że jeśli projekt się nie wyłoży na pysk, to przynajmniej odsunie się w czasie i da posiadaczom już założonych długoterminowych lokat antybelkowych, przynajmniej parę miesięcy dodatkowego spokoju. 

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Komentarze na blogu są moderowane. Zastrzegam sobie prawo do zablokowania komentarza bez podania przyczyn. Komentarze zawierające linki wyglądające na reklamowe lub pozycjonujące - nie będą publikowane.

-->