poniedziałek, 23 stycznia 2012

Bicie sztabek z własnego materiału

Osoby zainteresowane inwestowaniem w metale szlachetne na pewno będą zainteresowane tematem dzisiejszego wpisu. Chodzi bowiem o usługę, która dostępna jest na polskim rynku od niedawna, ale wydaje się być na tyle interesująca, że chyba zagości na stałe. Rzecz będzie o wybijaniu sztabek z kruszcu powierzonego, czyli innymi słowy, zlecaniu wybicia sztabek złotych bądź srebrnych z własnego materiału.

Rzecz może wydać się interesująca dla osób, która mają dostęp do taniego złomu srebra lub złota. Rzeczą oczywistą jest, że trzymanie złomu srebrnego lub złotego, żadną inwestycją nie jest. Aby metal mógł nabrać formy inwestycyjnej i stać się zbywalnym na rynku, trzeba poddać złom przetopieniu, rafinacji i wybić z niego coś co chociaż trochę nadawałoby się do handlu.

Aktualnie taką ofertę prezentują w internecie dwie firmy:
Ceny są przystępne i całe przedsięwzięcie zasługuje na uwagę, o ile tylko mamy dostęp do taniego kruszcu. 
Ciekawą usługą jest bicie sztabek złotych. Rzecz w tym, że jeśli mamy biżuterię, którą chcemy spieniężyć to może się nam bardziej opłacać wysłać złom do przetopienia i rafinacji, a następnie wybić z tego sztabkę np. 5 gramów niż sprzedawać sam złom w cenie jaką proponują różnej maści skupy złota.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Komentarze na blogu są moderowane. Zastrzegam sobie prawo do zablokowania komentarza bez podania przyczyn. Komentarze zawierające linki wyglądające na reklamowe lub pozycjonujące - nie będą publikowane.

-->