wtorek, 31 stycznia 2012

Strzeżcie się naganiaczy

Doprawdy nie sądziłem, że Rzeczpospolita jest gazetą w której można przeczytać taką kumulację bzdur i naganiania jak w dniu dzisiejszym. Najpierw mamy naganianie na diamenty (jak ma się rzecz w rzeczywistości pisałem tutaj i nie będę się powtarzał - co ciekawe wtedy też Rzeczpospolita naganiała na diamenty), zaraz potem naganianie na nieruchomości (dla równowagi polecam lekturę wpisów na Goldblog.pl tutaj i tutaj). generalnie wspólnym mianownikiem tych artykułów jest odganianie od złota. Mój kontrariański nos mówi mi że to znaczyć powinno coś zupełnie odwrotnego. Z resztą jakie mogą być perspektywy dla złota jeżeli Bernanke zapowiedział utrzymanie niemal zerowych stóp procentowych do 2014 roku? 

PS. Uwaga na bzdury w tych artykułach. Przykładowo złoto jest tam opisywane jako instrument spekulacji finansowej - błąd - złoto jest ubezpieczeniem na wypadek kryzysów rynkowych. Po drugie nieruchomości są opisywane jako lepsze bo płacą rentę za wynajem lepsza niż lokata - nie zgadzam się z tym, jak dobrze policzyć wychodzi ledwie tyle samo co lokata, poza tym ceny nieruchomości też spadają. Z kolei diamenty są opisywane jako realna alternatywa dla złota - błąd  rynek diamentów jest niepłynny, o czym pisałem i zmanipulowany, o czym też pisałem. Poza tym banki centralne trzymają złoto, a nie diamenty bo tak już po prostu jest.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Komentarze na blogu są moderowane. Zastrzegam sobie prawo do zablokowania komentarza bez podania przyczyn. Komentarze zawierające linki wyglądające na reklamowe lub pozycjonujące - nie będą publikowane.

-->