czwartek, 14 czerwca 2012

Lokaty bankowe czerwiec 2012

Bardzo już dawno nie pisałem nic na temat lokat bankowych i ich porównania. Postanowiłem zatem, że przyglądnę się temu co aktualnie jest dostępne na rynku.

Uwagę zwrócić może promowanie depozytów "na start" dla klientów, którzy w danym banku albo założą konto, albo wpłacą nowe środki, albo nie byli dotychczas klientami. Taką propozycją jest na przykład trzymiesięczna Lokata Mistrzowski Procent w NeoBanku na 6,6%, lokata bezkarna w BGŻoptima na 3 miesiące z oprocentowaniem 6,3% i "Pierwsza Lokata" w Meritum Banku na 3 miesiące na 8,5%. Są też takie lokaty na krótszy termin, gdzie można dostać dużo wyższe odsetki: "Wysoki Procent" w Neo Banku na 2 miesiące na 9%, czy Lokata z Kuponem w Idea Banku na 1 miesiąc na 9%.

Niestety są to "jednorazówki", przeciętne oprocentowanie "normalnych" depozytów z podobnymi terminami jest znacznie niższe.
Na trzy miesiące można nieźle ulokować pieniądze w "Lokatę na Wyścigi", na 6,25% - niestety jest to oferta limitowana. FMbank za trzymiesięczną lokatę proponuje z kolei 6%.

Także na sześć miesięcy FMbank  ma niezłą ofertę na 6,25%. Podobnie na 12 miesięcy - 6,3%


Na uwagę zasługują tez na dłuższe terminy lokaty o zmiennym oprocentowaniu indeksowanym WIBOR+marża. Przykładowo FM Bank ma lokaty Wibor plus na 12, 24 i 36 miesięcy z całkiem atrakcyjnym oprocentowaniem. Trochę gorsze ale tez niezłe warunku ma lokata WIBORowa w Meritum Banku. Można ją jednak założyć tylko na 2 lub 3 lata. Podobne lokaty mają też Raiffeisen Bank, Santander, BGŻ i Invest Bank, jednak na gorszych warunkach - ciekawe porównanie znalazłem tutaj.
-->