poniedziałek, 2 września 2013

Alior rezygnuje z obsługi gotówkowej we frankach

Logując się do serwisu w Alior Banku natknąłem się na informację o zmianach. Pomiędzy innymi okazuje się, że od 1 listopada w placówkach Alior Banku nie będzie już obsługi gotówkowej we frankach szwajcarskich. Niezbyt to ciekawa informacja szczególnie dla tych którzy parę lat temu postanowili, że w Aliorze taki rachunek w CHF założą. Swego czasu była nawet promocja i w ramach tzw. "konta oszczędnościowego Kantor" można było taniej kupić walutę i przelać ją do swojego banku. Potem Alior wszedł w kantory internetowe i kantory w oddziałach, konto "Kantor", a teraz rezygnuje także z obsługi gotówkowej. 

Najwidoczniej rozpowszechnienie się kantorów internetowych spowodowało, że koszty utrzymywania gotówki w oddziałach stały się zbyt wysokie.

Teraz jeżeli chodzi o CHF to w Aliorze zostaje tylko przelew. Sam wprawdzie rzadko korzystałem z tej możliwości, ale świadomość tego, że w razie czego mogę wpłacać i wypłacać gotówkę była dla mnie ważna. Cóż, pozostaje poszukać alternatywnych rozwiązań, pytanie tylko czy równie atrakcyjnych cenowo.

-->