czwartek, 31 lipca 2014

Jakie lokaty w sierpniu 2014?

Mamy półmetek wakacji, ale czasem bywa tak, że dla naszych pieniędzy trzeba znaleźć jakiś przytulny kąt. Można i owszem schować je w skarpetce, ale czasem lepiej w banku na lokacie. Zobaczmy zatem czym warto się zainteresować w nadchodzącym miesiącu.

Jak zwykle - nie specjalnie interesują mnie lokaty promocyjne. Są tacy, którzy się pasjonują najnowszymi promocjami, ale w pewnym momencie dochodzi się do punktu, w którym w zasadzie na skorzystanie z kolejnej promocji nie ma już miejsca. Przechodząc zatem do sedna - poniżej lokaty bez wymogu posiadania konta i bez "ofert wiązanych". Na końcu kilka promocyjnych, żeby nie było, że je zupełnie pomijam.

Na trzy miesiące mamy propozycję z BIZbanku i z Getin Online na 3,3%. NeoBank Online proponuje zaś 3,2%. 

Na sześć miesięcy mamy lokatę BIZ Spinającą (w BIZbanku) na 3,6%, ewentualnie lokatę w Plus Banku na 3,55%

Na rok mamy lokatę na 3,7% w Meritum Banku, czy lokatę BIZ Spinającą (w BIZbanku) na 3,65%.
Znacznie bardziej jednak od lokat na stałym oprocentowaniu wg. mnie sensowne (w tym terminie) jest zawarcie lokaty zmiennej np. Lokata BIZ WIBOR Plus na 3,52% (WIBOR6M+0,8%).

Na dłuższy niż rok termin wg. mnie w tym momencie nie ma sensu zawierać lokaty.

Jeżeli chodzi o lokaty promocyjne to mamy na trzy miesiące -lokatę Happy w Idea Banku dla nowych klientów na 5%. Co ciekawe na 6 czy 12 miesięcy nie ma żadnych fajnych promocji.

Jak widać sezon ogórkowy w pełni i lepiej wybrać się na plażę. Nawet trzymanie kasy na koncie oszczędnościowym zamiast na lokacie nie robi większej różnicy. W przypadku małych kwot różnica na odsetkach rzędu kilku dziesiątych procent to różnica w realnych pieniądzach rzędu - kilku złotych. Wg mnie czasem nie warto tracić czasu na szukanie lepszych ofert, czy wręcz zamrażanie pieniędzy.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Komentarze na blogu są moderowane. Zastrzegam sobie prawo do zablokowania komentarza bez podania przyczyn. Komentarze zawierające linki wyglądające na reklamowe lub pozycjonujące - nie będą publikowane.

-->