czwartek, 3 lipca 2014

Lokaty lipiec 2014

Jak co miesiąc bez zbędnych wstępów poniżej przegląd moich typów jeżeli chodzi o lokaty bankowe.

Nadal stoję na stanowisku, że lepszym rozwiązaniem jest lokowanie krótkoterminowe, bo w przypadku lokat na długi termin oprocentowanie wcale nie jest atrakcyjnie wyższe. Poniżej pomijam także typy lokat z "ofertą wiązaną" tj. kontem, czy produktami dodatkowymi a także nie interesują mnie "lokaty na start" dla nowych klientów.

Na trzy miesiące mamy zatem lokatę w BIZ Banku (dawny FM Bank) na 3,5%, później jest Getin online i NeoBank online z oprocentowaniem 3,2% (co przy niewielkich kwotach na prawdę nie robi najmniejszej różnicy).

Trochę lepsze warunki uzyskamy lokując pieniądze na 4 miesiące. BIZ Bank i Idea Bank zaoferują nam 3,6%.

Na sześć miesięcy znowu na czele mamy BIZ Bank z lokatą na 3,8%, a następnie Meritum Bank (3,7%) i Plus Bank (3,55%).

Dwanaście miesięcy to granica sensowności (wg. mnie) aby lokować na stały procent. Mamy w tej kategorii Idea Bank i Meritum Bank - oba oferują 3,8%, zaś BIZ Bank 3,65%.

Na dwa lata tylko BIZ Bank proponuje sensowną lokatę WIBORplus na poziomie WIBOR6M+0,9% co daje aktualnie 3,62%.

Podobnie na trzy lata BIZ Bank proponuje lokatę WIBORplus na poziomie WIBOR6M+1% co daje aktualnie 3,72%.

Odsetki nie powalają. Jak ktoś lubi ryzyko może zainteresować się obligacjami korporacyjnymi, ale tu jest rynek grząski i bagnisty o czym wielokrotnie pisałem.

2 komentarze :

Odpowiedzinatrudnepytania.pl pisze...

Widziałem już lokaty bankowe 5% :)

Przegląd Finansowy pisze...

Owszem ja też widziałem, ale były to oferty dla nowych klientów, albo oferty łączone. Powiedzmy sobie szczerze, ile jeszcze takich "lokat dla nowych środków" jest w stanie wykorzystać ktoś kto miał już lokaty pozakładane w różnych bankach? Po pewnym czasie kończy się potencjał wykorzystania promocji. Fakt faktem, pewnie jest wielu klientów którzy jeszcze z tego nie skorzystali, ale ja patrzę trochę po sobie...

Prześlij komentarz

Komentarze na blogu są moderowane. Zastrzegam sobie prawo do zablokowania komentarza bez podania przyczyn. Komentarze zawierające linki wyglądające na reklamowe lub pozycjonujące - nie będą publikowane.

-->