piątek, 8 sierpnia 2014

Rosja - Putin - sankcje - wojna ekonomiczna

Niedawne ogłoszenie rosyjskich retorsji względem UE i USA w odpowiedzi na sankcje nałożone na Rosję, w odpowiedzi na agresję na Ukrainę (tak wiem to skomplikowane) - jest w moich oczach kolejnym przejawem tego w jakiej epoce jeżeli chodzi o sposób prowadzenia konfliktów jesteśmy. Pisałem o globalnych wojnach ekonomicznych, one stają się faktem. Stawały się faktem kiedy Putin odciął Ukrainie gaz, i teraz dochodzi do eskalacji. Myślę, że to nie koniec. Myślę, tez że Chiny mają pewien ukryty interes w tym aby konflikt Rosja - Zachód  trwał. Pozwoli im to spokojnie budować swoje zaplecze w Afryce i zwiększać swoje wpływy na Morzu Południowochińskim. Pozwoli także na większe uzależnienie Rosji od sojuszu z Chinami, co Chińczykom jest na rękę.

1 komentarz :

Anonimowy  pisze...

A były główny ekonomista MFW Raghuram Rajan, który trafnie przewidział wystąpienie kryzysu finansowego w 2007 roku ponownie ostrzega światowe rynki.

http://rynekwaluty.blogspot.com/2014/08/czy-raghuram-rajan-znowu-ma-racje-co-do.html

Prześlij komentarz

Komentarze na blogu są moderowane. Zastrzegam sobie prawo do zablokowania komentarza bez podania przyczyn. Komentarze zawierające linki wyglądające na reklamowe lub pozycjonujące - nie będą publikowane.

-->