środa, 22 października 2014

Polisolokaty opodatkowane!

Mało kto o tym wie, ale zyski z poliso-lokat są już opodatkowane "podatkiem Belki". Sam przyznaję się przeoczyłem trochę termin wejścia w życie tej regulacji, który przypadł 17 października. 


Zgodnie z tą nowelizacją, w przypadku polis na życie w których po zakończeniu polisy otrzyma się świadczenie określane na podstawie jakiegoś wskaźnika procentowego lub indeksu czy instrumentu finansowego to od dochodu zostanie potrącony "podatek Belki".

Zasada ta będzie się stosowała wyłącznie do polis zawartych lub zmienionych po wejściu w życie stosownych przepisów ustawy tj. po 17 października 2014. Dla chętnych polecam lekturę źródła

Tak więc epoka polis lokacyjnych jako korzystnego podatkowo sposobu inwestowania chyba się zakończyła.

1 komentarz :

Joanna pisze...

Dzięki wielkie, że opublikowałeś ten wpis. Sama nie zauważyłam, że zmieniły się przepisy. Szkoda, że to już teraz ale można się tego było spodziewać. Szukają pieniędzy wszędzie gdzie mogą.

Prześlij komentarz

Komentarze na blogu są moderowane. Zastrzegam sobie prawo do zablokowania komentarza bez podania przyczyn. Komentarze zawierające linki wyglądające na reklamowe lub pozycjonujące - nie będą publikowane.

-->