czwartek, 13 listopada 2014

Jak wziąć najtańszy kredyt?

Rada Polityki Pieniężnej obniża stopy procentowe, ale okazuje się, że banki wcale nie obniżają kosztów kredytów. Jak to możliwe? Wprawdzie stopa lombardowa poszła w dół, a co za tym idzie poszła w dół także maksymalna kwota odsetek, która wynosi obecnie 4-krotność stopy lombardowej czyli na dziś 12%, jednak banki udzielając kredytów doliczają do nich prowizje i dodatkowe opłaty, które potrafią podnieść koszt kredytu gotówkowego do nawet około 20%.

Jak więc wziąć najtańszy kredyt?

Kredyt na Karcie Kredytowej!

Karty kredytowe wiele rzeczy ułatwiają, nawet jeżeli trzeba za nie płacić kilkadziesiąt złotych rocznie. Oprocentowanie kredytu zaciągniętego na karcie wynosi obecnie od 8,4% do 12% i jest to znacząco mniej niż nawet najtańszy kredyt gotówkowy na rynku.

Jeżeli chcielibyśmy zaciągnąć na karcie kredyt i wyciągnąć gotówkę, to wszystko co musimy zrobić to zlecić przelew z karty na nasz rachunek bankowy. Koszt takiego przelewu wynosi zazwyczaj około 2% wartości. W sumie daje to około 11%-14% oprocentowania kredytu gdybyśmy chcieli go spłacać przez rok. Musimy tylko upewnić się wcześniej, że bank pozwoli nam rozłożyć taki kredyt na karcie na raty. Wiele banków pozwala złożyć taki wniosek dzięki czemu po takiej operacji możemy cieszyć się znacznie tańszym kredytem gotówkowym niż gdybyśmy poszli po niego normalnie do banku.

Czy ktoś z Was korzystał już z tak zaciągniętego kredytu?

1 komentarz :

As pisze...

Nie korzystałam z kredytu w karcie, ale wygląda obiecująco w porównaniu do normalnego kredytu gotówkowego. A to, że wartość odsetek wynosi 4-krotność stopy lombardowej, ma się w rzeczywistości nijak do kosztu kredytu - tak jak napisałeś.

Prześlij komentarz

Komentarze na blogu są moderowane. Zastrzegam sobie prawo do zablokowania komentarza bez podania przyczyn. Komentarze zawierające linki wyglądające na reklamowe lub pozycjonujące - nie będą publikowane.

-->