środa, 1 kwietnia 2015

Czas rozstać się z Meritum Bankiem...

Swego czasu byłam zachwycony ofertą konta osobistego w meritum Banku. Wszystko było za darmo, karta za darmo, przejrzysty interfejs internetowy... Niestety sielanka się kończy. Meritum Bank został przejęty przez Alior i najwyraźniej nowy właściclel zaczyna wprowadzać swoje porządki.

Wczoraj Meritum Bank rozesłał swoim klientom informację, że wprowadza nową tabelę prowizji i opłat. Dla nowych kont wchodzi ona w życie od dziś, dla tych założonych przed 31 marca (i dla których wniosek został złożony przed 31 marca) wejdzie w życie od 1 czerwca.

Jakie zmiany nas czekają? 

Proste Konto Osobiste odchodzi do lamusa. Wprawdzie będzie dalej darmowe, ale za kartę do niego przyjdzie już płacić. Ile? Co najmniej 6 złotych. Dodatkowo, od 31 października będzie opłata za kartę kolejne 8 złotych jeżeli na rachunek nie będzie wpływało wynagrodzenie, lub 2000zł miesięcznie (jest jeszcze ulga dla studentów i osób do 19 roku życia, ale o tym szczegóły w tabeli opłat).

Co gdybyśmy chcieli się przenieść na nowy produkt - Konto z Gwarancją? Zrobimy to za darmo. Konto z Gwarancją też będzie darmowe (wraz z kartą) pod pewnymi warunkami. Wpływy na konto muszą wynosić minimum 2500zł miesięcznie lub transakcje kartami muszą opiewać na 700zł miesięcznie. W przeciwnym razie konto będzie kosztowało 12 złotych.

Jest jeszcze mnóstwo gwiazdek, przypisów, kruczków i wyjątków. Na pewno nie jest to prosta taryfa i jasny układ. to jest coś co mnie bardzo negatywnie uderzyło. Do tabeli opłat jest 25 przypisów małym drukiem. Wyjątki od wyjątków, promocje od opłat, masakra.Źle się to czyta i jeszcze gorzej analizuje.

Szkoda, że moja przygoda z Meritum bankiem kończy się w ten sposób. Bez sentymentów zamknę konto i przeniosę się gdzieś indziej. Są jeszcze chyba oferty gdzie nic nie zapłacę.

2 komentarze :

Robert pisze...

Skorzystałem, dziena

DoSkarbonki pisze...

Meritum chyba walczy o przetrwanie, bo jako jedyny bank wprowadził AŻ takie opłaty. W dodatku zabezpieczają się przed otwieraniem 'kont widm' podnosząc wysokość miesięcznych transakcji kartą.. Pozdrawiam

Prześlij komentarz

Komentarze na blogu są moderowane. Zastrzegam sobie prawo do zablokowania komentarza bez podania przyczyn. Komentarze zawierające linki wyglądające na reklamowe lub pozycjonujące - nie będą publikowane.

-->