środa, 22 kwietnia 2015

Nowy cykl artykułów - złote ciekawostki i tajemnice

Złoto zawsze było czymś trochę niezwykłym – żółty metal, którego nie chciały imać się rdza, czy śniedź. Nic dziwnego, że stał się przedmiotem pożądania tak wielu. To pożądanie prowadziło nie raz do kradzieży czy zbrodni. Pożądanie złota rozpalało wyobraźnię, napędzało chciwość i pchało ludzi do robienia rzeczy niezwykłych. Jest coś takiego w złotym kruszcu, że krążą wokół niego tajemnice. Im bardziej zagłębimy się w historie wydarzeń związanych z tym żółtym metalem, tym więcej zagadek i ciekawostek.

Postanowiłem podzielić się z wami szeregiem historii, które związane są ze złotem. W ten oto sposób, we współpracy z Mennicą Wrocławską powstał cykl artykułów zatytułowany „Złote ciekawostki i tajemnice”. Będzie to dwanaście kolejnych artykułów publikowanych we współpracy z blogiem rynekzlota24.pl należącym właśnie do sponsora cyklu czyli Mennicy Wrocławskiej. Dzięki temu czytelnicy obu blogów będą mogli zapoznać się z historiami fałszerstw, zbrodni, kradzieży, skarbów itp. Artykuły będą publikowane (tak zakładam) po dwa w miesiącu, jeden u mnie na blogu, a jeden na łamach bloga rynekzlota24.pl. Na koniec całego cyklu powstanie e-book, który będzie dostępny dla czytelników obu blogów. 

Mam nadzieję, że historie was zaciekawią i zainteresują. Nie chcę zdradzać teraz tematów, będziecie dowiadywali się o nich na bieżąco, niech to będzie niespodzianka. Próbkę można było już przeczytać tutaj kiedy napisałem gościnnie wpis pt. „Monety, które nie były monetami”. Więcej podobnych historii już wkrótce. Startujemy jutra wpisem na blogu rynekzlota24.pl, zapraszam.Disclosure:  Powyższy cykl artykułów powstał w ramach odpłatnej współpracy.

1 komentarz :

Pawel pisze...

Bardzo chętnie poczytam o złocie. Nie od dzisiaj wiadomo, że kilka sztabek zakopanych pod drzewem to najlepsze zabezpiecznie na ciężkie czasy.

Prześlij komentarz

Komentarze na blogu są moderowane. Zastrzegam sobie prawo do zablokowania komentarza bez podania przyczyn. Komentarze zawierające linki wyglądające na reklamowe lub pozycjonujące - nie będą publikowane.

-->