piątek, 26 czerwca 2015

BGŻ i BNP Paribas łączą marki

Z końcem kwietnia doszło do formalnego połączenia banków BNP Paribas i Banku BGŻ, w najbliższych dniach będziemy mieli okazję obserwować połączenie się marek i serwisów internetowych obu banków. 

Zgodnie z zaleceniem KNF, połączenie banków było warunkowane pozostawieniem marki BGŻ (szczerze mówiąc nie mam pojęcia po co taki warunek), skutek jest taki, że będziemy mieli koszmarkowatą nazwę "BGŻ BNP Paribas". Na pewno nie będzie to łatwe do zapisania, a liczba potencjalnych literówek w adresie strony internetowej www.bgzbnpparibas.pl wzrośnie do kwadratu.

Na razie strona ta wygląda tak jak na poniższym obrazku i jest prostym przekierowaniem do stron dotychczasowych.

Od jutra klienci będą mogli korzystać z ujednoliconej strony internetowej, a nie jak dotąd – osobnej dla Banku BGŻ i BNP Paribas Banku Polska.

Banki zapowiadają także, że w weekend zostaną ujednolicone pod względem graficznym serwisy transakcyjne, które jednak przez jakiś czas pozostaną jeszcze osobne. Ich połączenie jest planowane chyba na przyszły rok. Dla dotychczasowych klientów nie ma się na razie zmienić nic pod względem logowania, numerów klienta, czy numerów rachunków. 

Zapewne ujednolicona zostanie także oferta produktowa i klienci obu dotychczasowych banków będą mogli  załatwiać swoje sprawy w dowolnej placówce. Na razie jeszcze nie dotyczy to wszystkich produktów, ale ma się to ujednolicić w najbliższych tygodniach.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Komentarze na blogu są moderowane. Zastrzegam sobie prawo do zablokowania komentarza bez podania przyczyn. Komentarze zawierające linki wyglądające na reklamowe lub pozycjonujące - nie będą publikowane.

-->