czwartek, 10 września 2015

Co banki przygotowały dla przedsiębiorców? (wpis gościnny)

W ofercie banków znajdują się zarówno produkty opracowane z myślą o klientach indywidualnych, jak i przedsiębiorcach. Ci drudzy mogą liczyć m.in. na zaciągnięcie: kredytu inwestycyjnego czy obrotowego, linii kredytowej, karty kredytowej lub zdecydować się na produkty inwestycyjne.


Większość banków wychodzi naprzeciw oczekiwaniom konsumentów. Ci zaś poszukują różnorodnych produktów. Z myślą zarówno o klientach indywidualnych, jak i przedsiębiorcach, banki proponują zarówno produkty kredytowe, jak i inwestycyjne. Z czego mogą skorzystać właściciele firm? Okazuje się, że mają do swojej dyspozycji bardzo wiele produktów.

Przedsiębiorcy mogą korzystać z szeregu produktów zarówno kredytowych, jak i inwestycyjnych. Do tych pierwszych należą: kredyty inwestycyjne, kredyty obrotowe, linie kredytowe czy karty kredytowe. Produkty pozwalające na oszczędzanie lub pomnażanie nadwyżek finansowych, to głównie konta oszczędnościowe i lokaty. W ofercie banków znajduje się również kredyty dla tych, którzy dopiero rozpoczynają działalność gospodarczą.

Kiedy potrzebne są dodatkowe środki?
Większość przedsiębiorców chce rozwijać swoje firmy. By jednak otworzyć nowy oddział lub filię, niezbędne jest posiadanie pieniędzy. Jeżeli tych w firmowej kasie brakuje, pojawia się pytanie o źródło finansowania. Jednym z rozwiązań jest skierowanie się do banku. Takie rozwiązanie pozwala na pozyskanie środków na dalszy rozwój. Przedsiębiorcy powinni zainteresować się w szczególności kredytem inwestycyjnym, który jest produktem stworzonym z myślą właśnie o finansowaniu inwestycji.
Nie zawsze jednak pieniądze są potrzebne wyłącznie do tego, by dalej rozwijać firmę. Część przedsiębiorców potrzebuje środków na opłacanie swoich bieżących zobowiązań. W takim przypadku dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z kredytu obrotowego. Dzięki dostępowi do dodatkowych środków, przedsiębiorca nie musi martwić się o firmowe finanse w sytuacji, gdy któryś z jego kontrahentów spóźni się z zapłatą faktury.

Gdy na koncie firmowym zostają dodatkowe środki
Właściciel firmy mającej stabilną sytuację i przynoszącej zyski, powinien pomyśleć o tym, by ulokować nadwyżkę pieniędzy np. na koncie oszczędnościowym, pozwalającym na pomnożenie środków. Kwestia korzystania z produktów inwestycyjnych jest bardzo ważna. Nie można zapomnieć, że większość kont firmowych nie jest oprocentowana, co oznacza, że przedsiębiorca faktycznie nie podnosi dodatkowych korzyści z tego, że przechowuje je właśnie tam.
Oferta banków w zakresie produktów inwestycyjnych również jest szeroka. Przedsiębiorcy mogą wybierać wśród: rachunków oszczędnościowych i lokat. By jednak dobrze wybrać, właściciel firmy powinien być świadomy, jaka jest różnica między tymi dwoma produktami. O ile z konta oszczędnościowego pieniądze można wypłacić w każdej chwili, o tyle lokaty są najczęściej produktami terminowymi. Jeżeli przedsiębiorca podpisze umowę o prowadzenie lokaty i następnie zdecyduje się na wycofanie środków, to najpewniej straci odsetki, czyli rzeczywisty zysk. Taka sytuacja nie ma miejsca przy rachunkach oszczędnościowych – dobrze o tym pamiętać.

Korzystny wybór jest możliwy
Szeroka oferta banków w zakresie produktów dedykowanych przedsiębiorcom sprawia, że faktycznie mogą oni liczyć na konkretne korzyści. Niezależnie od tego, czy sięgają po produkty kredytowe czy też oszczędnościowe, mogą osiągnąć zamierzony cel, czy zbudować stabilna sytuację finansową swojej firmy. By wybrać korzystanie warto jednak pamiętać o porównaniu ofert banków lub skorzystać z pomocy specjalistów, czyli doradców finansowych.Wpis jest wpisem gościnnym autorstwa redaktorów współpracującego serwisu.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Komentarze na blogu są moderowane. Zastrzegam sobie prawo do zablokowania komentarza bez podania przyczyn. Komentarze zawierające linki wyglądające na reklamowe lub pozycjonujące - nie będą publikowane.

-->