piątek, 9 września 2016

Recenzja Rkantor.com - artykuł sponsorowany

Z kantorami internetowymi mam do czynienia praktycznie od samego początku ich funkcjonowania na naszym rynku. Z ich usług korzystam zarówno prywatnie jak i służbowo. Na blogu podlinkowana jest także lista wszystkich kantorów, które udało mi się wyszukać w sieci. 

Ostatnio zostałem poproszony o napisanie recenzji kantoru internetowego Rkantor.com - jest to podmiot, który na rynku usług wymiany walut w internecie funkcjonuje od mniej więcej roku, utworzony został przez firmę Raiffeisen Solutions będącą spółką córką Raiffeisen Banku sprawującego nad przedsięwzięciem nadzór i patronat strategiczny. To podejście polegające na uruchomieniu przez bank kantoru internetowego wpisuje się w pewien trend obowiązujący na rynku. Dla klientów ma to tę zaletę, że tego rodzaju podmiot bez wątpienia zyskuje na wiarygodności. Rkantor.com jest ponadto jednym z pierwszych na rynku kantorów online posiadających status Krajowej Instytucji Płatniczej wydawany przez Komisję Nadzoru Finansowego.

Nie ukrywam, że jestem użytkownikiem produktu konkurencyjnego banku i z tym większą ciekawością postanowiłem zbadać ofertę Rkantor.com. Jak to w przypadku kantorów internetowych bywa, aby skorzystać z jego usług konieczne jest założenie Portfela Walutowego, którego aktywacja odbywa się za pomocą przelewu kwoty min. 1 grosz z innego banku (celem potwierdzenia naszych danych). Nasz portfel możemy zasilić za pomocą przelewu złotówkowego lub walutowego Rkantor.com ma rachunki w 14 bankach w Polsce: mBank, Alior Bank, BGŻ BNP Paribas, Bank Zachodni WBK, ING Bank Śląski, Bank Pekao, Bank Millenium, PKO Bank Polski, Raiffeisen Polbank, Idea Bank, Lion's Bank, Bank BPH, T-Mobile Usługi Bankowe, Credit Agricole i przelewy w obrębie tych banków są księgowane w ciągu maksymalnie godziny (do tych banków możemy też zlecić bezpłatny przelew). Dzięki temu, że Rkantor.com współpracuje z bankiem Raiffeisen jest także możliwość wpłaty gotówki w oddziale za darmo (należy wcześniej w systemie wypełnić zlecenie wypłaty, co zajmuje kilka sekund, przy czym trzeba pamiętać, że istnieją limity maksymalnych wypłat dla każdej z walut).

Wypłatę z naszego Portfela także można zrealizować na różne sposoby. Można zlecić przelew, można za darmo wypłacić gotówkę w oddziale Raiffeisen Polbanku, jest także możliwość wypłaty walut PLN i EUR w bankomatach Euronetu. Jest jeszcze funkcjonalność "przelew na e-mail" która umożliwia wysłanie środków komuś innemu na jego adres e-mail (oczywiście otrzyma on instrukcję jak odebrać pieniądze).

Kantor wymiany walut umożliwia wymianę: EUR, USD, GBP, CHF i PLN. Co warte zauważenia kantor umożliwia dokonywanie wymiany krzyżowej pomiędzy poszczególnymi walutami po kursach bezpośrednich, czyli bez przeliczania na złotówki (tzw. crossy walutowe). Transakcje zabezpieczane są hasłami wysyłanymi przez SMS. Dodatkowo można ustawić zlecenia zabezpieczające nas przed zmianami kursu lub ustalić po jakim kursie chcemy kupić walutę. Istnieje także możliwość składania zleceń z odroczoną wpłatą, przy czym dla większych kwot (powyżej 100 tyś. zł) wymaga to kaucji zabezpieczającej.

Rkantor.com udostępnia też funkcjonalność giełdy walutowej czyli możliwość wymiany walut pomiędzy uczestnikami serwisy po określonej przez nich cenie.

Na stronie w łatwy sposób możemy sprawdzić kurs euro, dolara, franka czy funta. Jest też możliwość skorzystania z wersji demo w celu zapoznania się z funkcjonalnościami serwisu. Po przeklinaniu się przez wersję demonstracyjną panelu użytkownika, stwierdzam, że jest ona przejrzysta i w sumie nie sprawia problemów przy poruszaniu się i składaniu zleceń.Na koniec promocje. Kantor oferuje możliwość wymiany walut po kursie średnim, bez spreadu. Zaraz po rejestracji mamy 1000 punktów promocyjnych - każdy pozwala na wymianę bez spreadu jednej jednostki waluty. Punkty otrzymujemy też za samo korzystanie z kantoru, za wymianę 10 jednostek waluty otrzymamy 1 punkt. Punkty można otrzymać także za polecenie usług kantoru znajomemu (500 pkt). Punkty promocyjne są ważne 6 miesięcy.


Disclosure: Artykuł powstał w ramach odpłatnej współpracy. Otrzymałem wynagrodzenie za jego  publikację.
-->